REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei moksleivių poilsiavietėms atnaujinti valstybė ir savivaldybės neskirs deramo dėmesio, po kelerių metų vaikams pajūryje gali nelikti kur leisti atostogų, rašo „Lietuvos žinios“ .

REKLAMA
REKLAMA

Vasaros poilsiavietėms, kuriose atostogauja vaikai iš visos Lietuvos, atnaujinti per nepriklausomybės metus neskirta nė vieno lito. Kosmetinis remontas padaromas, o inventorius, virtuvės įranga ir baldai perkami tik poilsiaujančių vaikų sąskaita.

Šiemet dėl to, kad Klaipėdos apskrities viršininko administracija (KAVA) nepratęsė žemės panaudos sutarčių, Palangoje neveiks net 3 vaikų vasaros poilsio stovyklos. Oficiali priežastis - pažeidimai, dėl kurių esą neįmanoma sudaryti normalių sąlygų vaikams ilsėtis. Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė jau gavo KAVA raštą, kuriuo informuojama, kad sklypus planuojama įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą.

REKLAMA

Neoficialiai pripažįstama, jog pažeidimų atsirado dėl to, kad stovykloms renovuoti nebuvo skiriama lėšų. Todėl nueita lengviausiu keliu - stovyklos uždarytos, o sklypai parduodami. Panašaus likimo jau sulaukė ne viena ilgus dešimtmečius pajūryje veikusi stovykla. Tad veikiausiai po kurio laiko tokio pobūdžio įstaigų čia apskritai neliks.

Ateitis miglota

Viena seniausių iki šiol veikiančių stovyklų „Pasaka“ buvo įkurta 1964 metais. Tai paskutinė pirminę paskirtį išsaugojusi poilsiavietė prie Klaipėdos, Kukuliškių kaime. Pasak jos administratorės Dalios Paulauskienės, netoli, Giruliuose, veikusios stovyklos „Liepsnelė“, „Gintaro krantas“ ir „Baltijietis“ virto privačių kotedžų kvartalais. Neaiški ir dar vienos stovyklos - „Žuvėdros“ - ateitis. Nors kol kas joje tebestovi mediniai, sovietmetį menantys nameliai, kuriuose poilsiauja vasarotojai iš visos Lietuvos, pagal Klaipėdos miesto bendrąjį planą šioje vietoje numatoma statyti gyvenamuosius namus. Neatmetama galimybė, kad čia iškils daugiaaukščiai.

REKLAMA
REKLAMA

Stovyklą „Pasaka“ administruojanti viešoji įstaiga „Vaikų poilsis“ 5 hektarų žemės sklypą pagal panaudos sutartį gavo iš Susisiekimo ministerijos. „Mūsų steigėja - ministerija. Žemės panaudos sutarties terminas eina į pabaigą, o vieta pajūryje - puiki. Nieko nenustebintų, jei ir čia po kelerių metų išdygtų privatūs namai“, - kalbėjo administratorė.

Norintieji šią vasarą pasisvečiuoti „Pasakoje“ buvo pradėti registruoti žiemą, o kovą jau neliko laisvų vietų. 540 litų vienam asmeniui kainuojantys kelialapiai išpirkti.



Iš vaikų pinigų

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laimė, sunaikinimas kol kas negresia Klaipėdos rajone, Karklėje, veikiančiai viešajai moksleivių poilsiavietei „Žilvitis“. Pasak jos direktoriaus Broniaus Kalvaičio, vaikai čia, ant jūros kranto, ilsėsis dar beveik šimtmetį. „Praėjusį dešimtmetį su mūsų steigėja - Lietuvos žemės ūkio darbuotojų profesinių sąjungų federacija - pasirašėme panaudos sutartį 99 metams, tad darbo nutraukti tikrai neketiname“, - tvirtino direktorius.

Per visą vasarą stovykloje ilsėsis daugiau kaip 2 tūkst vaikų iš visos Lietuvos. Daugiausia - iš Vilniaus. 500 litų kainuojančių kelialapių į „Žilvitį“ neliko jau kovą.

REKLAMA

Vaikų laukia dar 1969 metais pastatyti nameliai šiferio stogais. Tik iš kelialapių surinktų lėšų nepakanka, kad būtų galima juos kapitaliai atnaujinti. „Prieš prasidedant sezonui įrengėme naują lauko tualetą. Reikėjo ir naujo vandens bokšto, valgyklų inventoriaus, lovų, - vardijo B.Kalvaitis. - Visa tai finansuojame iš praėjusią vasarą uždirbtų pinigų. Tiesa, gavome 90 tūkst. litų vaikų socializacijos programai įgyvendinti. Tačiau šiuos pinigus turime naudoti griežtai pagal paskirtį - vaikų poilsiui. Dalį jų skiriame maisto produktams.“

REKLAMA

Tačiau vaikai paprastai nekreipia daug dėmesio į gyvenimo sąlygas, jiems svarbiausia - jūra ir poilsis be tėvų.



30 metų be remonto

Kintuose esanti vaikų poilsiavietė „Vėtrungė“, kaip ir „Žilvitis“, priklauso Lietuvos žemės ūkio darbuotojų profesinių sąjungų federacijai. Ji nei iš savo steigėjos, nei iš Šilutės rajono savivaldybės nėra gavusi nė cento.

„Mūsų poilsiavietė pastatyta 1980 metais Maskvoje vykusių olimpinių žaidynių proga, - sakė viešosios įstaigos „Vėtrungės poilsiavietė“ direktorius Edmundas Čiuželis. - Per tuos tris dešimtmečius ji nė karto nebuvo kapitaliai remontuota. Tikrasis stovyklos šeimininkas stovykla visiškai nesirūpina. Ilgalaikiam materialiam turtui įsigyti lėšų neskiriama.“

Pagrindinis poilsiavietės pajamų šaltinis - vaikai. Šiemet poilsis „Vėtrungėje“ kainuoja apie 580 litų. Ši stovykla įsikūrusi taip pat patrauklioje vietoje - pušyne prie Kuršių marių.



Mindaugas Milinis    

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų