REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Valdas Adamkus pareiškė nesiūlantis Aukščiausiojo Teismo (AT) pirmininko Vytauto Greičiaus antrai kadencijai prašomas pačių teismų ir siekdamas išsklaidyti visuomenės nuomonę apie teismuose susidariusius klanus, pranešė Lietuvos televizijos naujienų tarnyba.

REKLAMA
REKLAMA

Premjeras G.Kirkilas teigia, jog prezidentūra galėjo būti lankstesnė ir jau anksčiau siekti platesnio sutarimo su Seimo frakcijomis.

REKLAMA

Prezidentas yra sulaukęs dalies parlamentarų priekaištų, kad neatskleidžia, kodėl nesiūlo AT pirmininko V.Greičiaus antrai kadencijai.

Ne tik opozicijos, bet ir kai kurių valdančių balsais jo dekretą, siūlantį atleisti V.Greičių pasibaigus devynerių metų kadencijai, Seimas atmetė. Šiuo metu šalies vadovas yra pateikęs antrąjį dekretą dėl V.Greičiaus atleidimo.

„Mano supratimu, kad aš vykdau tai, kas pageidaujama pačių teismų, teismų tarybos. Nes pradėjo visuomenėje sklisti kalbos apie klanus susidariusius atskirose teismų sistemose.

REKLAMA
REKLAMA

Aš manau, kad laikas tai rotacijai, ir dabar susidarė proga - Konstitucinio Teismo pirmininkas yra pasikeitęs, dabar AT pirmininkas suteikia galimybę naujam teisėjui perimti administruoti. Ne už kalnų ir Administracinio teismo pakeitimai“, - ketvirtadienį sakė V.Adamkus.

Jis kartojo, kad V.Greičius siūlomas atleisti dėl rotacijos poreikio.

„Pati rotacija yra pats sveikiausias dalykas, nes nepakeičiamų mūsų gyvenime nėra - leiskim pasireikšti teisininkams, kurie aš, manau, kad turės progra įrodyti lietuvių visuomenei, kad teismai nėra užkietėję savo pozicijose kad visuomenės pasitikėjimas, kurį matome žiniasklaidoje, ne labai aukštai vertina mūsų sistemą“, - kalbėjo prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pats V.Greičius situacijos nekomentuoja, teigdamas, jog tai - prezidento ir Seimo prerogatyva.

Premjero G.Kirkilo teigimu, prezidentūra jau anksčiau turėjo būti lankstesnė.

„Pati prezidentūra turėjo parodyti didesnį lankstumą, galbūt ne rytoj reikėtų susitikti, o prieš tai reikėjo susitikti su visom frakcijom - tartis - išaiškint aplinkybes Seimo nariams, teisinę situaciją, ir galbūt to nebūtų įvykę“, - sakė ministras pirmininkas.

Ketvirtadienio rytą premjeras buvo pasikvietęs Vytautą Greičių, tačiau tikina, kad kalbėjosi tik apie teisėjų atlyginimą reglamentuojančius įstatymus, kuriuos turi priimti Seimas.

REKLAMA

Žurnalistai matė, kad po susitikimo iš premjero kabineto išėjo ir vyriausiasis jo patarėjas Albinas Januška.

V.Greičius žurnalistams neigė A.Janušką dalyvavus susitikime pas premjerą, pats Vyriausybės vadovas teigė priešingai. Žurnalistams susidomėjus, kas sako netiesą, po kiek laiko premjeras patikslino: „Jis (A.Januška - BNS) buvo užėjęs - tai aš nežinau, ar jis čia dalyvavo, ar nedalyvavo“.

Opozicija teigia, kad V. Greičius yra visateisis Aukščiausiojo Teismo vadovas.

Balsavimas dėl V.Greičiaus atleidimo Seime numatomas kitos savaitės pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų