• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos Valstybės Dūma pareiškė, kad Rusija nepereis prie Julijaus kalendoriaus, nes už tokį perėjimą balsavo tik vienas deputatas, trys buvo prieš, o likusieji 446 deputatai apskritai nedalyvavo balsuojant, praneša tinklalapis „newsru.com“.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Rusija, kaip ir daugelis kitų šalių, metus skaičiuoja pagal Grigaliaus kalendorių, kuris buvo įvestas Liaudies komisarų tarybos dekretu 1918 metų vasario 1 dieną.

REKLAMA

Atmestojo įstatymo projekto autoriai tvirtina, kad toks visuotinis kalendorius neegzistuoja. Pasak jų, judėjai tebesivadovauja Mėnulio kalendoriumi, Islamo pasaulyje metai pradėti skaičiuoti nuo 622-ųjų pagal Grigaliaus kalendorių, kai įvyko hidžra - pranašas Muhammadas ir jo sekėjai buvo priversti persikelti iš Mekos į Mediną, japonai irgi turi savą kalendorių ir t.t.

REKLAMA
REKLAMA

Dūmos konstitucinių įstatymų ir valstybės statybos komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Aleksandras Moskalecas savo ruožtu pareiškė, kad projekto autorių argumentai grindžiami religiniais motyvais, o Rusijos Konstitucija skelbia, kad „jokia religija negali būti įtvirtinta kaip valstybinė ar privaloma, o religiniai susivienijimai atskirti nuo valstybės ir prieš įstatymą lygūs“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Deputato nuomone, daugiau kaip 140 milijonų gyventojų ir daugiau kaip 22 tūkst. įregistruotų religinių organizacijų turinti šalis nepajėgs pereiti prie naujo laiko skaičiavimo be neigiamų pasekmių.

Tai jau nebe pirmas deputatų mėginimas įvesti Rusijoje senąjį Julijaus kalendorių. Ši idėja buvo kilusi ir praėjusio šaukimo Dūmai, bet, kaip ir dabar, taip ir liko įkūnyta tik projekte.

REKLAMA

Julijaus kalendorius - laiko matavimo sistema, pagal kurią metus sudaro 365 dienos, o kas ketveri metai yra keliamieji metai, kuriuos sudaro 366 dienos. Sistemą sukūrė Julijus Cezaris, ji buvo įvesta 46 metais pr. m. e. Tačiau ši sistema turi trūkumą - pagal Julijaus kalendorių kas 128 metus susidaro viena diena per daug ir kalendorius atsilieka nuo realių metų laikų. Dėl šio netikslumo popiežius Grigalius patvirtino kalendoriaus reformą ir nuo 1582 m. vasario 24 d. įvedė patikslintą Grigaliaus kalendorių.

Julijaus kalendorių katalikiškos šalys panaikino pirmiausia.

Iš šiuo metu naudojamų šia kalendorine sistema paremtas berberų kalendorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų