REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turbūt visi žino, kad vasara – vestuvių sezonas. Su kiekvienais metais keičiasi vestuvių mados ir pačios šventės. Besidžiaugdama, kad kasmet vestuvinės suknelės keičiasi ir išsilaisvina iš stereotipų, „Tiulio fėja“ įkūrėja, dizainerė ir dailininkė Viktorija Jakučinskaitė (41 m.) atskleidė, kokios mados vyrauja šiemet.

Turbūt visi žino, kad vasara – vestuvių sezonas. Su kiekvienais metais keičiasi vestuvių mados ir pačios šventės. Besidžiaugdama, kad kasmet vestuvinės suknelės keičiasi ir išsilaisvina iš stereotipų, „Tiulio fėja“ įkūrėja, dizainerė ir dailininkė Viktorija Jakučinskaitė (41 m.) atskleidė, kokios mados vyrauja šiemet.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt dizainerė papasakojo apie dabartines vestuvinių suknelių madas bei dažniausias nuotakų daromas klaidas.

„Mano tikslas – kurti svajonių sukneles. Mes nuo vaikystės pradedame įsivaizduoti, kokia bus mūsų vestuvinė suknelė – juk tai svarbiausia suknelė gyvenime. Tos svajonės nuo jaunystės lydi mus iki pat tol, kol ateina tikroji šventė“, – pradėdama pokalbį sakė V. Jakučinskaitė.

Tendencijos ir detalės

Kalbėdama apie vyraujančias tendencijas, ji neslėpė, kad bėgant metams vestuvinė mada ne taip sparčiai keičiasi.

REKLAMA
REKLAMA

„Vestuvinė mada keičiasi kiek rečiau ir dažniausiai lieka bazinės formos. Moterys dažniausiai renkasi ne pagal tendencijas, o pagal savo charakterį.

REKLAMA

Labai ryškus skirtumas yra tarp romantiškų (vienoms patinka tiulis, gėlytės, ornamentai, raukinukai) ir miesto vestuvių stiliaus suknelių, kurios dažniausiai būna labai lygių raštų. Labai dažnai pastarųjų tai tebūna tiesiog korsetas, skeltukai, moterys nori, kad suknelės būtų su kišenėmis. Pati miesto suknelė tuomet lieka nuoga, be jokių ornamentų“, – kalbėjo moteris.

Vis dėlto kasmet galima išskirti tam tikras vestuvinės mados tendencijas:

„Kiekvienais metais būna tam tikros tendencijos, populiarūs pasirinkimai. Vienais metais nuotakos labai nori laisvumo ir lengvumo, kitais – atvirkščiai, merginos nori būti kaip įrėmintos, renkasi korsetus. Šiemet labai daug kas renkasi sukneles su korsetukais.

REKLAMA
REKLAMA

Viršutinė dalis tokia moteriška, su kaušeliais, išryškinanti krūtinę, liemenį... Bet yra ir papildomų romantiškų, lengvų detalių: tiuliniai ir šifoniniai sijonai, permatomos rankovės, raukinukai, gėlytės. Daug romantikos.“

Kalbėdama apie šių dienų tendencijas, moteris neslėpė, kad vestuvinė suknelė turėtų atspindėti moters charakterį ir sielą:

„Suknelė yra ne daiktas, o jausmas – kaip tu su ja jautiesi. O tai yra labai svarbu. Kai nuotaka matuojasi ir nelabai žino, kurį modelį norėtų rinktis, visąlaik jai sakau: „Klausyk savęs. Kaip tu su ja jautiesi? Ar čia esi tu? Ar tai – tavo pratęsimas, ar svetima vizija?“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai suknelę pamatome mados namuose, turime suprasti, kad ji nebūtinai tiks ir mums. Visada patariu moterims nueiti į vestuvinių suknelių saloną ir tiesiog pasimatuoti suknelę. Visos nuotakos turi savo skonį, tad reikia atrasti, kas apibūdintų mus.“

O ar Viktorija pastebi su įvaizdžiu daugiau eksperimentuojančių nuotakų?

„Kadangi visos galvojame, kad ši diena – vienintelė tokia gyvenime, eksperimentams šią dieną vietos nėra. Paeksperimentavus – užsidėjus mėlyną, rožinę suknelę, gali ir pasigailėti. Aš kurdama sukneles išmokau varijuoti atspalviais – kapučino, švelniai rožinė, žydra, pilka. Moku taip sukurti suknelę, kad ši atrodytų lyg būtų balta, skirta vestuvėms.

REKLAMA

Manau, kad eksperimentai šiuo atveju turėtų būti detalėse – jie galėtų būti išreikšti raštais, specialiais nėriniais. Tikrai drąsu suknelę papuošti drugeliais, žvaigždėmis, nukrypti nuo klasikinių gėlyčių“, – kalbėjo pašnekovė.

Eksperimentai ir klaidos

V. Jakučinskaitė neslepia, kad nors ir atsiranda moterų, dar vis apie suknelę pradedančių mąstyti paskutinę minutę, daugėja tų, kurios kruopščiai apgalvoja kiekvieną sprendimą:

„Dažniausiai tos, kurios renkasi dizainerius, ateina anksčiau – ir prieš metus, ir prieš pusę metų. AIšku, visko būna – kartais klientės ateina ir likus mėnesiui, kelioms savaitėms. Suknelė turi būti nuotakos pratęsimas, tad čia laiko taupyti nereikia.“

REKLAMA

„Dažnos klaidos būna ir su makiažu – jis turi atrodyti taip, tarsi tu tokia būtum natūraliai graži. Per vestuves neturėtų būti matomas per didelis veido formatas, reikia neeksperimentuoti su ryškiais lūpų, akių dažai. Taip pat labai dažna galvoja, kad vestuvėms reikia susišukuoti kitaip, nei tu įprastai atrodai. Plaukų surišimas moterį dažnai sendina, paverčia banko darbuotoja“, – teigė dizainerė.

Vestuvės – tai šventė, reikalaujanti itin daug planavimo ir išlaidų. Daug dėmesio jaunavedžiai kreipia ir į savo aprangą – kai kurie į ją žiūri taupiai, o kai kurie nevengia ir paišlaidauti.

„Jeigu moteris vilkės kasdieniškai, ji save tarsi apvogs – atims iš savęs vienintelę progą, kai galėtų pabūti karaliene. Gražiausia savo versija. Tokiems dalykams taupyti neverta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visada atsiranda skirtingų tipų žmonės. Yra tos, kurios parašys, kad suknelei turi iki 500 eurų, nors sukneles siuvame už tūkstantį ir daugiau. Ir yra tos, kurios tikrai pasiryžusios mokėti keletą tūkstančių.

Dėl tokios ypatingos dienos verta stengtis. Tai – susijungimo su mylimu žmogumi diena, iki kurios moteris ilgą laiką keliavo. Tos akimirkos tiesiog sakralinės, labai labai svarbios“, – pasakoja pašnekovė.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų