REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įtemptas savaitgalis pajūryje – Klaipėdoje skendo keturi paaugliai. Kai kurie jų – ukrainiečiai. Paauglius iš vandens traukė ir gelbėtojai, ir žmonės. Medikų pagalbos prireikė ir į paplūdimio laiptus atsitrenkusiam parašiutininkui.

Įtemptas savaitgalis pajūryje – Klaipėdoje skendo keturi paaugliai. Kai kurie jų – ukrainiečiai. Paauglius iš vandens traukė ir gelbėtojai, ir žmonės. Medikų pagalbos prireikė ir į paplūdimio laiptus atsitrenkusiam parašiutininkui.

REKLAMA

O Plungėje hidroelektrinės tvenkinyje nuskendo vyras. Nors šiemet birželis karštomis dienomis nelepina, gyventojai į vandenį lipa drąsiai. Per mažiau nei dvi birželio savaites nuskendo jau 3 žmonės. Pajūrio gelbėtojai sako, kad jiems tenka kovoti su perspėjimo ženklų nepaisančiais ir paplūdimiuose lėbaujaunčiais užsieniečiais.

Šylant orams, gelbėtojams vis dažniau tenka reaguoti į pranešimus apie skęstančius. Vakar pavakare jie skubėjo gavę pranešimą, kad prie molo Klaipėdoje, neprižiūrimoje teritorijoje, iš vandens neišsikapanoja ir skęsta paaugliai.

„Kol atvyko, išsiaiškino, kad paauglius išgelbėjo poilsiautojai, nes ten atgalinė srovė buvo, jie negalėjo grįžti ir bandėm surasti tuos paauglius, bet kaip supratom jie pabėgo iš įvykio vietos“, – komentuoja „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

REKLAMA
REKLAMA

Paauglius iš vandens ištraukė ir savo gyvybe rizikavo banglentininkas. Būdamas ant kranto jis pamatė vorele susirikiavusius žmones ir iš vandens kyšančią galvą.

REKLAMA

„Priplaukus aš jau radau, kad vienas vyras buvo priplaukęs arčiau tos mergaitės, nes ten iš tikrųjų buvo mergaitė. Spėjant iš to, kad nesuprato nieko lietuviškai, įtarčiau, kad ukrainiečiai. Jie ten maskatavo vandeny. Tai mes kažkaip užkėlėm tą mergaitę ant lentos ir parplukdėm atgal į krantą“, – pasakoja banglentininkas Danielius Mironas.

O grįžtant iš įvykio prie Klaipėdos molo, gelbėtojai gavo pranešimą, kad Girulių paplūdimyje skęsta dar du žmonės – 18 metų mergina ir 17 metų vaikinas. Abu Ukrainos piliečiai. Apie duobę perspėjančio ženklo jie arba nesuprato, arba nepaisė.

REKLAMA
REKLAMA

„Ten buvo 5 jaunuolių grupė. Jie visi maudėsi, pradėjo traukti į jūrą atgalinė srovė ir turbūt merginą nunešė biškį toliau, vaikinas puolė gelbėti ir abudu pradėjo skęsti, nes negalėjo grįžti į krantą“, – kalba A. Siakki.

Skendusieji nuvežti į ligoninę. O medikų prireikė ir Smiltynės paplūdimyje susižeidusiam parašiutininkui.

„Vakar Smiltynės paplūdimyje parašiuto lynai susipainiojo, jis prarado valdymo kontrolę ir krisdamas atsitrenkė su galva į paplūdimio laiptus“, – sako A. Siakki.

 O kodėl gi žmonės jūros nebijo?

„Ne klaipėdiečiai yra, tikriausiai nežino pavojaus.“

„Galbūt ne vietiniai,  galbūt nesupranta, kas ten parašyta.“

„Jaučiasi labai drąsūs, neįvertina savo jėgų iki galo, gal ir pasiilgę tos vasaros, tos šilumos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Neatsakingai žmonės tikrai elgiasi. Mes tai visada pasižiūrim ir į vėliavą ir į ženklus.“

Tačiau ženklų nesupranta arba nenori paisyti į ir Klaipėdą atvykę užsieniečiai.

„Jie ateina į paplūdimį ir nepaiso ženklų paplūdimio, vėliavų paplūdimio, taip pat vartoja alkoholinius gėrimus ir dabar, šio pasaulio įvykiais, daug pabėgėlių yra, kurie atvažiuoja į Klaipėdą, į paplūdimius ateina ir elgiasi nesaugiai prie vandens“, – tikina A. Siakki.

 O vandenyje mirksta ir žmonės Valakampių paplūdimyje. Vieni iš vandens neišlenda, kiti kepinasi saulėje ir net kojų merkti į vandenį nedrįsta, mat jo temperatūra Neryje siekia vos 19 laipsnių. O upėje maudytis dar ir pavojinga. Kai kuriems teko matyti ir skęstančiųjų:

REKLAMA

„2–3 minutės ir yra ir vat galėjo įvykti nelaimė, nes tėvai buvo čia kažkuo tai užsiėmę ir jie nelabai matė, nelabai tuos vaikus stebėjo.“

„Šito kažkaip gyvenime neteko man matyti ir nesusidūriau, ačiū Dievui, bet iš tiesų nežinočiau net ką daryti, nes nei apmoko kas, nei mokykloj, tai aš manau kad būtų problema tikrai.“

„Reikėtų apžiūrėti, ar nėra kažkokios kliūties kvėpavimo takuose, pabandyti išvalyti kvėpavimo takus. Jei pavertus ant stabilios šoninės padėties išvalyti kvėpavimo takus ir neesant iš esmės reikėtų dirbtinio kvėpavimo“, – aiškina Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytoja Dovilė Antonovičienė.

REKLAMA

O žmonės prie vandens elgiasi išties nesaugiai. Šį sekmadienį Gandingos hidroelektrinės tvenkinyje, Plungėje nuskendo vyras. Per birželio mėnesį vanduo pasiglemžė jau 3 žmones. Tiesa, pernai, kai buvo dar karščiau, tuo pačiu laikotarpiu jų buvo 7. O ypač apdairiai vandenyje turėtų elgtis lėtinėmis ligomis sergantys žmonės.

„Šiandieninėj situacijoj mes turime dar vandens telkiniuose nepilnai įšilusį vandenį. Jis yra gan kontrastingas. Įšilęs yra tik tai vandens paviršius ir tas vandens kontrastas, temperatūrų skirtumas svyravimas dažnai gali įtakoti asmenį, kuris yra vandenyje ir sukelti skendimą“, – kalba  Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovas Giedrius Ruočkus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, birželio mėnesį iš vandens telkinių ugniagesiai gelbėtojai ištraukia vidutiniškai 23 skenduolius, o pernai – net 27.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų