• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiosios Socialdemokratinės koalicijos frakcijos narys, Seimo pirmininko pavaduotojas Vytenis Andriukaitis antradienį (07.22) paragino opozicijos atstovus aktyviau įsitraukti į valstybės institucijų reformą Europos Sąjungos reikalų koordinavimui užtikrinti.

REKLAMA
REKLAMA

"Be plataus parlamentinių partijų susitarimo tokia reforma nėra įmanoma. Šią reformą reikia daryti ilgiems dešimtmečiams, o ne tik valdančiosios daugumos valdymo periodui", - Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė socialdemokratas.

REKLAMA

"Aš manau, kad ir Vyriausybė, ir prezidentas turėtų palaikyti idėją, kad tai turėtų būti ilgalaikis nacionalinis susitarimas", - pažymėjo jis.

V. Andriukaitis taip pat paragino įtraukti opozicijos atstovus į prezidento pirmininkaujamą Užsienio politikos koordinavimo tarybą (UPKT), kurioje numatoma svarstyti ir, esant reikalui, derinti strateginius ES klausimus.

"Kol kas UPKT opozicijai nėra atstovaujama. Tai yra daugiau valdančiosios daugumos atstovų pasitarimas su prezidentu, bet ES politika neturėtų būti vien tik valdančiosios daugumos politika. Tai turėtų būti nacionalinė politika", - teigė V. Andriukaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau V. Andriukaičio raginimai opozicijai gali būti pavėluoti, nes prezidentas, premjeras ir Seimo pirmininkas jau apsisprendė dėl ES reikalų koordinavimo modelio.

Pagal jį, ES politiką Lietuvoje vykdys prezidentas ir Vyriausybė, Seimui teks apsispręsti, kaip suteikti mandatą Vyriausybei dėl šalies pozicijos atstovavimo ES institucijose, o diplomatinė tarnyba bus pagrindinis užsienio politikos instrumentas.

Numatoma, jog Lietuvai ES Viršūnių tarybos susitikimuose atstovaus prezidentas ir Vyriausybės vadovas. Prezidentas spręs pagrindinius klausimus, susijusius su ES užsienio ir saugumo politika, taip pat - politika kitų ES valstybių atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė turės koordinuoti sprendimų priėmimą ES klausimais ir užtikrinti jų įgyvendinimą.

Europos komitetas prie Vyriausybės bus pertvarkytas sukuriant Vyriausybės Kanceliarijos ES reikalų koordinavimo padalinį, taip pat numatoma įkurti ES reikalus kuruojantį padalinį Prezidentūroje.

Seimui palikta apsispręsti dėl mandato suteikimo Vyriausybei ES klausimais ir parlamentinės kontrolės mechanizmo.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų