REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį Vilniaus apygardos teismas daugiau nei po savaitės pertraukos grįžo prie Darbo partijos (DP) vadinamosios juodosios buhalterijos bylos nagrinėjimo. Teismas jau paskelbė beveik visą bylos medžiagą – byloje iš viso yra 164 tomai, teismas jau paskelbęs 150 tomų.

REKLAMA
REKLAMA

(Papildyta 11.34)

Valstybės kaltintojas Saulius Verseckas po posėdžio atrodė linksmas ir šmaikštavo: „O kam vilkinti laiką ir klausytis kitų telefoninių pokalbių. Turime puikios kokybės įrašus, kur kaltinamieji tarpusavyje aptaria įvairius planus.“

REKLAMA

S. Versecko nuomone, kokių nors netikėtų prašymų nelaukiantis: „O jeigu V. Uspaskichas neatvyks į posėdį, jam bus taikoma kita kardomoji priemonė. Vienas iš variantų – pusę milijono litų užstatas.“

Prokuroras informavo, jog paskelbus parodymus bus užduodami klausimai. Po šios procedūros laukiamos baigiamosios kalbos.

Kiek laiko teismas rašys nutartį, S. Verseckas nedrįso spėti.

(Papildyta 11.29)

Po pertraukos teismas dvi minutes paklausė blogos kokybės telefoninio pokalbio įrašo, kur tik girdėti: „Kaip gyveni? Ką veiki?“

REKLAMA
REKLAMA

Po nesėkmingo pasiklausymo teismas ragina pateikti prašymus, tačiau nė vienas kaltinamasis bei valstybės kaltintojas jų nepateikė.

Teismas paprašė parengti prašymus raštu kitame teismo posėdyje.

Teismas leido dar kartą išklausyti blogos kokybės telefoninio įrašo, kur finansininkė Marina Liutkevičienė kalbasi su Nijole Steponavičiūte.

Girdisi, kai M. Liutkevičienė klausia, kokią sumą įnešti. Kai N. Steponavičiūtė klausia, kaip forminti pavedimą, M. Liutkevičienė atsako: „Kaip nario mokestį.“ Vėliau N. Steponavičiūtė ragina M. Liutkevičienę atvažiuoti pas ją ir viską paaiškinti, ką rodyti, ko ne.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

(Papildyta 10.52)

Teismas paskelbė pertrauką pagarsinęs visus bylos tomus. Tiesa, paskutinius, kur yra kaltinamasis aktas, liudytojų parodymai ir šaukimai, tik paminėjo.

Po pertraukos bus skelbiami telefoniniai pokalbiai, kuriuos atsisakė išklausyti Viktoras Uspaskichas, Vitalija Vonžutaitė ir Vytautas Gapšys. Kaltinamoji Marina Liutkevičienė išreiškė norą išgirsti tik savo pokalbius.

Po posėdžio V. Uspaskichas teigė, kad atsisakė klausytis pokalbių, nes su niekuo nekalbėjo: „Nebent manęs klausėsi. Tai patys tegul ir klausosi. Man neįdomu.“

REKLAMA

Parlamentaras taip pat teigė vyksiąs į Europos tarybos parlamentinę asamblėjos sesiją: „Jau nupirkau bilietus, o teismo posėdis bus tik po savaitės. Vakar tik grįžau iš Šiaurės, kur buvau pas mamą. Važinėti man niekas nedraudžia.“

Pokalbių klausėsi prokuratūra ir Valstybės saugumo departamento atstovai, bylose pateikiama susirašinėjimo medžiaga. Byloje yra prokurorų Algimanto Kliunkos, Algimanto Valantino, Mindaugo Dūdos ir Aido Mažeikos susirašinėjimai elektroniniu paštu dėl kratų, operatyvinių veiksmų.

Teismas pagarsino, kad kreipdamasis į Vilniaus apygardos teismą generalinis prokuroras nurodė, jog būtina atlikti slaptą bendrovės „Kartonas“ direktoriaus Romo Ruškulio sekimą telekomunikacijos tinklais dėl galimo šnipinėjimo ir galimo dalyvavimo žvalgybinėje veikloje prieš Lietuvos Respubliką.

REKLAMA

Tačiau generalinio prokuroro pavaduotojas teismo prašė leisti stebėti DP narį Antaną Kairaitį – taip pat buvo tiriama, ar jis nešnipinėja.

Teismas davė leidimą stebėti finansininkę Nijolę Steponavičiūtę, V. Vonžutaitę, nes pastaroji galimai neteisėtai yra įgijusi lėšų organizuojant lošimų verslą.

Po penkių minučių teismas tęs darbą.

Kitame teismo posėdyje ketinama išklausyti kaltinamųjų parodymus.

V. Uspaskichas portalui Balsas.lt sakė laukiantis tos dienos: „Pasakysiu, kaip viskas buvo. Ir tik tada rengsiu baigiamąją kalbą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Uspaskicho teigimu, jo visi veiksmai yra teisėti ir „vrag budiet razbit“ (priešas bus sutriuškintas).

------------

Viktoras Uspaskichas pateikė prašymą nedalyvauti posėdyje ir pats atvyko į teismą įsitikinti, kad bus išleistas į renginį. Vos prasidėjus posėdžiui, gautas kaltinamojo Viktoro Uspaskicho prašymas išvykti į Europos Tarybos asamblėjos sesiją.

„Norėjau išvykti į renginį, kuris vyks sausio 21–25 dienomis Europos Tarybos parlamentinėje asamblėjoje. Kaip Europos Tarybos parlamento narys turiu naudotis Europos tarybos privilegijomis. Sesijos metu naudojosi teisiniu imunitetu ir savo šalies teritorijoje“, – teigiama prašyme.

REKLAMA

Ten rašoma, kad asamblėjos sesija vyks nuo sausio 21 dienos iki sausio 25 dienos.

Tačiau valstybės kaltintojas, prokuroras Saulius Verseckas, prieštaravo, tikindamas, kad Seimas panaikino teisinę neliečiamybę Viktorui Uspaskichui ir jis negali naudotis privilegijomis:

Teismas nutarė netenkinti V. Uspaskicho prašymo tikindamas, jog jam teisinis imunitetas yra panaikintas: „Prašymas yra atmetamas ir teismas tęsia savo darbą garsindamas tyrimų įrodymus.“

Šiuo metu garsinama bylos medžiaga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų