REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už parduodamą pieną mažiau gaunantys ūkininkai kreipsis į Vyriausybę finansinės pagalbos.

Ūkių savininkai grasina nebeparduoti pieno Lietuvos supirkėjams.

Mažinamos pieno supirkimo kainos sukėlė ūkininkų pasipiktinimą. Biržiečių pesimistinės nuotaikos jau buvo išdėstytos „Šiaurės rytuose".

Apsvarstyti pieno rinkos situaciją trečiadienį į Žemės ūkio rūmus rinkosi Lietuvos pieno gamintojai.

REKLAMA
REKLAMA

Susirinkimą organizavo Lietuvos pieno gamintojų asociacija, jame dalyvavo ir Žemės ūkio rūmų atstovas Biržų rajone Zenonas Prašmantas, ūkininkai Danutė Aukštikalnienė, Povilas Dzikaras, Linas Vaitkevičius.

REKLAMA

„Ūkininkai nesiruošia imtis šakių, supranta, kad drastiškomis priemonėmis problemos neišspręsime. Kreipiamės į Vyriausybę, kad būtų rasta lėšų mokėti 30 proc. Europos Sąjungos leidžiamų papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų", - apie žemdirbių pasitarime priimtą nutarimą pasakojo Z. Prašmantas.

Pieno gamintojai taip pat reikalauja, kad Vyriausybė kreiptųsi į ES Komisija dėl eksporto subsidijų už pieno produktus grąžinimo. Taip pat siūloma organizuoti pieno išvežimą iš Lietuvos. Išvežamo pieno kiekis turėtų būti ne mažesnis kaip 500 tonų per parą.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Z. Prašmanto, blogai kai metų pradžioje perdirbėjai pakeldami kainas sužadino žemdirbių viltis išgyventi. Kovo mėnesį pranešimai apie mažinamas kainas sujaukė kaimo žmonių planus. Ūkininkų paskaičiavimais, pieno supirkimo kaina šalyje pastaruoju metu smuko 30 proc., nors kitose ES šalyse - tik 5 proc. Pavyzdžiui, Vabalninko seniūnijoje Lamokų kaime veikiantis Petro Aukštikalnio ūkis, per dieną parduodantis po 3 tonas pieno, per mėnesį prarastų 18 tūkst. litų.

„Anksčiau perdirbėjai gyveno smulkiųjų pieno gamintojų sąskaita, o šiuo metu iškilo grėsmė ir stambiesiems ūkiams. Vienintelė galimybė išgyventi - ir stambiesiems, ir smulkiesiems pieno gamintojams jungtis į kooperatyvus, nes tokiu atveju būtų skaitomasi su žemdirbiais", - samprotavo Z. Prašmantas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, Žemaitijoje veikiančiam kooperatyvui „Pieno gėlė", parduodančiam po 100 tonų pieno per parą, perdirbėjai dar nepateikė pranešimų apie mažinamas kainas. Lenkijoje ir Latvijoje pieno supirkimo kainos išlieka aukštesnės, tad žemdirbiai grasina pieną parduoti užsieniečiams. „Užsienio šalių Vyriausybės moka paspausti perdirbėjus, todėl ten žemdirbiams yra geresnės sąlygos", - kalbėjo Z. Prašmantas.

Z. Prašmantas pieno gamintojams patarė gavus pranešimą apie mažinamą supirkimo kainą nesistengti tučtuojau pasirašyti. „Siūlau įrašyti savo siūlomą kainą ir derėtis, nes pieno perdirbėjai vienašališkai kurį laiką negali sumažinti kainos", - sakė Z. Prašmantas.

Kęstutis Slavinskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų