REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas V. Adamkus balsavo “už būsimos Seimo daugumos kandidatą”. Seimo pirmininkas būtų patenkintas, jei koalicija “Už darbą Lietuvai” Seime turėtų 35-36 vietas, o premjeras kalba ir apie koalicines derybas, ir apie pasitraukimą į pensiją.

REKLAMA
REKLAMA

V. Adamkus teigia balsavęs už būsimos Seimo daugumos kandidatą

Prezidentas Valdas Adamkus teigia balsavęs "už būsimos Seimo daugumos kandidatą" Saulėtekio rinkimų apylinkėje, kur dėl vietos Seime antrajame rinkimų ture varžosi Tėvynės sąjungos pirmininkas Andrius Kubilius ir Darbo partijos atstovė Romualda Kšanienė.

REKLAMA

Pirmajame rinkimų ture A. Kubilius surinko 38,5 proc., R. Kšanienė - 17 proc. balsų.

"Antrasis turas lems, kokios bus Vyriausybės sudarymo galimybės, kokia bus Seimo dauguma ir kokia bus Lietuvos valstybė artimiausius ketverius metus", - atlikęs pilietinę pareigą prie balsadėžės, sekmadienį žurnalistams sakė V. Adamkus.

Jis nepatikslino, kokios norėtų politinės daugumos būsimame Seime. "Norai yra viena, pareigos - kas kita. Mano tolesnius veiksmus lems rinkimų rezultatai. Čia pasirinkimo nėra", - teigė šalies vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, už ką balsavo, jis atsakė: "Už būsimos Seimo daugumos kandidatą".

Balsuodamas pirmajame Seimo rinkimų ture, V. Adamkus tvirtino, jog per šiuos rinkimus partijos turėtų skirti daugiausia dėmesio valstybės vidaus reikalams, pirmiausia - socialinėms problemoms.

"Galvoju, kad daugiau dėmesio bus kreipiama į Lietuvos vidaus reikalus, ilgai nespręstas problemas, socialinius klausimus. Manau, sprendimų reikalauja mokesčių sistema. Taigi visas dėmesys bus daugiau nukreiptas į žmones", - teigė valstybės vadovas.

Per 2000 metų Seimo rinkimus V. Adamkus rėmė vadinamąjį "naujosios politikos" bloką, kurį sudarė Artūro Paulausko vadovaujama Naujoji sąjunga, Rolando Pakso vadovaujama Liberalų sąjunga, taip pat - Centro sąjunga ir Modernieji krikščionys demokratai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Paulauskas: Seimo rinkimų kampanijoje forma užgožė turinį

Seimo rinkimų agitacijos kampanijai trūko naujų idėjų, o forma užgožė turinį, sekmadienį po balsavimo Vilniaus Fabijoniškių rinkimų apylinkėje apgailestavo Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas.

"Rinkimų kampanijai trūko aiškesnių orientyrų, idėjų. Panašiai kalbėjo visi, turbūt panašiai ir programas rašė. Mane liūdina, kad pastarąsias dvi savaites visi svarstė: su kuo, kada, kaip, bet niekas neklausė: dėl ko, kokie turėtų būti artimiausi ketveri metai. Manau, kad rinkimų kampanijai pasiekus finišo tiesiąją, svarbesnė tapo forma, o ne turinys", - žurnalistams teigė parlamento vadovas.

REKLAMA

Tačiau agitacijos kampanija Fabijoniškių vienmandatėje rinkimų apygardoje, kur A. Paulauskas varžosi su Seimo nariu liberalcentristu Raimondu Šukiu, esą "buvo visai nebloga". "Net respublikinė spauda daug ką citavo. Buvo įsižeidusių, buvo reaguojančių. Tokie veiksmai rinkėjus daro aktyvesnius", - pažymėjo politikas.

A. Paulauskas taip pat apgailestavo, kad šiuose rinkimuose užfiksuota gerokai daugiau incidentų. "Visada buvo pakalbama apie balsų pirkimus, bet dabar šis reiškinys įgavo kone masinį pobūdį. Gerai, kad policija reagavo, paskutinėmis dienomis budėjo (prie pašto skyrių - ELTA). Gal atsakomybės grėsmė kai kuriuos balsų pirkėjus sulaikė", - svarstė Seimo Pirmininkas.

REKLAMA

Balsuoti parlamento vadovas atvyko kartu su žmona Jolanta Paulauskiene. "Nuotaika gera. Atrodo, jos niekas nesugadins", - po balsavimo džiaugėsi politikas.

Jis patikino negalvojantis apie pasitraukimą iš Naujosios sąjungos pirmininko posto, kad ir kaip baigtųsi rinkimai.

Pasak A. Paulausko, jei socialdemokratų ir socialliberalų koalicija naujajame Seime iškovotų 35-36 vietas, tai būtų "geras rezultatas". Tačiau jis atsisakė kalbėti apie galimą tolesnį bendradarbiavimą su kitomis partijomis. "Visi, kurie norės dirbti Lietuvai, turės atmesti savo asmenines ambicijas, įvairias politines intrigas ir sėsti tartis, - pažymėjo parlamento vadovas. - Viską pamatysime šiandien vakare, o gal ir dar dvi savaites vargsime. Manau, nebus labai lengva suderinti skirtingus interesus".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Brazauskas: būtų labai gerai, jeigu Vyriausybės pagrindas liktų

Šiuo Lietuvos gyvenimo laikotarpiu Vyriausybės pagrindas turėtų išlikti, teigė Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas, balsavęs Taurakalnio rinkimų apylinkėje Santuokų rūmuose.

Socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Brazauskas mano, kad derybos dėl valdančiosios koalicijos sudarymo gali prasidėti jau rinkimų naktį.

"Jokių susitikimų neplanavome, bet neatmetu galimybės, kad jie įvyks, kai jau bus žinomi balsavimo rezultatai", - tvirtino sekmadienio rytą Vilniaus Taurakalnio rinkimų apylinkėje balsavęs premjeras.

REKLAMA

Vyriausybės vadovas sakė esąs pasiruošęs pensijai, jeigu naujoji koalicija iškeltų sąlygą pakeisti premjerą, ir tai būtų naudinga Lietuvai.

"Nemanau, kad esu vienintelis ir nepakeičiamas, bet praktiškai žiūriu į realią galimybę sudaryti koaliciją su kitomis partijomis. Europos Sąjungoje jau vyksta žvalgytuvės dėl naujo 2007-2013 metų finansinio laikotarpio, ir būtų labai gerai, jeigu Vyriausybės pagrindas liktų - tos ministerijos, kurios daugiausia atsako už derybas", - paaiškino savo poziciją Premjeras, neatmetantis įvairių variantų socialdemokratų ir socialliberalų koalicijos su kitomis partijomis.

REKLAMA

Paklaustas, ar įsivaizduojąs socialdemokratų ir socialliberalų mažumą Vyriausybėje, A. Brazauskas sakė, jog sunku įsivaizduoti tokią Vyriausybę. "Ji dirbti negalės. Formaliai gal ir gali būti tokia sudaryta, bet praktiškai jos veikla būtų labai suvaržyta", - A. Brazauskas abejojo, ar imtųsi vadovauti tokiai Vyriausybei.

"Vyriausybės tęstinumo prasmę turi matyti visos frakcijos, o ne viena partija turėtų ginti valstybės interesus. Manau, kad ir senosios mūsų partijos jau subrendo ir mato, kas valstybei yra daug svarbiau, negu kad partinis interesas išplėšti vieną ar kitą postą. Jeigu šitaip mąstys visos mūsų tradicinės partijos, tai Vyriausybę galima bus suformuoti", - sakė Ministras Pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo manymu, į antrąjį Seimo rinkimų turą turėtų ateiti panašus skaičius rinkėjų, kiek jų buvo ir pirmajame, tačiau abejojo, kad jų bus daugiau. Balsavimą paštu, kai kuriose apylinkėse balsuojant daugiau negu pusei rinkėjų, A. Brazauskas vadino visišku nesusipratimu, "daugiau negu keistu".

Balsuoti premjerą atlydėjusi žmona Kristina Brazauskienė ir antrajame ture nebalsavo kartu, tačiau sakė jau balsavusi Antakalnyje.

10-osios Taurakalnio rinkimų apylinkės komisijos pirmininkas Rimantas Zavadskas Eltai sakė, jog iki vienuoliktos valandos iš 1502 apylinkėje registruotų rinkėjų jau atėjo balsuoti apie 70. Duomenys apie balsavimą paštu tuo laiku dar nebuvo pasiekę apylinkės. Per pirmąjį rinkimų turą šioje aktyvioje apylinkėje iš viso balsavo apie 900 rinkėjų.

Taurakalnio rinkimų apylinkėje balsuoja ir A. Brazausko dukters Laimos Mertinienės šeima.

ELTA, BNS, Omni naujienos

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų