REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas, Seimo pirmininkas ir premjeras ragina Seimo sudarytą laikinąją komisiją, tiriančią kaltinimų policijos generaliniam komisarui Vytautui Grigaravičiui pagrįstumą, greičiau pateikti tyrimo rezultatus.

REKLAMA
REKLAMA

Seimas ketvirtadienį sudarė komisiją, kuri tiria kaltinimų, esą su policijos generalinio komisaro žinia buvo renkami duomenys apie aukštus šalies pareigūnus, pagrįstumą ir jo nušalinimo nuo pareigų teisėtumą. Iš pradžių buvo skelbta, kad parlamentinė komisija savo išvadas pateiks per vieną mėnesį.

REKLAMA

"Vieningai sutarėme, kad komisija, kuri yra sudaryta Seimo, turėtų paspartinti savo darbą, kad šita situacija, kuri yra dabar, neužsitęstų, kad mes kuo greičiau turėtume komisijos išvadas ir pagal tai jau būtų galima priimti sprendimus", - po susitikimo žurnalistams sakė Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.

A. Paulauskas pažymėjo, kad negalima laukti mėnesio, ypač dabar, kada Lietuva išgyvena svarbų laikotarpį. Po mėnesio, gegužės 10-11 dieną, Lietuvoje vyks referendumas dėl narystės Europos Sąjungoje.

REKLAMA
REKLAMA

"Mes norime, kad komisija ir išsamiai išnagrinėtų situaciją, ir kiek įmanoma paskubintų. Juo labiau kad antradienį nėra plenarinio posėdžio Seime, tai gali daugiau skirti laiko komisijos darbui", - sakė A. Paulauskas.

Skandalas dėl galimo duomenų rinkimo apie aukščiausius šalies vadovus ir vidaus reikalų sistemos pareigūnus kilo praėjusią savaitę, vidaus reikalų ministrui Juozui Bernatoniui viešai pareiškus, jog tai buvo daroma su policijos generalinio komisaro V. Grigaravičiaus žinia.

V. Grigaravičius šį kaltinimą kategoriškai atmetė, tačiau premjeras ir vidaus reikalų ministras pasisakė už policijos generalinio komisaro pakeitimą. Vyriausybės sprendimas atidėtas iki to laiko, kai kaltinimų komisarui pagrįstumą ištirs parlamentinė komisija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią savaitę A. Paulauskas, kuris yra teisininkas, teigė, kad V.Grigaravičiaus nušalinimas buvo neteisėtas, nes tai padaryti galėjo tik prezidentas, kuris jį pagal įstatymus ir skiria. V. Grigaravičių savo sprendimu laikinai, iki tarnybinio tyrimo pabaigos, nušalino J. Bernatonis.

Seimo pirmininkas žurnalistams sakė, kad Prezidentūroje vykusiame susitikime nebuvo bandoma "konfrontuoti", tiesiog pasikeista nuomonėmis.

Savo ruožtu premjeras Algirdas Brazauskas pakartojo, kad "jokių priemonių nebus imtasi" nesulaukus komisijos išvadų.

REKLAMA

"Kada bus komisijos sprendimas, bus įvertinti visi, kurie dalyvavo arba nedalyvavo visame šitame reikale", - sakė A. Brazauskas.

Kaip sakė prezidento atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas, Rolandas Paksas paragino Seimo ir Vyriausybės vadovus kuo greičiau, objektyviau ir nuodugniau ištirti "skandalingą istoriją" ir paprašė Seimo pirmininką ir premjerą išsiaiškinti visų pareigūnų vaidmenį dėl neteisėto duomenų rinkimo.

"Prezidento sprendimą lems konkretūs faktai. Faktai, faktai ir dar kartą faktai, jokių asmeniškumų čia nėra", - tikino prezidento atstovas spaudai.

REKLAMA

Pats R. Paksas, vėliau žurnalistų paklaustas, ar reikalaus J. Bernatonio atsistatydinimo, jei paaiškėtų, kad jis buvo per griežtas generaliniam komisarui, teigė norintis, kad jam būtų pateikti išsamūs, objektyvūs ir visapusiški faktai ir medžiaga.

"Ir pagal tai aš spręsiu", - sakė R. Paksas.

Paklaustas, kodėl iš karto siūlė V. Grigaravičiui atsistatydinti, R. Paksas atsakė, jog "pagal pateiktą medžiagą atrodė, kad tas sprendimas yra pats geriausias".

A. Brazauskas žurnalistams lygino duomenų rinkimo apie aukščiausiuosius šalies pareigūnus skandalą su prieš kelias savaites nuskambėjusiu incidentu, kai VRM Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai rinko duomenis apie LNK televizijos darbuotojus Arūną Valinską ir Haroldą Mackevičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Kodėl kilo toks didelis triukšmas, kada dėl A. Valinsko buvo pasidomauta ir kaip reagavo visuomenė, kaip galima pažeidinėti žmogaus teises? Savo ruožtu, kada apie vieną prezidentą, antrą prezidentą įdomaujasi operatyvinės tarnybos darbuotojai, laikoma tai visiškai normaliu reiškiniu?", - retoriškai klausė premjeras.

Paklaustas, ar jautė, kad juo domisi, premjeras griežtai atsakė "ne", tačiau pridūrė, kad juo, dukromis, žentais, žmona visuomenė ypač domisi jau trylika metų.

"Aš esu įpratęs. Bet yra kitas dalykas, mielieji žurnalistai. Yra vis tik valstybės gyvenimo normos, kada ieškoma informacijos apie vadovus, dar neaišku, kiek apie kitus, aš manau, kad išaiškins komisija, iškyla klausimas, ar tai yra normalios demokratinės valstybės gyvenimo norma", - sakė A. Brazauskas.

REKLAMA

"Aš nesakau, kad Grigaravičius ten viską organizavo. Aš sakau apie patį faktą", - sakė A. Brazauskas.

A. Paulauskas sakė neprieštaraująs, kad operatyvinės veiklos darbuotojai domėtųsi duomenų bazėse esančia informacija, tačiau tam turi būti pagrindas, kodėl jis tai darė.

"Jeigu jis domėjosi Ivanausku, Petrausku, Paulausku, koks gi buvo pagrindas, kodėl tu užklausei? Ar dėl savo smalsumo patenkinimo, ar kokie byloje iškilo būtinybė sužinoti, tarkim, Paulausko gimimo metus, gyvenamąją vietą ir iškviesti jį apklausai", - sakė A. Paulauskas.

REKLAMA

Paklausti, kaip vertina šeštadienį prie Prezidentūros ir Rotušės aikštėje vykusias akcijas, A. Paulauskas ir A. Brazauskas sakė, kad jos juos sujaudino.

"Bet kuri akcija sujaudina ir verčia mąstyti. Visuomenė parodė savo požiūrį, mes atitinkamai taip pat reaguojame", - sakė A. Paulauskas.

"Mes nesam tobuli, kai kada ir mūsų sprendimai nėra patys geriausi. Galbūt neįvertinam faktorių, būna priimami sprendimai. Yra gerai, kai gali pripažinti, arba pripažįsti, kad tu padarei ne taip, kaip reikėjo padaryti", - sakė A. Brazauskas.

Šeštadienį tūkstančiai vilniečių reiškė paramą nuo pareigų nušalintam V. Grigaravičiui, taip pat posto netekusiam sostinės merui Artūrui Zuokui ir protestavo prieš Lietuvos pilietybės suteikimą dosniausiam R. Pakso rinkimų kampanijos rėmėjui Jurijui Borisovui.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų