Europinė „Žalgirio“ vasaros kelionė pasiekė paskutinę stotelę – ketvirtadienio vakarą Lietuvos čempionai Budapešte sužaidė atsakomąsias rungtynes prieš Vengrijos čempioną „Ferencváros“, kuriose varžovams ir vėl nusileido, tik šįkart 0:3 (0:2).

Priminsime, kad pirmąsias rungtynes Vilniuje vengrai prieš savaitę buvo laimėję 4:0.

Šio vakaro rungtynėse jau 4-ąją minutę aikštės šeimininkai parodė, kad yra nusiteikę rimtai, kai Adama Traore nuginklavo lietuvių vartininką ir išvedė „Ferencvaros" ekipą į priekį (1:0).

Pirmame kėlinyje „Ferencváros“ futbolininkai surengė nemažai pavojingų išpuolių, nuo kurių lietuviams pavyko apsiginti. Deja, 42-ąją minutę teisėjas skyrė baudinį, nuo kurio apsisaugoti žalgiriečiams nebepavyko ir rezultatas tapo (2:0).

Po ilgosios pertraukos į aikštę sugrįžę vengrai nieko nelaukdami vėl kibo į darbus ir jau 48-ąją minutę įsirašė dar vieną įvartį (3:0). „Žalgirį“ nuo ketvirtojo įvarčio vos po kelių minučių apsaugojo VAR peržiūra. 51-ąją minutę Aleksandaras Pesičius išnaudojo komandos draugo perdavimą ir pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau po peržiūros paaiškėjo, jog buvo nuošalė ir įvartis buvo neįskaitytas.

A.Traore dar 59-ąją minutę dar kartą pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė.

Per likusį laiką abi komandos apsikeitė pavojingais smūgais, vengrai dar buvo arčiau ir ketvirtojo įvarčio, visgi rezultatas švieslentėje iki pabaigos nepasikeitė.

Per pridėtą laiką įvarčių nei viena komanda nepelnė ir rungtynės baigėsi rezultatu (3:0).

Primename, kad  „Žalgirio“ istorijoje tai jau ketvirta išvyka į Budapeštą. 2002 metais pavyko įveikti „Honved“ komandą 1:0, 2019 m. tam pačiam varžovui nusileista 1:3, o prieš dvejus metus „Ferencváros“ ekipai pralaimėta 0:2.