REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
7
Pėstiesiems pavojingi šaligatviai Vilniuje (nuotr. skaitytojo)

Į šalį atėjęs pavasaris ir šiltesni orai tik labai trumpai džiugino pėsčiuosius ir dviratininkus Vilniuje. Sostinėje gyvenantys žmonės socialiniuose tinkluose ir laiškuose miesto valdžiai dalinasi istorijomis ir vaizdas iš itin pavojingų miesto vietų, kur praeiti ir pravažiuoti tiesiog neįmanoma.

7

Į šalį atėjęs pavasaris ir šiltesni orai tik labai trumpai džiugino pėsčiuosius ir dviratininkus Vilniuje. Sostinėje gyvenantys žmonės socialiniuose tinkluose ir laiškuose miesto valdžiai dalinasi istorijomis ir vaizdas iš itin pavojingų miesto vietų, kur praeiti ir pravažiuoti tiesiog neįmanoma.

REKLAMA

Portalas tv3.lt sulaukė aktyvaus vilniečio laiško su ne viena kito gyventojo užfiksuota ir paviešinta istorija apie šią miesto problemą.

Rizikuoja, nes kitaip neįmanoma

Atsiuntęs vaizdo įrašus ir nuotraukas, vyras tvirtino, kad šaligatvis buvo rinkiminis pažadas. Tačiau akivaizdu, kad įgyvendintas nebuvo. Ne vienoje nuotraukoje ir įraše matosi vandens apsemti ar dar ledo aptraukti šaligatviai, per kuriuos einant, rizika ne ką mažesnė, nei juos apeinant važiuojama kelio dalimi.

„Vienoje iš nuotraukų užfiksuota vieta, kuri yra vienintelė jungtis Vilniaus Šeškinės mikrorajono su Viršuliškėmis. Turime atsakymus, kad savivaldybė nieko nedarys. Nors šaligatvis yra labai aktualus. Kyla pavojus eismo saugumui, gali būti partrenkti ir žūti pėstieji. Negi reikia laukti kol kažkas žus eidamas per gatvę? Ir tada kils skandalas? Gal jau tokių žūčių užtenka?

REKLAMA
REKLAMA

Tai pat klausimas dėl apsemto šaligatvio, negi pėstieji ir dviratininkai turi eiti/važiuoti pačia pagrindines miesto arterija - Ukmergės gatve, kaskart rizikuodami savo gyvybėmis? Ar laukti kol paplauti apšvietimo stulpai pradės virsti?“, - neslėpė nusivylimo vyras.

REKLAMA

Nenusikalba institucijos, kenčia žmonės

Vyro teigimu, Vilniaus savivaldybei, miesto gatves prižiūrinčiai ir tvarkančiai įmonei „Grinda“ ir aplinką administruojančiai įmonei „Mano aplinka“ pranešta apie šias problemas, tačiau jokio pokyčio nėra.

„Grinda“ teigia, kad čia neva „Mano aplinkos“ rūpestis. „Mano aplinka“ sako, kad čia „Grindos“ rūpestis. Tačiau niekas nedaroma ir laukiama, kol pačios balos išdžius. Laukia pastovaus sprendimo, kol pvz. savivaldybė šaligatvį pakels į aukštesnį lygį, kad nesikauptų vanduo ir pan.

REKLAMA
REKLAMA

O juk neprašome ne kiekvieną kartą išpumpuoti vandenį po lietaus. Bent vieną kartą šį pavasarį išsiurbti vandenį iš balos. Sniegas jau nutirpęs. Tai tokia didelė, grėsmę kelianti bala jau antrą kartą artimiausiu metu nebesusidarys. Po lietaus gali susidaryti mažesnė, tačiau jau tokių problemų ji nekels nes ji bus daug mažesnė. Taigi, vyksta nesusišnekėjimas tarp institucijų ir niekas nedaroma“, - pasakojo vyras.

Vaizdais iš skirtingų Vilniaus vietų pasidalinę žmonės taip pat neslėpė pykčio, esą valdžia dirbs tik įvykus skaudžiai nelaimei. Socialiniame tinkle „Facebook“ patvinusio šaligatvio nuotrauka pasidalinusi moteris tikino pati mačiusi, kaip per vandenį bristi nenorėjęs mažas berniukas apibėgti norėjo balą ir vos po automobilio ratais nepargriuvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žiemą tas pats, kas vasarą

„Mano aplinka“ atstovas tikino, kad jie vandens su kibirais neišsems, o problemos būtų išpręstos po tikrosios priežasties pašalinimo.

„Visos minimos problemos pasibaigtų, jeigu būtų sutvarkyta miesto lietaus vandens nuotekų sistema. Čia tas pats kai vasarą visi kenčia nuo potvynių vandens, o žiemą kai tirpsta sniegas, būna atodrėkis. Visi šie šaligatviai ne dėl to, kad nenuvalyti, o dėl to, kad nesusigeria vanduo“, – sakė „Mano aplinka“ atstovas Paulius Ugianskis.

Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojas Arūnas Visockas portalui tv3.lt sakė, kad ši problema žinoma ir sena, o žmonėms siūlo „išlikti kantriais“.

REKLAMA

„Žmonės siunčia mums nuotraukas ir informaciją. Reikia suprasti, kad nespėja ištirpus sniegui vanduo susigerti, dabar situacija jau geresnė. Žinoma, problemą dėl lietaus vandens nuotekų sistemos žinome, negaliu pasakyti, kada tai keisis. Žmonėms reikia kantrybės daugiau, nes vanduo juk susigeria ilgainiui.

Be abejo, pavojus yra, signalą gauname, tikimės, kad tie pokyčiai bus“, – sakė A. Visockas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų