Didžioji Britanija iki 2030 metų taps didžiausia Europos ekonomika, aplenkusi Prancūziją bei Vokietiją, rodo ketvirtadienį paskelbti tyrimo rezultatai.
Britanijos ekonomikos ir verslo tyrimų centras (CEBR) prognozuoja, kad pagal Bendrąjį vidaus produktą (BVP) Britanija jau 2018 metais lenks Prancūziją, o Vokietiją iš pirmosios vietos išstums maždaug 2030-aisiais.
Tačiau tuo laikotarpiu ją jau lenks Indija ir Brazilija, rodo tyrimas.
„Prognozuojama, kad Vokietija perleis savo, kaip didžiausios Vakarų Europos ekonomikos, pozicijas Jungtinei Karalystei maždaug 2030 metais. Tai įvyks dėl spartesnio Jungtinės Karalystės gyventojų skaičiaus augimo ir mažesnės priklausomybės nuo kitų Europos šalių“, – rašoma tyrimo išvadose.
„Jei atsisakytų euro, Vokietijos perspektyvos būtų kur kas geresnės, – pažymima išvadose. – Neabejotina, kad Jungtinei Karalystei daug metų, o gal apskritai niekada, nepavyktų aplenkti Vokietijos, kurios ekonomikos pagrindas būtų Vokietijos markė“.
CEBR vadovas tvirtino, kad Didžiosios Britanijos ekonomika augtų dar greičiau, jei šalis pasitrauktų iš Europos Sąjungos.
CEBR taip pat sakė, kad remiantis šiuo modeliu, Kinija iki 2028 turėtų aplenkti Jungtines Valstijas ir tapti didžiausia pasaulio ekonomika. Tuo laikotarpiu šių šalių ekonomikos bus penkiskart didesnės už trečiojoje vietoje būsiančios Indijos.
Jau ne vienus metus ekonomistai svarsto, kada Kinija aplenks Jungtines Valstijas.
CEBR nurodė, kad, jo nuomone, tam prireiks daugiau laiko nei mano kai kurie analitikai. Viena pagrindinių tokio vertinimo priežasčių – tai, kad JAV toliau išlieka pajėgiausia Vakarų ekonomika, o Kinijos ekonomika lėtėja.
Per 15 metų Indija turėtų aplenkti Japoniją ir tapti trečiąja didžiausia pasaulio ekonomika. 2028 metais Brazilija turėtų būti penktoje vietoje, o Vokietija kiek lenkti Jungtinę Karalystę ir būti šešta.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama