REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policija ruošiasi Vasario 16-osios minėjimui. Gauta informacijos, kad šventės metu gali kilti neramumų, tad policija didina savo pajėgas. Prie įvažiavimo į Vilnių veiks patikros punktai, policijos pareigūnai tikrins kai kurių atvykstančių į šventę krepšius ir stebės, kad nebūtų naudojamos jokios triukšmą keliančios priemonės.

Policija ruošiasi Vasario 16-osios minėjimui. Gauta informacijos, kad šventės metu gali kilti neramumų, tad policija didina savo pajėgas. Prie įvažiavimo į Vilnių veiks patikros punktai, policijos pareigūnai tikrins kai kurių atvykstančių į šventę krepšius ir stebės, kad nebūtų naudojamos jokios triukšmą keliančios priemonės.

REKLAMA

Tikėtina, kad Vasario 16-osios minėjimo metu gali kilti tam tikrų neramumų. Viešojoje erdvėje prieinama informacija, kad planuojama nušvilpti kalbą sakysiantį profesorių Vytautą Landsbergį, randasi raginimų eiti švilpti prie Prezidentūros.

Saugumo priemonėms aptarti policija antradienį surengė spaudos konferenciją. Joje dalyvavo policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir Vilniaus apskrities policijos viršininkas Saulius Gagas.

Tikrins automobilius, įtartinus nešulius turinčius žmones

Policijos generalinis komisaras R. Požėla pabrėžia, kad policija vasario 16 d. bus pasirengusi pagelbėti šventės dalyviams. Vis dėlto renginys pateks po policijos padidinamuoju stiklu.

REKLAMA
REKLAMA

„Turime tam tikros informacijos, kurią analizuojant priėmėme sprendimą sustiprinti mūsų pasirengimą“, – spaudons konferencijoje antradienį kalbėjo R. Požėla.

REKLAMA

Trečiadienį sostinėje vyksiančių renginių metu bus didinamas pareigūnų skaičius, taikomos tam tikros priemonės. Darbą policija planuoja pradėti nuo pat ryto.

„Planuosime tam tikras atvykstančio tam tikro transporto. Tai yra patikros punktai prie įvažiavimo į Vilniaus miestą“, – aiškino R. Požėla.

Jau yra kreiptasi į Viešojo saugumo tarnybą (VST), taip pat dirbs ir savivaldybės pareigūnai. Tikslaus pareigūnų skaičiaus policija nenori atskleisti, tačiau pajėgos, R. Požėlos teigimu, bus tokios, kad saugumas būtų užtikrintas.

Dar vienas akcentas dedamas į Pilies gatvėje vyksiantį renginį, kurio metu kalbą turėtų sakyti profesorius V. Landsbergis. Viešojoje erdvėje kalbama, kad V. Landsbergis gali būti nušvilptas.

REKLAMA
REKLAMA

Tam tikrose vietose bus įrengtas fizinis barjeras. Pasak R. Požėlos, barjeras ne skirs, o jungs ir padės žmonės sklandžiau pasiekti skirtingas renginio vietas.

„Pasiliekame teisę tikrinti asmenų kuprines. Pastebėjus, kad jie turi tam tikrus įrankius, kurių pagalba galima kelti triukšmą, kas yra draudžiama, tokiais atvejais pareigūnai gali paprašyti gyventojų nesinešti bugnų ir kitų vizualiai matomų triukšmo kėlimo instrumentų“, – teigė R. Požėla.

Policija taip pat pasilieka teisę riboti asmenų patekimą į renginio vietą, kad nesusirinktų per didelis žmonių kiekis. Pareigūnai apie tai gyventojus informuos renginio metu. Nepatekus į teritoriją, renginį bus galima stebėti iš šiek tiek toliau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak R. Požėlos, policija neketina trukdyti žmonėms išreikšti savo nuomonę balsu ar dainomis.

„Reaguosime į atvejus, kai piktybiškai naudojami garso instrumentai ir kas pažeis numatytą tvarką“, – aiškino policijos vadas.

Bus ribojamas eismas

S. Gagas tikino, kad patekimas prie Signatarų rūmų bus galimas tik Pilies gatve. Aplink gatvės rajoną bus dislokuotos policijos pajėgos.

„Gatvė nėra didelė, skirta masiniams renginiams, žmonių gali tilpti tiek, kiek yra vietos. Jeigu žmonių susiburs tiek, kad nebus galima stovėti, informuosime atvykstančius, kad vietos nėra, susidaro nepatogumai ir gali kilti spūstis“, – teigė S. Gagas.

REKLAMA

Jis pabrėžė, kad mieste bus padėti ekranai, per kuriuos bus galima stebėti renginį, jei į patį centrą patekti nepavyks.

S. Gagas tikina, kad kalbos, jog gyventojai su trispalvėmis nebus įleidžiami, yra melas. S. Gagas skatina švęsti ir pabrėžia, kad vėliavų neštis niekas nedraudžia.

„Dirbsime su pareigūnais iš kitų apskričių, planai baigiami ruošti“, – tikina S. Gagas.

Apie sostinėje trečiadienį laukiančius eismo ribojimus tv3.lt skelbė jau anksčiau.

VSD: provokacijų ir protestų tikimybė per Vasario 16-osios renginius yra išaugusi

Provokacijų ir protestų tikimybė per Vasario 16-osios renginius yra išaugusi, teigia Valstybės saugumo departamentas (VSD).

REKLAMA

Jo vertinimu, trečiadienį per Valstybės atkūrimo dienos minėjimus yra tikėtinos provokacijos, o protestais gali bandyti pasinaudoti neįtakingos, bet agresyviai nusiteikusios grupės, kurstančios neramumus visuomenėje.

„Tiesiogiai arba užuominomis provokacijoms, ypač socialiniuose tinkluose, ragina prokremliškai nusiteikę veikėjai, su COVID pandemija susijusių sąmokslo teorijų platintojai, visuomenės nuotaikų nuotaikų radikalizavimu bei padėties valstybėje destabilizavimu suinteresuoti asmenys“, – rašoma pranešime.

VSD teigia jau anksčiau perspėjęs, kad atsižvelgiant į tendencijas Lietuvoje ir kitose Vakarų valstybėse, smurto išpuolių tikimybė protesto akcijų metu dabar yra padidėjusi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Renginiai pastaruoju metu, be taikių dalyvių, pritraukia ir politinio ekstremizmo propaguotojus, Kremliaus bei Minsko valdančiųjų režimų rėmėjus, agresyviai elgtis linkusius asmenis“, – tvirtina žvalgybos institucija.

„VSD vertinimu, tokia įvykių eiga yra tikėtina ir Vasario 16-ajai skirtuose masiniuose renginiuose“, – priduria ji.

Departamentas taip pat yra pateikęs sprendimų priėmėjams ir atsakingoms institucijoms informaciją apie galimas provokacijų rizikas.

Šimonytė: bandymas menkinti rodo nepagarbą sau

Antradienį apie vasario 16 d. planuojamus piketus LRT radijo eteryje pasisakė premjerė Ingrida Šimonytė.

„Tikiuosi šventės ir manau, kad jokie nesutarimai, skirtingi požiūriai į vakcinas, Stambulo konveciją ar kita, nėra tokie dideli, kurie galėtų paneigti dovaną, kurią likimas Lietuvai davė vasario 16 d.

REKLAMA

Bandymas tai sumenkinti keliant triukšmą ar trukdant kalbėtojui kalbėti, galbūt labiau rodo nepagarbą žmonių sau negu kažką kita“, – sako I. Šimonytė.

Vis dėlto sociologai pastebi visuomenės susiskaldymą ir teigia, kad valdantieji turėtų pradėti aktyviau kalbėtis su visomis visuomenės grupėmis.

Premjerei kyla klausimas, ar pandemijos valdymą reikėjo palikti savieigai. Neaišku, kokių rezultatų, kiek mirčių tai būtų atnešę ir ar tai išties būtų buvę geriau.

I. Šimonytės vertinimu, tokia taktika būtų atnešusi kur kas daugiau mirčių, dar daugiau užsikrėtimų, o tai, gali būti, būtų privedę prie griežtesnio karantino.

REKLAMA

„Vyriausybės priedermė yra paaiškinti savo sprendimus. Tačiau visą laiką reikia aiškiai suprasti, kad neįmanoma rasti sprendimų, kruei tiktų visiems.

Demokratija yra tokia, kad savo nepasitenkinimą žmonės gali reikšti. Elgiantis priešingai būtų kita grupė, kuri būtų nepatenkinta Vyriausybės veiksmais“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Pasak jos, gyvo valdančiųjų susitikimo su protestuotojais klausimas atsiremia į tai, su kuo reikėtų kalbėtis.

„Aš tikrai nebijau žmonių ir susitikti man nėra jokios problemos. Klausimas, kas išties yra pašnekovas“, – svarstė I. Šimonytė.

Premjerės vertinimu, daug žmonių prisiskiria sau tautos vaidmenį, tačiau tautą juk sudaro skirtingas nuomones turintys žmonės. Tad I. Šimonytė tokiuose pasiūlymuose įžvelgia nenuoširdumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Parlamentinėje demokratijoje žmones atstovauja renkama valdžia, parlamentas ir pirmiausia ten Vyriausybės vadovas turi atsiskaityti žmonėms už tai, ką daro“, – teigė I. Šimonytė.

Portatas tv3.lt primena, kad pernai rugpjūčio 10-ąją po mitingo prieš pandemijos ribojimus prie Seimo kilo riaušės. Ikiteisminiame tyrime dėl to įtarimai pateikti daugiau nei 100 asmenų.

Nepasitenkinimą protestuotojai reiškė ir Sausio 13-osios minėjimo metu Nepriklausomybės aikštėje, kai nušvilpė kalbą sakiusią premjerę Ingridą Šimonytę bei Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen.

Plačiau apie tai, kas laukia vasario 16-ąją, tv3.lt rengė laidą „Dienos pjūvis“. Ją galite pažiūrėti čia:

Neleiskit viešai kalbėti ožio su savo ožkomis ir renginys pavyks
Cha cha cha.. kuprinių tikrinimas? Jeigu ras švilpuką, neleis į renginį? Nu prajuokino... dasigyvenom. Valdžia bijo savo piliečių. Gėda.. labai gėda...
Įdomiausia butų, kad gatvės prie balkonėkio būtų visai tuščios. Tegul ožys pasikalba pats su savimi ir tuščiomis gatvėmis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų