REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
Deimantė Šmitė (tv3.lt fotomontažas)

Daugeliui iš televizijos ekranų pažįstama „TV pagalbos“ gelbėtoja Deimantė Šmitė dabar su šeima smagiai leidžia laiką saulėtoje Turkijoje. Tačiau moteris dabar su juoku prisimena visus nuotykius, kuriuos teko patirti, kad galėtų iškeliauti išsvajotų atostogų.

Daugeliui iš televizijos ekranų pažįstama „TV pagalbos“ gelbėtoja Deimantė Šmitė dabar su šeima smagiai leidžia laiką saulėtoje Turkijoje. Tačiau moteris dabar su juoku prisimena visus nuotykius, kuriuos teko patirti, kad galėtų iškeliauti išsvajotų atostogų.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt D. Šmitė papasakojo, dėl ko prieš kelionę teko sukti galvą bei pasidalijo keletu patarimų, kurie gali praversti ruošiantis keliauti.

Deimantė dabar su juoku prisimena susiklosčiusią situaciją ir dabar ją vadina kiek gėdinga. Tiesa, atostogos planuotos dar prieš 2 metus, tačiau teko jas perkelti.

„Kelionę užsisakėm dar 2019 metais, kai apie pandemiją ir virusus niekas net nesvajojo. Ji turėjo vykti 2020 metų gegužę, bet tuo metu buvo pati pandemijos pradžia ir teko kelionę nukelti į šiuos metus. Kai artėjo išvykimas, buvo labai daug streso, buvo sunku apsispręsti, ar vykti į šalį, kurioje tuo metu buvo daug naujų susirgimų. Buvo daug diskusijų, svarstymo ir galiausiai nusprendėme, kad rizikuojam“, – prisiminė D. Šmitė.

REKLAMA
REKLAMA

Sūnaus dokumentas – nebegaliojantis

Nusprendus, kad vis dėlto į kelionę šeima vyks, laukė svarbi užduotis – užsakyti asmens dokumentą mažajam sūnui. Deimantės vyras paprašė dėl viso pikto patikrinti ir vyresnėlio pasą.

REKLAMA

„Reikėjo užsakyti pasą mažajam, kuris dar niekada nebuvo skridęs. Vyras sako: „Pasitikslink, kaip vyresnėlis sūnus, ar jo dokumentai galioja“. Kadangi 2020 metai buvo mūsų gyvenime sustoję, aš tikrindama tris kartus pasą skaičiavau mėnesius ir buvau įsitikinusi, kad vyresnėlio pasas galioja dar 7 mėnesius, nes galiojo iki 2020 gruodžio mėnesio. Aš vis dar gyvenu 2020 metais“, – juokiasi „TV pagalbos“ gelbėtoja.

Nesusipratimas su dokumentų galiojimu išaiškėjo būnant vos per žingsnį nuo išsvajotų atostogų. Šeima tikėjosi, kad dar pavyks kažką padaryti, tačiau buvo per vėlu – kelionę teko nukelti.

REKLAMA
REKLAMA

„Suplanuotos kelionės išvakarėse pradėjom krautis lagaminus, vyras sako man: „Deimante, Martino pasas pasibaigęs“. Paradoksas, kad tai pamatėme penktadienį 15 valandą, o migracijos departamentas penktadieniais dirba iki 15:15. Mes puolėm skambinti į departamentą ir klausti, ką galim šioje situacijoje padaryti. Mums gana kategoriškai ir nelabai mandagiai pasakė, kad nieko čia nepadarysit, nes viskas užsidaro, rytoj šeštadienis, niekas nedirba, o mūsų skrydis yra 5 ryto“, – nemalonumus prisimena D. Šmitė.

Nesėkmės sugadino nuotaiką, buvo ir ašarų, ir streso – šeima atsakingai laikėsi karantino reikalavimų, sėdėjo namuose, todėl atostogų reikėjo kaip oro. Nurimus emocijoms, Deimantė ėmėsi veiksmų – kreipėsi į kelionių agentūrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kaip bebūtų, pinigai buvo sumokėti, atostogos išsvajotos, vyresnėliui buvom daug pripasakoję, prižadėję, jis labai laukė, tai puolėm skambintis į agentūrą, prašyti ir klausti, gal pavyktų atostogas nukelti, iki kol mums pavyks pasidaryti dokumentus. Per tą laiką buvo daug tuščių vilčių, nes mums pasiūlydavo tai vieną, tai kitą datą, tada paaiškėdavo, kad lėktuvuose nebėra vietos arba nuskristi yra kaip, o parskristi nebe.“

Sulaikė nuo nusivylimo oro uoste

Deimantė įžvelgia ir šviesiąją istorijos pusę – nesusipratimas su dokumentais sulaikė juos nuo vykimo į oro uostą, kur būtų tekę nusivilti, apsisukti ir keliauti namo.

REKLAMA

„Gavosi nedidelis nesusikalbėjimas su agentūra, mūsų mažasis net nebuvo įtrauktas. Jeigu mes būtume atvykę į oro uostą, tai būtų sakę: „Tas mažas nykštukas niekur nefigūruoja ir niekur negali skristi“. Mes galvojom, tas pamatymas, kad dokumentas negalioja, sulaikė mus nuo atvykimo į oro uostą ir supratimo, kad dabar jau viskas prarasta“, – prisiminė D. Šmitė.

Su juoku moteris prisimena ir pokalbį su agentūros atstove, kuriai žinia apie pagausėjusią šeimą buvo naujiena, todėl mažylis nebuvo įtrauktas į keliaujančių sąrašą.

„Kadangi jis yra tikrai mažas, jam nesiskaičiuoja nei viešbutis, nei lėktuvo bilietai. Tada, kai pradėjom kalbėti su agentūra dėl perkėlimo, pasakėm, kad vaikų lūkesčiai žlugo, kad mažylis dar nieko nesupranta, bet gaila vyresnėlio. Tada agentūra sako: „Palaukit, koks mažylis ir koks vyresnėlis? Pas jus tik vienas vaikas įrašytas“.

REKLAMA

Pasakėm, kad pas mus per tą laiką gimė dar vienas vaikas. Įtraukti nėra sudėtinga, nes jam nieko papildomai nereikia, bet bėda ta, kad jei būtume tai pamatę tik oro uoste 3 nakties šeštadienį, to niekas nebūtų galėję padaryti, niekam nebūtume prisiskambinę.“

Laimei, viskas išsisprendė – vyresniajam sūnui pagamintas asmens dokumentas, mažasis taip pat įtrauktas. Taip, po daug patirto streso ir išlietų ašarų, šeima dabar laimingai atostogauja Turkijoje.

„Galiausiai, savaite vėliau negu buvo planuota, su daug datų pakeitimų, mums pavyko išskirsti, sumokėjus papildomai dar nemažai pinigų, išgyvenus daug streso. Juokavau, kad mes lyg į kitą pasaulio galą keliavom, kad taip ilgai tai užtruko. Atvykom atostogų nusipelnę dvigubai labiau nei prieš tai“, – juokavo pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neprisiimkite visų darbų vienas

Paklausta, kokių pasiūlymų ir patarimų D. Šmitė turėtų ir kitiems keliaujantiems, moteris pabrėžia – venkite streso, pailsėkite ir neprisiimkite visų darbų vienas.

„Man pačiai buvo didelė pamoka nesistengti apsiimti labai daug darbų vienai ir planuojant atostogas, stengtis tam ir skirti dėmesį. Atrodo, tuos pačius dokumentus pasitikrinau kelis kartus, bet mano emocinė būsena tuo metu lėmė, kad nepamačiau, nes buvau pavargusi ir emociškai, ir fiziškai. Bet kuriam žmogui, ne tik besiruošiančiam keliauti, patarimas nestresuoti ir skirti laiko sau, pailsėti, kad paskui nebūtų didelių ir liūdnų pasekmių“, – pataria moteris.

REKLAMA

Taip pat verta kito žmogaus paprašyti iš naujo patikrinti dokumentų datas ar prisidėti kraunantis daiktus – juk dvi galvos geriau nei viena. 

Pašnekovė siūlo nepamesti aistros keliavimui ir per daug nebijoti dėl vyraujančios pandemijos. Viskas jūsų rankose – svarbiausia save saugoti ir imtis visų saugumo priemonių.

„Būdami Lietuvoj mes įsivaizdavom viską truputį sudėtingiau ir baisiau. Mes visąlaik su vyru sakom, kad skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas. Tai reiškia, kad patys turim pasirūpinti savo saugumu. Daug žmonių mūsų klausinėjo, kaip čia sumąstėm, ar negalėjom keliauti vėliau. Mes suvokėm, kad pavojinga ar saugu yra lygiai taip pat visur, tik viskas priklauso nuo to, kaip tu pats elgiesi.“

REKLAMA

Prieš keliaudami šiuo laikotarpiu gerai apsvarstykite, viską įvertinkite sveiku, šaltu protu ir, svarbiausia, saugokite save.

„Negalvokite, kad labai baisu ir sudėtinga keliauti pandemijos laiku. Kai atvyksti į oro uostą ir turi pateikti neigiamą COVID testą, įeini į savotišką burbulą, kuriame žmonės yra pasitikrinę, kad neserga. Ir oro uoste, ir pačiam viešbutyje kartais net pasijuntam saugiau, negu nuėję į prekybos centrą Kaune. Jeigu kelionės yra žmogaus aistra, jos nereikėtų atsisakyti, tik žiūrėti atsakingai ir nepamiršti, kad situacija yra kitokia nei esam iki šiol įpratę.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų