• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liberalų sąjūdžio lyderiui ir susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui atėjo neramios dienos. Opozicinė Tvarkos ir teisingumo frakcija Seime ministrui žada interpeliaciją – beliko susitarti su socialdemokratais ir Darbo partija.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį E. Masiulis „tvarkiečiams“ aiškinosi dėl valstybinio „Lietuvos pašto“, kitų įmonių reikalų. Labiausiai kliūva šiuo metu jau areštinėje sėdinčio Andriaus Urbono skyrimas „Lietuvos pašto“ vadovu.

REKLAMA

Tačiau, pasak Valentino Mazuronio, „tvarkiečių“ frakcijos seniūno, ministro atsakymai į klausimus frakcijos narių neįtikino, tad prabilta apie galimybę ministrui pareikšti nepasitikėjimą.

„Gauti atsakymai iš ministro E. Masiulio mūsų visiškai netenkina todėl, kad mes negavome atsakymų nei dėl pašto reikalų, nei dėl kadrų, nei dėl tolesnių atliekamų veiksmų, nei dėl kelių įmonių privatizavimo arba koncesijos ir mes manome, kad po tokių atsakymų ministras negalėtų ilgiau vykdyti ministro pareigų“, - ketvirtadienį sakė V. Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

„Įtarimai, kurie pareikšti Urbonui, nesusiję su jo, kaip Lietuvos pašto vadovo, veikla. Todėl tokio klausimo nesvarstau“, - atsikirto E. Masiulis.

Ministrą jau anksčiau yra užstojęs ir pats koalicijos vedlys, premjeras Andrius Kubilius. Jis yra sakęs, jog E. Masiuliui trauktis dar „ne laikas“.

Kol kas nė viena opozicijos rengta interpeliacija A. Kubiliaus Vyriausybės ministrams nebuvo sėkminga. 

A.Kubiliaus niekas nestebina

Šiandien A.Kubilius teigė, kad jo nestebina opozicijos noras imtis interpeliacijos E. Masiuliui, nors tam pagrindo jis nematąs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Interpeliacija yra tokia opozicijos teisė užduoti klausimus, jeigu kas nors opozicijai yra neaišku. Aš nežinau, kokie klausimai opozicijai yra neaiškūs, bet manęs nestebintų, jeigu šitomis aplinkybėmis, kai valdančioji koalicija ir opozicija turi po apylygį Seimo narių skaičių, opozicija imtųsi kokių nors vadinamųjų interpeliacijų, tiesiog, matyt, dar kartą taip išbandydama valdančiosios koalicijos tvirtumą“, - ketvirtadienį žurnalistams sakė A. Kubilius.

Paklaustas, ar nesibaimina, kad ministro E. Masiulio gali nelikti, premjeras tvirtino, kad neturįs dėl ko baimintis ar nesibaiminti.

REKLAMA

„Tikrai nematau ir nežinau, kokius priekaištus opozicija išsako ministrui. Jeigu dėl "Lietuvos pašto" vadovo, tai tikrai nemanau, kad dėl to fakto, kuris paaiškėjo, galima pasitikėti ar nepasitikėti ministru. Manau, kad ir spectarnybos turėtų atidžiau pasižiūrėti, kam išduoda leidimus dirbti su slapta informacija. Turėtume turėti tokią tvarką, kad skiriant į tokius postus - į valstybės įmonių vadovų postus asmenys turėtų praeiti pakankamai efektyvų patikrinimą. Čia opozicija, manau, irgi pagalvos, ar tai tikrai tinkamas pagrindas interpeliacijai“, - sakė A. Kubilius.

REKLAMA

*** Seimo Statutas numato, jog teisę inicijuoti interpeliaciją premjerui turi ne mažiau kaip penktadalis arba 29 Seimo nariai.

Norint atstatydinti ministrą arba premjerą už tai per slaptą balsavimą turi balsuoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

„Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2016 m. gruodžio 20 d. sprendimu atmetė Vilniaus apygardos prokuratūros kasacinį skundą dėl 2016 m. gegužės 18 d. Lietuvos apeliacinio teismo išteisinamojo nuosprendžio, kuriuo A. Urbonas ir R. Macas buvo išteisinti neįrodžius, kad jie dalyvavo padarant jiems inkriminuotas nusikalstamas veikas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų