• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Septintoji „Tyrėjų naktis“ šiais metais vyks rugsėjo 23 d., kai krepšinio arenos dar nebus atvėsusios, o sporto turistai dar ne visi palikę Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA

Kuo šios mokslo atvirų durų dienos išskirtinės pasakojo „Tyrėjų nakties“ organizatoriai – Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos atstovai dr. Vilmantė Pakalniškienė ir dr. Tomas Žalandauskas.

REKLAMA

– „Tyrėjų naktis“ šiemet vyks jau septintąjį kartą. Kuo šie metai kitokie?

– Tomas: O, šie metai tikrai ypatingi. Šiais metais nešdami žinią iki visų ir kiekvieno konkuruojame su Europos krepšinio čempionatu, kuris su neįtikėtina jėga subūrė visus bendram tikslui. Panašu į masinę hipnozę. Tačiau kai tik čempionatas baigsis, visi jausimės gal net šiek tiek sutrikę. Sutrikimą su mielu noru kompensuos „Tyrėjų naktis“. Šiais metais prie mūsų prisijungė nauji partneriai – Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Šiaulių ir Klaipėdos universitetai. Be to, tyrėjų naktimis domisi ir aukštųjų technologijų įmonės vykdančios mokslinius tyrimus, diegiančios jų pasiekimus. Pavyzdžiui šiais metais UAB „Geola Digital“ bus galima susipažinti su skaitmenine 3D holografija.

REKLAMA
REKLAMA

– Kiek Lietuvos mokslininkų dalyvauja nakties organizavime?

– Vilmantė: Sąrašo neturime, juk tai ne koks biurokratinis projektas, kad reikėtų daryti surašymą, tačiau galime kartu paskaičiuoti – renginį organizuoja Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga kartu su dar septyniais partneriais, jungiasi daugybė Lietuvos mokyklų. Suskaičiavome, kad visas būrys pakvies į daugiau nei 100 renginių. Kiekvienam sklandžiai surengti reikia mažiausiai septynių žmonių.

Dar pridėkime tuos mokslininkus, kurie tiesiogiai renginių neorganizuoja, tačiau padeda mums, pavyzdžiui, skleisdami žinią socialiniame tinkle „Facebook“. Manau, „Tyrėjų naktis“ mobilizuoja apie 1000 Lietuvos mokslininkų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kokia šio renginio prasmė? Juk visi renginiai nemokami. Už to turi kažkas slypėti.

– Tomas: Išties slypi. „Tyrėjų naktis“ siekia nutrinti ribas tarp visuomenės ir mokslininkų bei įrodyti, kad tyrėjai džiaugiasi ir rūpinasi tokiais pačiais dalykais, kaip ir visi. Jie nori pasidalinti savo žiniomis, patirtimi ir parodyti, koks įdomus ir naudingas gali būti tyrėjo darbas kiekvienam iš mūsų.

Tai mokslo populiarinimui skirtas Europos Komisijos inicijuotas projektas. „Tyrėjų naktis“ siekia suteikti galimybę iš arčiau pažinti paprastus žmones, gyvenančius tarp mūsų, tačiau kuriančius nepaprastus dalykus.

REKLAMA

– Ar mokslininkai išties kitokie?

– Vilmantė: Visi mes kitokie. Kiekviena visuomenės grupė – išskirtinė, unikali. Kiekviena kovoja už savo vietą eteryje. Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, kaip nevyriausybinė organizacija jau daug metų aktyviai dirba viešindama Lietuvos mokslo pasaulio laimėjimus ir problemas. Taigi, kitoniškumas tuo pačiu yra ir privalumas, ir trūkumas.

Tomas: Mokslo pasaulio laimėjimais domisi visi, tačiau šlubuojanti Lietuvos politika mokslo atžvilgiu – svarbi, bet ne kiekvieną linksminanti tema. Todėl konkuravimas dėl eterio su Europos krepšinio čempionatu mums yra eilinis iššūkis.

REKLAMA

– Į ką labiausiai orientuoti „Tyrėjų nakties“ renginiai?

– Vilmantė: Į visus. Kalbėti kiekvienam suprantama kalba – mokslininkui yra iššūkis, kurį „Tyrėjų naktyje“ jiems reikės įveikti. Tačiau jie pasirengę ir per iki šiol vykusias šešias naktis sukaupė patirtį, kaip bendrauti su kiekvienu nuo vaiko iki senjoro. O svarbiausia tai, kad apie mokslą nebūtina vien pasakoti – nakties dalyvių laukia galybė demonstracijų, eksperimentų, pasirodymų. Pavyzdžiui – fizikos šou naktyje. Į šį užsuksiu ir pati.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų