REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ignalinos atominės elektrinės generalinis direktorius Viktoras Ševaldinas sako, kad ji galėtų veikti iki 2012 metų. Lietuvos politikai ne kartą yra užsiminę, kad Europos Komisijos prašoma leidimo jėgainės darbą pratęsti iki turėsime naują, o tai, kaip rodo tyrimai, galėtų įvykti ne anksčiau nei 2015 ar 2016 metais. Tačiau V. Ševaldinas aiškina, jog skelbiant tokį siekį reikia papildomos analizės.

REKLAMA
REKLAMA

Ignalinos jėgainės vadovas lrt.lt sakė, kad Ignalinos atominė elektrinė gali dirbti iki 2012 vidurio.

REKLAMA

Ar įmanoma darbą pratęsti ilgesniam laikotarpiui, anot jo, bus galima pasakyti tik po to, kai bus papildomai atlikta techninė apžiūra.

„Jei darbas ir bus pratęstas, nebus nurodyta konkreti data, bet prognozė, kiek ši elektrinė gali saugiai dirbti“, – teigė V. Ševaldinas.

Šiuo metu, pagal esamą įsipareigojimą Europos Sąjungai, Lietuva Ignalinos jėgainę turi uždaryti kitų metų pabaigoje.

Tačiau Vyriausybė ėmėsi derybų su EK dėl galimo elektrinės darbo pratęsimo. Premjeras Gediminas Kirkilas yra sakęs, jog Lietuvai būtų parankiausia, jog senoji jėgainė dirbtų iki veiklą pradės nauja, kurios statybų projektui sukurtas nacionalinis investuotojas „Leo LT“.

REKLAMA
REKLAMA

Derybininku šiuo klausimu paskirtas Aleksandras Abišala lrt.lt trečiadienį pakomentavo, jog su EK esą nesiderama dėl jokios konkrečios datos, „o dėl galimybės dirbti tol, kol bus saugu“.

Lietuvos europarlamentarai jau anksčiau yra pranešę, jog būtent jėgainės saugumo klausimas neduoda ramybės EK pareigūnams - esą jiems kliūva Černobylio tipo reaktorius.

Šalies energetinio sektoriaus studiją su partneriais atlikusio Lietuvos energetikos instituto duomenimis, po Ignalinos jėgainės uždarymo Lietuvai gresia sunkus laikas – su energijos trūkumu nesusidursime, bet jos kainos esą smarkiai padidės.

Tyrėjų duomenimis, jei ekonominė situacija nesikeis, vietoje dabartinių 33 centų 2010 metais elektra šalies gyventojams galėtų kainuoti nuo 65 iki 69 centų už kilovatvalandę be mokesčių už atmosferos taršą, kurie gali siekti papildomai nuo 5 iki 7 centų.

Henrikas Šimkauskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų