• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kad būtų patenkinti vis augantys šiuolaikinių kompiuterių skaičiavimo galimybių poreikiai, mokslininkai stengiasi pasitelkti jau žinomus fizikos dėsnius. Pavyzdžiui, Oregono valstijos valstybinio universiteto specialistams pavyko surasti priemonių, kurios padėtų padidinti ne tik SSD kaupiklių, tačiau ir kietų diskų (HDD) talpą panaudojant ultragarsą.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip žinia, viena iš naujausių tendencijų kietųjų diskų talpai didinti yra termomagnetinio įrašymo technologija (Heat-Assisted Magnetic Recording, HAMR), kuri šildo magnetinės plokštelės paviršių, kad būtų padidintas duomenų įrašymo tankis ir taip apeitas supermagnetizmo efektas. Paprastai tariant, minėtas efektas pasireiškia per daug arti viena kitos esančių duomenų elementų išmagnetinimu, o tai gresia tikrai didele problema – duomenų praradimu. Vis tik HAMR technologijos trūkumas – padidėjęs šilumos išskyrimas, tad kietasis diskas gali perkaisti ir jame esanti informacija pradingti.

REKLAMA

Su šiuo HAMR technologijos trūkumu turėtų kovoti šildymas ne lazeriu, o ultragarsu (Acoustic-Assisted Magnetic Recording, AAMR). Koncepcija leidžia tiksliai paveikti atitinkamą kaupiklio elementą ir nepažeisti greta esančių. Be to, šis metodas padės atsikratyti būtinybės į kietojo disko korpusą diegti miniatiūrinę optiką, taigi taip bus galima sumažinti kietųjų diskų gamybos savikainą.

Kietųjų diskų modelių, naudojančių ultragarsu pagrįstą AAMR technologiją, šiuo metu nėra, skirtingai nei HAMR, kurią proteguoja kompanija „Seagate“, jau pristačiusi atitinkamus prototipus. Aišku, tai negali tapti kliūtis pažangiems metodams serijiniuose gaminiuose diegti – juk visos šiuolaikinės kompiuterių technologijos irgi kažkada buvo tik teorija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų