• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vykdydama daugiau kaip 2 milijonų eurų vertės projektą, Lietuvos futbolo federacija (LFF) 10–čiai Lietuvos regionų dovanoja pilnų matmenų dirbtinės dangos aikštes. Pagal šį projektą naujos kartos dangos jau paklotos Kaune, Kėdainiuose ir Gargžduose, baigiama kloti Panevėžyje. Kitiems miestams dangos yra užsakytos – laukiama, kol miestai  atliks parengiamuosius darbus, praneša LFF.

REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) atstovai inspektavo LFF pilnų matmenų dirbtinių dangų projekte dalyvavusių ir jas jau pasiklojusių klubų stadionų būklę. UEFA HatTrick programos koordinatorė Gabrielle Chassot Athekame teigiamai įvertino jau įgyvendintus projektus, tačiau akcentavo, jog vien pasikloti dangą neužtenka – ne mažiau svarbu ją tinkamai prižiūrėti.

REKLAMA

LFF.lt kalbėjosi su G. Chassot Athekame po vizitų Kaune esančioje Nacionalinėje futbolo akademijoje, Panevėžyje, Kėdainiuose, Gargžduose ir Tauragėje.

Šią savaitę aplankėte ne vieną stadioną, koks įspūdis?

– Labai pozityvūs. Projektas dar tik įpusėjęs, todėl mums svarbu nuolat vertinti ir stebėti pasiekimus. Atvykau kartu su UEFA konsultantu, dirbtinių dangų specialistu. Kol kas viskas vyksta pagal planą ir norime pasakyti, jog jūs turėtumėte didžiuotis jau įgyvendintais dirbtinės dangos projektais. Tačiau tai tik pirmas etapas. Kai viskas nauja – atrodo gražiai. Didžiausias klubų laukiantis iššūkis – tinkama dirbtinės dangos priežiūra. Būtina, kad stadionų ir aikščių savininkai turėtų dangos priežiūrai skirtas medžiagas, įrangą ir mokėtų jais tinkamai naudotis.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva ne vienintelė šalis, kurias inspektavote. Gal galite palyginti su likusiomis Europos šalimis, įgyvendinančiomis analogiškus projektus?

– Stebime tendenciją, kai dirbtinės dangos aikštės tampa vis populiaresnės. Ypač šiaurės Europos šalyse, kur yra sudėtingesnės oro sąlygos, mažiau naudingų plotų, o natūralios dangos aikštes sunku ne tik prižiūrėti, bet ir jas naudoti ištisus metus. Visose projekte dalyvaujančiose šalyse akcentuojame tą patį – nors ant dirbtinės dangos galima žaisti beveik be pertraukos 7 dienas per savaitę, jos priežiūra kelia mažiau rūpesčių, bet nereikia galvoti, kad paklojau dirbtinę dangą ir tuo viskas baigėsi. Pasitaiko atvejų, kai danga dėl netinkamos priežiūros jau po 2–3 metų tampa netinkama naudoti. Stengiamės konsultuoti klubus ir padėti to išvengti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokias rekomendacijas išsakėte šį projektą kuruojančiai Lietuvos futbolo federacijai?

– Šiuo metu tikimės, kad dar šiais metais suplanuoti darbai bus baigti iki iškrentant pirmam sniegui. Mes planuojame atvykti kitų metų pavasarį ir surengti praktinius kursus įsirengusių dirbtinės dangos aikštes ar planuojančių ją pasikloti klubų atstovams. Kalbėsime apie jų priežiūrą ir praktiškai mokinsime, kaip tinkamai jomis rūpintis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų