• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pusė milijardo litų. Tiek valstybė šįmet užsibrėžė surinkti dividendų iš valstybinių bendrovių. Tačiau sukrapštyti tiek greičiausiai nepavyks, nes po pažadais jau atsirado įspėjimas – yra papildomų sąlygų. Tuo ypač pasižymi energetikos sektoriaus bendrovės, rašo „Lietuvos rytas“.

REKLAMA
REKLAMA

Valdžia prieš trejus metus užsimojo išpešti daugiau naudos biudžetui iš valstybinių įmonių. Per šį laikotarpį kai kurios įmonės iš tiesų įspūdingai pasistiebė, o kai kurios dar labiau grimzdo į nuostolių pelkę.

REKLAMA

Valstybės valdomų įmonių indėlis į šalies biudžetą lieka labai nevienodas. Kai kurie analitikai pastebėjo, kad skiriasi ir pačių įmonių vadovų nuotaikos.

„Viską lemia norai ir technika“, – užsiminė ir ūkio ministras Rimantas Žylius.

Technika jis pavadino naujus teisės aktus, kurių nestinga. Tačiau noro daugiau atseikėti į biudžetą labai trūksta.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas pavyzdžių – įmonių mokami dividendai. Šįmet užsibrėžta gauti pusę milijardo litų (pernai – 86 mln., užpernai – 42 mln.).

Tačiau valstybei priklausančių bendrovių valdybos, kuriose pirmuoju smuiku griežta ministerijų valdininkai, kažkodėl siūlo nesižarstyti dividendais. Taip buvo pernai, tas pat kartojasi ir šįmet.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, praėjusiais metais LESTO ir „Lietuvos energijos“ valdybos pasiūlė nemokėti dividendų valstybei. Tai sudarė 136,8 mln. litų.

Tiesa, akcininkai galiausiai nusprendė juos išmokėti, bet pinigai įplaukė ne į biudžetą, o į energetikos bendroves vienijančią Visagino atominę elektrinę (VAE).

Šiais metais scenarijus gali pasikartoti. Dar šį mėnesį vyks akcininkų susirinkimai, kuriuose bus sprendžiama dėl dividendų. Ar pavyks dvylika kartų padidinti valstybės valdomų įmonių įnašą?

REKLAMA

„Aš tuo esu tikras. Sėkmingai randame būdų, kaip dešimteriopai padidinti valstybei atitenkančius dividendus iš valstybės įmonių“, – kalbėjo ūkio ministras.

Tačiau nepriklausomi finansų analitikai tuo nėra tikri. Mat patys valdininkai nepageidauja, kad pinigai nukeliautų į biudžetą. „Įmonės jau pradėjo ieškoti būdų išvengti mokėjimų akcininkams“, – pažymėjo Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų