REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio reikalų ministerija aktyviai žvalgosi kandidato į laisvą Lietuvos ambasadoriaus Didžiojoje Britanijoje postą. Užsimenama, kad šios pareigos gali būti pasiūlytas žinomam verslininkui Tomui Kučinskui, turinčiam stiprų prezidentūros palaikymą.

REKLAMA
REKLAMA

Kol kas T.Kučinsko, vadovaujančio Skandinavijos koncerno „Baltic Beverages Holding“ (BBH) padaliniui „BBH Baltic“, kaip kandidato į ambasadorius Didžiojoje Britanijoje, pavardė oficialiai neminima nei Užsienio reikalų ministerijoje, nei Seimo Užsienio reikalų komitete (URK). Su šiuo komitetu URM turi derinti visų aukščiausių diplomatų skyrimą, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA

Kai LŽ apie būsimą ambasados vadovą pasiteiravo užsienio reikalų ministro, iki šiol ambasadai Londone vadovavusio Vygaudo Ušacko, šis trumpai atsakė: „Kol kas niekas nesiūlomas“. Pasidomėjus, ar šios pareigos galėtų būti patikėtos T. Kučinskui, ministras pareiškė daugiau nieko nekomentuosiąs.

Vis dėlto, LŽ duomenimis, verslininko kandidatūra yra aiškiai remiama šalies prezidentūroje, nors šiuo metu URM pastebima didžiulė karjeros diplomatų konkurencija dėl ambasadorių postų. „Kažin ar ministras V.Ušackas pats norėtų didinti įtampą, - sakė LŽ pašnekovai Seimo URK. - Tačiau prezidento žodis šiuo atveju situaciją gali pakeisti kardinaliai“.

REKLAMA
REKLAMA

Žinia, jau ilgus metus alaus pramonės versle besisukantis T. Kučinskas yra vienas iš maloniausiai valstybės vadovo Valdo Adamkaus aplinkoje sutinkamų asmenų. „BBH Baltic“ prezidentas, nuolatinis prezidentūroje rengiamų iškilmių dalyvis, buvo tarp vos aštuoniasdešimties Lietuvos elito atstovų, pakviestų į vakarienę mūsų šalyje prieš kurį laiką viešėjusios karalienės Elžbietos II garbei.

Dar 2007-ųjų pradžioje politikų aplinkoje pasklido kalbos, kad kone visas aukštumas verslo srityje pasiekęs T. Kučinskas pradėjo puoselėti ambicijas įsitraukti į aktyvią politinę veiklą, tad 2009 metais gali apsispręsti varžytis dėl šalies prezidento posto. Tuo metu verslininko aplinkos asmenys tvirtino, esą nieko keista, kad daug pasiekęs ir solidus „BBH Baltic“ prezidentas minimas kaip pretendentas į šalies vadovus. „Panašių minčių kam nors, stebinčiam iš šalies, gali kilti. Tačiau pačiam T. Kučinskui tokie svarstymai būtų naujiena“, - tikino BBH atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

T. Kučinskui artima aplinka šiuo metu samprotauja, kad jo galimybė užimti ambasadoriaus Londone postą yra labiau tikėtina nei prezidentinės ambicijos. Juo labiau jog „BBH Baltic“ prezidentas jau kurį laiką įvardijamas kaip neoficialus Lietuvos verslo ambasadorius užsienyje.

Aktyvi veikla Didžiojoje Britanijoje verslininkui taip pat nebūtų naujiena. Šioje šalyje jis itin daug dirbo su koncerno BBH akcininkų - britų bendrovės „Scottish & Newcastle“ - vadovais.

Manoma, kad T. Kučinskas, kaip kandidatas į ambasadoriaus postą, oficialiai gali būti įvardytas dar iki Naujųjų metų. Po oficialaus pateikimo būtų laukiama vadinamojo agremano (sutikimo) iš šalies, kurioje būsimasis ambasadorius turi dirbti. Ambasados vadovo skyrimą pasirašo Lietuvos prezidentas.

REKLAMA

Vienos ar kitos institucijos palankumo nusipelniusio asmens, ne karjeros diplomato, skyrimas vadovauti Lietuvos ambasadai užsienio šalyje nėra naujiena. Šiais metais atstovauti šaliai prie Šventojo Sosto išvyko Tėvynės sąjungos narys filosofas Vytautas Ališauskas, sėkmingai vadovavęs pulkininko Vytauto Pociūno žūties tyrimo imitavimui, kurį buvo inicijavęs buvęs premjeras G. Kirkilas. Prieš kelerius metus tokiu pat būdu Lietuvos ambasadoriumi Latvijoje buvo paskirtas medikas, ilgametis Vilniaus universiteto Santariškių klinikų vadovas Antanas Vinkus.

Jurga Tvaskienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų