REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau daugiau nei metus Vilniuje veikia du ne tik greito, bet ir sveikesnio maisto restoranai „TakeWay“. Jų įkūrėjas Eimantas Neverauskas teigia, jog be „Verslo angelų fondo I“ pagalbosrestoranų tinklas plėstųsi gerokai lėčiau.

REKLAMA
REKLAMA

Padeda ir žiniomis

„Restoranus atidariusi bendrovė „Sveikatingumo projektai“ – jauna įmonė, todėl joks bankas, ypač pastarųjų metų sąlygomis, nenorėjo finansuoti įmonės veiklos be solidaus užstato – nekilnojamojo turto. Deja, įmonė tokio užstato neturėjo. Todėl buvo ieškota kitokio finansavimo būdo, kuomet yra finansuojama gera idėja su gera investicijų grąža – tai būtent ir daro rizikos kapitalo fondai“, - pasakoja UAB „Sveikatingumo projektai“ vadovas Eimantas Navikauskas.

REKLAMA

Pasak bendrovės vadovo, svarbu ir tai, kad rizikos kapitalo atstovai padeda ne tik pinigais, bet ir savo žiniomis, kaip suvaldyti verslą.

Sutartį su „Verslo angelais“ bendrovė pasirašė 2011 metų gegužės 10 dieną. Jau rudenį buvo atidaryti pirmieji du restoranai „TakeWay“.

Numatyta pradinė investicijų suma – 700 tūkstančių litų, kuri buvo investuota etapais. „Šiandien investicijų suma siekia 1.380.000 litų, ir tai yra maksimali suma, kurią gal investuoti fondas pagal savo numatytą investavimo strategiją“, - sako E. Navikauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Įkalbėti investuoti sunku nebuvo

Investuotos lėšos buvo panaudotos tikslingai: reikalingai technologinei įrangai įsigyti, patalpoms įrengi, pradiniam patalpų nuomos įnašui, bei baldams, apyvartinėms lėšoms. Pagrindinė nauda - tai galimybė sparčiai auginti verslą. Turint pakankamai lėšų galima per gana trumpą laiką įrengti prekybos vietą, pradėti dirbti, bei gauti pajamų tolimesnei įmonės veiklai plėtoti.

Verslininko teigimu, įkalbėti „Verslo angelus“ investuoti į jo idėją nebuvo labai sudėtinga. „Norint pritraukti rizikos kapitalo fondų ar „Verslo angelų“ investicijas reikia ne tik turėti gerą idėją, tačiau ir žinoti, kaip ji veiks. Mes jau buvome išbandękeletą greito maisto užeigų variantų, todėl tai buvo pliusas mums įtikinėjant investuotojus. Tačiau investuotojas investuotojui nelygu: vienas investuoja vadovaudamasis emocijomis, o kitas – racionaliu išskaičiavimu“, - pasakoja „Sveikatingumo projektų“ vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Padeda greičiau plėstis

E. Navikauskas neabejoja, kad būtų radęs būdų, kaip sukurti restoranų tinklą. Tačiau tai būtų užtrukę ilgiau ir nebūtų sąlygų greitai plėstis. „Tokią ES iniciatyvą, kuomet pinigai yra investuojami į įmonės kapitalą, vertinu labai teigiamai, nes dauguma atvejų – tai tikslingai ir naudingai panaudoti pinigai“, - sako verslininkas.

2010 m. įsteigtas bendrai investuojantis fondas „Verslo angelų fondas I“ kartu su „verslo angelais“ (privačiais investuotojais) investuoja į smulkiojo ir vidutinio verslo įmones (iki 1,38 mln. Lt į vieną įmonę).

REKLAMA

„Verslo angelų fondas I“ kartu su „verslo angelu“ investuoja lygiomis dalimis, t. y. po 50 proc. nuo bendros investicijų sumos.

Fondas ir „verslo angelas“ dalinasi su įmone į kurią investavo sukauptomis žiniomis bei patirtimi, padėdami įmonei tobulinti verslo valdymo įgūdžius ir sėkmingai veikti ilgalaikėje perspektyvoje.

Šiai priemonei skirta 27,6 mln. Lt Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšų. Daugiau informacijos apie fondą ir jo veiklą galima rasti „Verslo angelų“ fondo tinklapyje www.mesinvest.lt  

Ūkio ministerija www.ukmin.lt

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų