• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turi aštrų liežuvį – neerzink girtas žmonos

Aiškėja, jog girtą konfliktą šeimoje sukėlusiam šiauliečiui prokurorui D. Pažarauskui policijos, prokuratūros ir teismų vadovai galėjo atkeršyti už kandžias replikas.

REKLAMA
REKLAMA

Gruodžio 15-ąją įsigaliojo Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Po įmantriu pavadinimu slepiasi nauja žmonas mušančių girtų vyrų tramdymo tvarka, o vieną rimtą problemą pakeitė kita.

REKLAMA

Anksčiau pridaužytos verkiančios moters iškviesti policijos patruliai agresyvų mušeiką išsivežti galėjo tik jeigu nukentėjėlė ryždavosi rašyti prašymą mušeiką nubausti. O taip nutikdavo toli gražu ne visada. Nes mąstanti žmona puikiai supranta, kad policininkai peštuko neperauklės, o palaikę pusdienį areštinėje ir paskyrę jam baudą, paleis. Tad mušeika parpėdins tik dar piktesnis ir vėl prisigėręs savo įpročių namie mojuoti kumščiais nepakeis, o jam skirtą baudą teks mokėti iš šeimos biudžeto. O ir policininkai skundėsi, kad švenčių dienomis, savaitgaliais ir šiaip vakarais daug laiko sugaišta guosdami sumuštas žmonas, kurios prašo tik pagąsdinti sutuoktinį, teliepti jam liautis smurtavus.

REKLAMA
REKLAMA

Areštinės užsikimšo

Nuo šiol – paprasčiau. Gavę signalą apie kivirčą šeimoje, nuskubėję patruliai tempia į areštinę mušeiką, nesvarbu, ar nori to sumuštoji, ar rašo prašymą nubausti, ar atsisako.

Tačiau ne veltui sakoma, kad nuo vilko bėgant reikia žiūrėti, kaip nepapulti į glėbį meškai. Visus Lietuvos komisariatus apipylė tokia lavina pranešimų apie smurtą šeimose, kad policijos patruliai dabar bėdojasi vakarais neturintys kada žiūrėti viešosios tvarkos gatvėse, nes vos spėjantys į areštines vežioti žmonų skriaudikus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo įstatymo įsigaliojimo, iki  sausio 29 dienos policija įregistravo 4445 iškvietimus dėl smurto artimoje aplinkoje, pradėjo 1474 ikiteisminius tyrimus. Tarp nukentėjusiųjų nuo smurto yra 1288 moterys, 188 vyrai, 143 vaikai.

Išbandė savo kailiu

Simboliška, bet vienas pirmųjų naująjį įstatymą savo kailiu išbandė Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Dainius Pažarauskas. Vos gruodžio 15-ąją įsigaliojo Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, jau po paros visa Lietuva aptarinėjo sensaciją – policijos patrulių ekipažas namie suėmė prieš žmoną ir vaiką neva smurtavusį Šiaulių prokurorą, o teismas be ilgų dvejonių leido jį suimti net 7 paroms.

REKLAMA

Retas kuris susimąstė, kodėl jau pirmą parą prie gėdos stulpo pastatytas prokuroras, beje, nors jauno amžiaus, jau spėjęs gerai užsirekomenduoti – tyręs ne vieną rezonansinę bylų, tarp kurių – juodųjų Šiaulių gimnazistės žudikių V. Vaitiekaitytės ir V. Lietuvninkaitės, kurios jau laukia teismo.

Juk retai kada išgirsime, kad policija teisėjui ar prokurorui išrašė baudą už eismo taisyklių pažeidimą (vieša paslaptis, kad jie – paleidžiami), o čia – paaukotas perspektyvus pareigūnas, užtėškiant dėmę visai teisėsaugos sistemai dėl kažkokio kivirčo su žmona.

REKLAMA

Paslaptingos aplinkybės

Nei nušalintas nuo tarnybos D. Pažarauskas, nei jo bylą tiriantys prokurorai nieko nekomentuoja. Oficialiai tepranešama, kad D. Pažarauskas įtariamas sukėlęs fizinį skausmą ir nežymiai sutrikdęs sveikatą. Už tai skiriama iki dvejų metų nelaisvės.

Gal D. Pažarauskas taip siautėjo, kad žmona turėjo bėgti iš namų? „Akistatos“ žiniomis, tą naktį viso labo kilo šeimos barnis ir moteris net nesikreipė į policiją. Paskambino kažkoks (matyt, pareigūnų nemėgstantis) kaimynas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai gal sužvėrėjęs pareigūnas žmoną sumušė iki sąmonės netekimo, kad jį teismas leido suimti net 7 paroms – kaip kokį ilgai tykotą gatvės chuliganą? Apie tai, kad prokuroras būtų sužalojęs žmoną, o juolab vaiką, irgi nėra jokių žinių.

„D. Pažarauskui galėjo būti atkeršyta už jo aštrų liežuvį“, – „Akistatai“ prasitarė vienas iš Šiaulių teisėsaugininkų, nepanoręs nei daugiau komentuoti, nei būti minimas.

REKLAMA

Pyko už kritiką

Pasirodo, pernai D. Pažarauskas dėl aplaidumo metė įžeidžią repliką policijos, tiksliau – ikiteisminio tyrimo pareigūnui. Šis nedelsdamas pasiskundė Prokurorų etikos komisijai, o ta nusprendė, kad D. Pažarauskas pasielgė nediskretiškai. Prokurorui skirta poveikio priemonė – sprendimo pripažinimas. Tad gavę iškvietimą išsiaiškinti problemas D. Pažarausko šeimoje, policininkai mielai sulaikė „nediskretišką“ prokurorą.

REKLAMA

Tačiau tai ne viskas. Kiek anksčiau D. Pažarauskas drąsiai išsakė aštrią nuomonę ir apie teismo, kuriame jis palaikė kaltinimą, darbą. Reikalas vėlgi baigėsi skundu Prokurorų etikos komisijai.

Tad kai teismą pasiekė gautas prašymas D. Pažarauską suimti, teisėjai, tikriausiai neužmiršę kolegoms mestos aštrios prokuroro nuomonės, jam nepagalėjo 7 parų suėmimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aštrialiežuviai, saugokitės!

Belieka pridurti gandą, kad Generalinę prokuratūrą esanti pasiekusi nevieša informacija. Privačiuose pokalbiuose kai kurie drąsesni prokurorai generalinį prokurorą Darių Valį pavadinę „visišku valiu“ ir raginę vieni kitus burtis į profsąjungą, kovoti už savo teises. Tokio apibūdinimo D. Valys nusipelnė ne norint įžeisti, o po savo garsiojo pareiškimo, jog vykdant prokuratūros reformą reiktų mažinti prokurorų skaičių – tam jau ruošiamasi. Ir tai D. Valys pareiškė didėjant prokurorų darbo krūviui!

REKLAMA

„Akistatos“ žiniomis, repliką „visiškas valys“ metė visai ne D. Pažarauskas. Bet vėl bėda – pastarasis buvo vieno iš teisėsaugos pareigūnų profesinio susivienijimo vietinis lyderis. O ne paslaptis, kad kovotojų už savo teises niekur nemėgsta jokie vadovai.

Tad pareigūnams belieka pasimokyti iš liūdno D. Pažarausko likimo. Turintiesiems aštrų liežuvį pareigūnams šiukštu nederėtų skriausti savo žmonų ar kitaip prasižengti. Nes teisėsaugos įstaigų vadovai, matome, nemėgsta ir neužmiršta kritikos. Vos aštrialiežuvis slystelės, tikrai bus nepraleista proga pritaikyti tokiam įstatymus visu griežtumu.

REKLAMA

Tik faktai:

Dažniausiai smurtauja girti vyrai. Nuo jų paprastai nukenčia jų moterys. Dažniausia smurto namuose pasekmė – nežymus sveikatos sutrikdymas ar sukeltas skausmas.

Policininkai tikisi, kad įsitikinę naujo įstatymo griežtumu smurtautojai turėtų kiek aprimti, bet kol mūsų šalyje aktuali alkoholizmo, besaikio girtavimo problema, tol ją lydės smurtas namuose.

Policijos departamentas inicijavo įvairių atsakingų institucijų susitikimą aptarti smurto artimoje aplinkoje problematiką.

Susitikime sutarta parengti su įstatymu susijusių teisės aktų pakeitimus, kurie efektyviau užtikrintų smurtą patyrusio asmens apsaugą.

Sigitas STASAITIS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų