REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
Gelbėtoja D. Šmitė antrojo vaikelio laukiasi, pasaulyje siaučianš koronavirusui (nuotr. asm. archyvo)

„TV pagalbos“ gelbėtojai per daugelį laidos gyvavimo metų užkariavo ištikimų žiūrovų širdis. Tiesa, šiuo metu vienos iš jų šeimoje vyksta itin malonūs pokyčiai. Kol visas pasaulis skendi koronaviruso sukeltoje nežinioje, gelbėtoja Deimantė Šmitė išgyvena gražiausią savo gyvenimo periodą – moteris jau penktą mėnesį laukiasi savo antrosios atžalos.

12

„TV pagalbos“ gelbėtojai per daugelį laidos gyvavimo metų užkariavo ištikimų žiūrovų širdis. Tiesa, šiuo metu vienos iš jų šeimoje vyksta itin malonūs pokyčiai. Kol visas pasaulis skendi koronaviruso sukeltoje nežinioje, gelbėtoja Deimantė Šmitė išgyvena gražiausią savo gyvenimo periodą – moteris jau penktą mėnesį laukiasi savo antrosios atžalos.

REKLAMA

Vos prieš porą metų po pertraukos prie „TV pagalbos“ komandos vėl prisijungė žavi gelbėtoja D. Šmitė. Po sūnaus gimimo į darbą sugrįžusi moteris tuomet pasakojo, kad motinystė ją subrandino ne tik kaip moterį, bet taip pat pavertė ir geresne savo srities specialiste.

„Manau, kad motinystė šiame darbe man labai pagelbėjo, auginant mažą vaiką, išmokau daug kantrybės, planuoti laiką. Man atrodo, kad kaip tik tapusi mama, patapau ir dar geresne gelbėtoja“, – tada patikino D. Šmitė.

REKLAMA
REKLAMA

Kol visus šiuos metus moteris plušėjo televizijoje ir spręsti problemas padėdavo paprastiems Lietuvos žmonėms, jos darbą akylai sekdavo namuose likę du svarbiausi jos gyvenimo vyrai – vyras Edvinas ir sūnus Martinas.

REKLAMA

Prieš kurį laiką kartu su skaitytojais pasidalijusi džiugiomis žiniomis apie savo nėštumą, D. Šmitė pastarąsias dienas ramiai leidžia savo namuose. Tiesa, kol pasaulyje įnirtingai siaučia koronavirusas, moteris patikina, kad tokiu metu ji stengiasi nepanikuoti, priešingai – ramiai namuose išgyventi laukimą savo sukurtume saugumo burbule.

Deimante, dar prieš kurį laiką kartu su skaitytojais dalijomės džiugiomis naujienomis – jūsų šeima laukia pagausėjimo. Kaip jaučiatės šiandien?

Esu nėščia kiek daugiau nei penkis mėnesius. Galėčiau pasakyti, kad visas nėštumo grožis atsiskleidė nuo antro trimestro pradžios, nes jaučiuosi puikiai. Galiu pasimėgauti laukimu ir savo sveikata skųstis tikrai negaliu.

REKLAMA
REKLAMA

Jaučiuosi kupina jėgų. Žinoma, būna visokių dienų, bet esu stipri, sveika ir nėštumas tikrai yra malonus. (šypteli)

Ar antrasis jūsų nėštumas skiriasi nuo pirmojo?

Džiaugiausi tiek pirmuoju nėštumu, taip pat džiaugiuosi ir antruoju, nes abu jie man nesuteikė kažkokių sunkumų. Abu kartus pirmasis trimestras buvo šiek tiek sunkesnis, o nuo ketvirto mėnesio pilnai galiu mėgautis nėštumu. Taip buvo pirmą kartą, lygiai taip pat ir šįkart.

Tikriausiai labiausiai kamuojantis klausimas pirmuosius nėštumo mėnesius – vaikelio lytis. Ar jau žinote, kas gims?

Deja, bet dar ne. (šypteli) Prieš karantino paskelbimą buvome apsilankę pas gydytoją, tuo metu dar nepasirodė, mergaitė ar berniukas. Galvojome nueiti pasitikrinti po kelių savaičių, bet prasidėjo karantinas ir kol kas vaikelis išlaiko paslaptį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kartu su vyru auginate ir savo pirmagimį sūnų Martiną. Kaip į antrojo vaikelio laukimą žiūri jūsų sūnus – prižiūri, saugo savo mamą?

Iš tiesų, jis ir anksčiau ateidavo paglostyti mano pilvo ir sakydavau jam vis, kad jis ten gyveno. Kai pilvas ėmė didėti, kartu su vyru pasakėme sūnui, kad viduje gyvena leliukas, tik negalime pasakyti, brolis ar sesė.

Dabar jis vis glaudžiasi prie pilvo, bučiuoja ir kartoja, kad myli. Kai paklausiu, ar jis myli pilvą, ar leliuką, tai kiekvieną kartą sulaukiu skirtingo atsakymo. (juokiasi)

Manau jam dar pakankamai sunku suvokti šį procesą, kas vykstame tame pilve.

Netrukus pradėsime jau šeštą gyvenimo karantine savaitę. Ar ši situacija pakeitė jūsų šeimos gyvenimą?

REKLAMA

Tikriausiai mamoms, kurios daugiausia laiko praleisdavo namuose su vaikais, prie karantino adaptuotis buvo lengviausia. Prieš pat karantino pradžią nusprendžiau išeiti iš „TV pagalbos“ komandos, nes norėjau labiau pasaugoti save.

Vienintelis pasikeitimas yra toks, kad sūnus neina į darželį ir vyras nebevažiuoja į komandiruotes. Galime praleisti daugiau laiko kartu visi šeimoje. Gal prie buvimo namuose nebuvo sudėtinga prisitaikyti, bet labai trūksta aktyvesnio laiko, susitikimų su giminėmis ir draugais.

Prie karantino prisitaikėme pakankamai lengvai, nes buvome įpratę daug laiko leisti kartu, be to turime ir savo kiemą, galime bet kada pasimėgauti grynu oru, nuvažiuoti kur nors pasivaikščioti atokiau miške. Kaip juokaujame, gavosi mini atostogos, todėl stengiamės nepasiduoti panikai ir mąstyti pozityviai.

REKLAMA

Deimante, nors nėštumas yra vienas ypatingiausių periodų moters gyvenime, vis dėlto viskas susiklostė taip, kad laukiatės būtent tada, kai pasaulyje siaučia itin pavojingas koronavirusas. Ar nebaisu lauktis tokiu įtemptu metu?

Pati aš stengiuosi niekur neišeiti iš mūsų namų, o ypač ten, kur yra žmonių. Vyras visą laiką pasirūpina pirkiniais ar nuvažiuoja ten, kur reikia. Dažnai išeinu pakvėpuoti grynu oru į mūsų kiemą, o retkarčiais – į gatvelę šalia namų, laikantis saugaus atstumo.

Tikriausiai dėl nėštumo tiek mūsų šeima, tiek mano ir vyro tėvai, saugomės dvigubai labiau. Žinome, kad jeigu aš susirgčiau, tokiu atveju tikriausiai man net vaistų nebūtų galima gerti, todėl visi tikrai labai saugomės, nepanikuojame ir ramiai gyvename sukurtame saugių namų laimės burbule.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O ką visi drauge veikiate namuose?

Pastaruoju metu mūsų namuose atsirado labai aiškus ritmas ir rutina. Kadangi vyras dirba iš namų, mes su vaiku prisigalvojame veiklų. Galiu pasidžiaugti, kad Martinas yra iš tiesų labai savarankiškas vaikas, jis pats susigalvoja įvairiausių veiklų, todėl spėju ir padirbti su savo kuriamais drabužiais, ir knygas paskaityti.

Kol tėtis dirba, mes su Martinu iki pietų pabūname namuose, einame į lauką ir tada ateina laikas pietų miegui. Kol jis miega, aš pagaminu pietus, pavalgome ir tuomet vėl einame į lauką. Tos kelios valandos pabuvimo gryname ore yra ypač vertingos, laikas prabėga labai greitai.

Minėjote, kad jūsų sūnus Martinas susigalvoja daug veiklos ir pats. Ką jis mėgsta veikti namuose?

REKLAMA

Jo pats mėgstamiausias žaidimų įrankis yra vanduo, su juo jis tikriausiai galėtų žaisti visą dieną. Šiuo metu jo mėgstamiausias užsiėmimas yra flomasteriai, jais jis nuspalvina savo žaislus ir eina juos plauti. (juokiasi)

Taip pat jam labai patinka žaisliniai automobiliai, turi sukaupęs jau nemažą kolekciją. Kai jis žaidžia, įsivaizduoju, kad tikriausiai visas veiksmo spektaklis vyksta jo galvoje. Nėra jis kažkuo išskirtinis iš kitų, bet tikrai moka pabūti ir vienas: paspalvina knygutes, pažiūri filmukus, pažaidžia.

Jūsų „Facebook“ paskyroje nesunku pastebėti, kad nemažai laiko skiriate maisto gaminimui. Ar gaminti mėgdavote nuolatos, o galbūt tai būtų galima pavadinti karantino pasekme?

REKLAMA

Mus su vyru labai vienija meilė maistui, tikrai mėgstame skaniai pavalgyti. Namuose gamindavau visą laiką, kartais nuvažiuodavome pavalgyti į kavinę ar kažko užsisakydavome į namus.

Tačiau dabar, kai tiek nemažai laiko praleidžiu namuose, galiu išbandyti receptus, kurių anksčiau negalėdavau pamėginti, nes visą laiką buvau nuolatiniame veiksme. Todėl karantino metu teko kepti ir pynes, ir kibinus, ir gaminti įvairius patiekalus, kuriems reikia nemažai laiko. Dabar juokauju, kad išnaudoju šį laiką savo kulinarinių gebėjimų iššūkiui. (šypteli)

Kadangi negalime lankytis kavinėse, o ir maisto iš kitur neparsivežame į namus, tai tapo savotiškas iššūkis man. Vyrui kažkurį rytą pasigyriau, kad per karantiną dar nepagaminau nei karto tokių pačių pusryčių. Dabar tikriausiai didžiausias malonumas yra skanus maistas, todėl stengiuosi, kad jo būtų kuo daugiau ir įvairesnio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jūsų gamintų patiekalų nuotraukos atrodo iš tiesų labai gardžiai. Tačiau ar pasitaiko ir tokių atvejų, kuriuos būtų galima pavadinti „virtuvės nelaime“?

Didžiausias nepavykęs patiekalas tikriausiai buvo lietuviški balandėliai. (šypteli) Nors puikiai pavyksta susitvarkyti su užsienio virtuvėmis, vis nelabai pasiseka gaminti tradicinius lietuvių patiekalus.

Tačiau nesėkmės atveju vyras visą laiką pagiria ir sako, kad nieko tokio, vis tiek suvalgysime. (juokiasi) Maisto tikrai niekada nemetame, stengiamės jo nešvaistyti, bet nepavykusių rezultatų tikrai būta ir ne kartą.

O koks yra mėgstamiausias jūsų šeimos patiekalas?

Toks čia ir patiekalas, bet mes visi trys šeimoje labai mėgstame mėsą, steikus. Karantino metu didžiausias iššūkis buvo surasti kokybiškus mėsos tiekėjus, kurie veža į namus, tačiau tai pavyko padaryti.

REKLAMA

Taip pat su šeima esame užkietėję smaližiai, mėgstame viską – sausainius, pyragus, bandeles, tokie gaminiai mūsų namuose yra suvalgomi iki paskutinio trupinio. Namuose kepėme ir populiarias cinamonines bandeles, kurias tikriausiai per karantiną kepė visa Lietuva.

...tikrai, tos cinamoninės bandelės. Kodėl jos taip išpopuliarėjo?

Asmeniškai aš, kiek žiūrėdavau iš šono, jos atrodydavo itin sudėtingas dalykas. Tačiau pabandžius supranti, kad viskas taip paprasta ir tuomet net su pasididžiavimu nori parodyti, kad aš tai padariau. Tokiu būdu užsikrečia ir kiti, o tuomet jau gaunasi tikras cinamoninių bandelių virusas. (juokiasi)

Pamatyti „TV pagalbos“ gelbėtojos kurtus patiekalus namuose galite ir mūsų nuotraukų galerijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų