• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį mirusio garsaus rusų rašytojo Aleksandro Solženycino kalbėjimas padėjo pasauliui suprasti, kas yra sovietų blogio imperija ir kodėl jai negalima pataikauti. Šio nuopelno negalima sumenkinti, įsitikinęs europarlamentaras Vytautas Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

"A.Solženycinas padarė nepaprastai daug, kad nusikaltėliška sovietų diktatūrinės imperijos prigimtis būtų atskleista ir parodyta. Tai ne tik jo romanai apie gulagų sistemą. Jis rašė apie Rusijos istorijos žaizdas ir piktžaizdes, vis dar aktualias kai jis kovojo prieš sovietinę santvarką, buvo jos persekiojamas ir nepalūžo", - BNS pirmadienį sakė V.Landsbergis.

Pasak jo, paskutinis rašytojo gyvenimo laikotarpis negali sumenkinti ar nustelbti A.Solženycino nuopelno, kai jis kovojo prieš blogybes, kurių vėliau stengėsi nematyti posovietinėje Rusijoje.

REKLAMA

"Šis A.Solženycino nuopelnas niekada neturės būti užmirštas nepaisant jo paskutinio gyvenimo laikotarpio Rusijoje, kurio metu jis įsitraukė į nacionalistinį Rusijos misijos supratimą, platinimą ir daugelio blogų dalykų pateisinimą", - kalbėjo V.Landsbergis.

Jis pažymėjo, kad A.Solženycino kūryba buvo nelegaliai platinama bei skaitoma ir sovietmečio Lietuvoje.

"Viena Ivano Denisovičiaus diena" buvo labai įspūdingas kūrinys, parodęs lagerinės sistemos esmę. Taip pat nedideli jo apsakymai, kuriuose jis aprašinėjo kasdienę ir tarsi ne lagerinę Rusiją, o vis dėlto su baisiais, blogą žadančiais dvasinio sužalojimo bruožais", - sakė europarlamentaras.

REKLAMA
REKLAMA

89-erių Rusijos rašytojas ir disidentas A.Solženicynas, kuris atskleidė pasauliui tiesą apie Sovietų Sąjungos lagerius, mirė vėlai sekmadienį savo namuose Maskvoje.

A.Solženicynas 1970 metais laimėjo Nobelio literatūros premiją už indėlį į pasaulinę literatūrą. Premijos skyrimas sukėlė persekiojimų bei išpuolių bangą prieš "Gulago archipelago" autorių, kuris pats sovietų lageriuose praleido aštuonerius metus. Jis nepailsdamas stengėsi atskleisti tamsiausias stalinistinio režimo paslaptis.

1974 metais rašytojas buvo ištremtas iš šalies. Kiek pagyvenęs Šveicarijoje, A.Solženicynas išvažiavo į Jungtines Valstijas. 1994 metais jis sugrįžo į tėvynę.

Pernai birželį tuometinis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė A.Solženicynui garbingiausią Rusijos Valstybės apdovanojimą ir per iškilmingą ceremoniją Kremliuje gyrė jo atsidavimą tėvynei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų