REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antrojo Prezidento rinkimų turo išvakarėse Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikti poėmiai parlamentinių partijų būstinėse rodo teisėtvarkininkų STT ir Generalinėje prokuratūroje valstybinio mąstymo stygių. Savo ruožtu penkių Seimo narių, dėl kurių atliekamas tyrimas, pavardžių atskleidimas žiniasklaidai gali reikšti, jog valstybė pažeidė nekaltumo prezumpciją.

REKLAMA
REKLAMA

Tai Eltai ketvirtadienį pripažino Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkė Nijolė Steiblienė.

REKLAMA

"Visa Lietuva šiandien tapo detektyvais. Visi, susikibę rankomis, dalyvauja tyrime. Penkiems Seimo nariams mestas šešėlis kartu yra mestas visam Seimui. Suduotas smūgis aukščiausiajai valstybės institucijai", - teigė Seimo narė.

Jos žodžiais, teisėtvarkos institucijų - Generalinės prokuratūros ir STT - vadovai Antanas Klimavičius ir Valentinas Junokas neatskleidė penkių galimai įtariamų Seimo narių pavardžių, bet "suteikė galimybę šias pavardes ištarti žiniasklaidai".

REKLAMA
REKLAMA

"Jeigu tiems menamiems įtariamiesiems bus pateikti įtarimai ar net kaltinimai, jie visada turės teisę kreiptis į Strasbūro Žmogaus teisių teismą, nes, jiems dar netapus įtariamaisiais, jau buvo paskelbtos jų pavardės. Turiu konstatuoti, kad valstybė ne pirmą kartą pažeidė nekaltumo prezumpciją ir turės sumokėti, kaip jau sumokėjo vienam buvusiam Seimo nariui", - tvirtino N. Steiblienė.

Pasak jos, teisėtvarkos institucijos turėjo atlikti visus "namų darbus" iki poėmių parlamentinių partijų būstinėse, o kitą dieną po poėmių generalinis prokuroras turėjo iš Seimo tribūnos įvardyti įtariamus Seimo narius bei paprašyti panaikinti jų teisinį imunitetą. Poėmiai, N. Steiblienės žodžiais, turėjo būti paskutinis tyrimo etapas prieš įvardijant įtariamuosius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Kai pasakoma "a", bet "b" jau pasako ne teisėtvarkos pareigūnai, kai remiamasi gandais, tai čia yra visos valstybės tragedija. Reikėjo, atliekant poėmius, kartu informuoti visuomenę apie tai, dėl ko jie vyksta, nes tai buvo ne paprasti poėmiai - šįkart jie buvo atliekami parlamentinių partijų būstinėse", - pažymėjo Seimo narė.

N. Steiblienės vertinimu, poėmiai, apie kurių vykdymą likus kelioms dienoms iki Prezidento rinkimų STT vadovas ir generalinis prokuroras teigė nieko nežinoję, atskleidžia atitinkamą požiūrį į valstybę. "Toks yra supratimas apie valstybę. Atsiskleidė, kokie mes esame valstybininkai", - apgailestavo ji.

REKLAMA

Seimo narė stebėjosi teisėtvarkos pareigūnų nesugebėjimu įvertinti to, kad šiuo atveju kriminalas buvo susijęs su politika. Pasak jos, poėmis yra dažnas įvykis, tačiau poėmis verslo bendrovėje - visai kas kita nei poėmis politinės partijos būstinėje. "Atsakingi teisėtvarkos pareigūnai parodė, kad jie moka skaičiuoti, kas ir kada išėjo atostogų, bet nesugeba suvokti politinio rezonanso, kurį lems STT veiksmai", - sakė N. Steiblienė.

Savo ruožtu Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas V. Junokas teigia neabejojąs, kad įtarimai dėl galimo kelių Seimo narių kyšininkavimo pasitvirtins.

REKLAMA

Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad STT turi operatyvinės medžiagos apie penkių Seimo narių korupcinius ryšius su "Rubicon group" valdybos pirmininku Andriumi Janukoniu. Verslininkas esą darė įtaką kai kurių įstatymų pakeitimams, o už tai atsiskaitė pinigais.

Planuojama, kad Generalinė prokuratūra leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn kelis parlamentarus į Seimą kreipsis liepos 7 ar 8 dieną. Anot A. Paulausko, Seimas atsakymą galėtų duoti per dieną ar dvi.

Jei Seimas leis kelis parlamentarus patraukti baudžiamojon atsakomybėn, jie mandatų nepraras, tik neteks teisinio imuniteto.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų