REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskelbus apie galimybę atidėti bankų paskolas, gyventojai jau bando ja naudotis. Bankai ragina nedelsti ir susidūrus su problemomis, kuo skubiau teikti prašymus atidėti paskolai, nes kol jų nėra ar jie nepatvirtinti klientas privalo vykdyti įsipareigojimus bankui ir mokėti įmokas. Kai bankų skyriai veikia tik nuotoliniu būdu, o internetu nesinaudoji, gali kilti keblumų.

Paskelbus apie galimybę atidėti bankų paskolas, gyventojai jau bando ja naudotis. Bankai ragina nedelsti ir susidūrus su problemomis, kuo skubiau teikti prašymus atidėti paskolai, nes kol jų nėra ar jie nepatvirtinti klientas privalo vykdyti įsipareigojimus bankui ir mokėti įmokas. Kai bankų skyriai veikia tik nuotoliniu būdu, o internetu nesinaudoji, gali kilti keblumų.

REKLAMA

Į portalą tv3.lt kreipėsi klaipėdiškis Antanas. Vyresnio amžiaus vyras nori atidėti paskolos mokėjimą.

„Aš paskambinau į SEB banką ir paprašiau, kad man atidėtų paskolos mokėjimą. Darbuotoja paprašė, kad užpildyčiau prašymą internetu. Tačiau aš nemoku naudotis kompiuteriu, nerandu prašymo formos ir nežinau kaip tai padaryti.

Manau, yra ir daugiau yra tokių žmonių, kaip aš, kurie nemoka naudotis internetu, tad ką mums daryti?“ – retoriškai klausė vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, ar neturi artimųjų, kurie jam padėtų, Antanas tikino, kad karantino metu su vaikais nesusitinka. Tačiau vyras žadėjo draugų pagalbos prašyti.

REKLAMA

„Reikės būtinai ieškoti pagalbos, nes jau vėluoju sumokėti įmoką. Tai turėjau padaryti dar kovo 21 dieną“, – sakė Antanas.

Bankas situaciją išsiaiškins

SEB Baltijos šalių mažmeninės bankininkystės vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė žadėjo, kad su minėtu vyru susisieks banko specialistai ir situaciją išsiaiškins.

„Jei klientai nemoka naudotis interneto banku ar nėra tikri, kaip teisingai užpildyti prašymą internetu dėl paskolos įmokų atidėjimo, kviečiame nedelsiant susisiekti su banku telefonu – kiekvieną klientą individualiai konsultuojame. O esant poreikiui, padedame užpildyti prašymą internetu“, – teigė specialistė.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat S. Gutauskaitė-Bubnelienė primena, kad tiems gyventojams, kurie jau dabar neteko darbo ar artimiausiu metu yra didelė tikimybė jo netekti, ir jie kurie turi finansinių įsipareigojimų (būsto, vartojimo paskolą, lizingą) reikėtų kuo anksčiau kreiptis į banką ir nelaukti, kol susikaups skolos.

Kalbėdama apie paskolų įmokų atidėjimą, specialistė tikina, kad savo klientams bankas ir iki šiol suteikė galimybę ištikus finansiniams sunkumams atidėti būsto ar vartojimo paskolos ar lizingo grąžinimą iki 3 mėnesių. O individualiais atvejais, atsižvelgiant į susidariusią situaciją net ir dar ilgiau, pavyzdžiui, iki 12 mėnesių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Banko klientai gali atidėti kredito įmokų mokėjimą (mokant tik palūkanas), jeigu jų pajamos sumažėtų 30 procentų ir daugiau. Klientui susirgus ar nutikus nelaimingam atsitikimui, dėl kurio asmuo negalėtų dirbti du mėnesius ar ilgiau, įmokų mokėjimas gali būti atidedamas iki 12 mėnesių.

Bankas yra numatęs galimybę atidėti paskolos mokėjimą trims mėnesiams klientui netekus darbo ar nutrūkus santuokai. Iki 6 mėnesių laikotarpiui – gaisro ir stichinių nelaimių atveju, o iki 12 mėnesių – netekus išlaikytojo (sutuoktinio)“, – teigė S. Gutauskaitė Bubnelienė.

Taip pat portalas tv3.lt primena, kad vyresnio amžiaus žmonės, kurie neturi kas jais pasirūpintų – nupirktų maisto produktų ar padėtų sutvarkyti kitus reikalus ,gali kreiptis į savo savivaldybę. Pastarųjų savanoriai šiuo metu yra pasirengę padėti.

REKLAMA

Prašymas gali būti nagrinėjamas 15 dienų

Portalas tv3.lt primena, kad kovą priimtas įstatymų paketas, kuriuo siekiama paskatinti šalies ekonomiką koronaviruso ligos protrūkio Lietuvoje laikotarpiu.

Viename iš įstatymų pakeitimų numatyta, kad gyventojai, netekę darbo arba praradę ne mažiau kaip trečdalį įprastai gaunamų pajamų, gali kredito davėjų prašyti atidėti įmokų mokėjimą 3 mėnesiams.

Todėl, aiškina Lietuvos bankas, gyventojai turintys finansinių sunkumų mokėdami būsto ar vartojimo kredito įmokas, pirmiausia turėtų raštu kreiptis į kredito davėją – įvertinęs konkrečią vartotojo situaciją jis gali pasiūlyti įvairių kredito pertvarkymo būdų.

REKLAMA

Finansiniais sunkumais laikoma tokia padėtis, kai žmogus daugiau nei 40 procentų gaunamų pajamų turi atiduoti kredito įsipareigojimams padengti.

Tačiau kreditų davėjas gali pasiūlyti ir kitokių kreditų pertvarkymo būdų, ne tik atidėti mokėjimą 3 mėnesiams. Pavyzdžiui, prailginti kredito grąžinimo terminą, taip sumažinant įmokų dydį.

Gavęs prašymą kreditų davėjas savo sprendimą turi priimti per 15 darbo dienų.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad kredito įmokas reikia mokėti iki to laikotarpio, kol kredito davėjas nepatvirtins kliento prašymo dėl kredito įmokų atidėjimo. 

Taip pat atsižvelgiant į tai, kad tam tikrą laiką kredito dalis nebus dengiama, kredito davėjas turės iš naujo perskaičiuoti kredito įmokas ir sudaryti naują kredito įmokų mokėjimo grafiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad per vadinamąsias kredito atostogas praleisti mokėjimai ir negrąžinta skolos dalis turės būti grąžinta pagal naują įmokų mokėjimo grafiką, todėl gali padidėti kredito įmokos arba pailgėti kredito grąžinimo terminas. 

O jeigu kredito davėjui ir gyventojams susitarti nepavyksta, gyventojai turėdami kredito davėjo atsisakymą gali kreiptis į Lietuvos banką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų