REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nauji metai – nauji ratai, arba – nauja piniginė. Pakeitę litus į eurus tikriausiai dažnas suskubsime keisti ir įpročius: perkantieji taupysime, parduodantieji – keisime kainas.

Nauji metai – nauji ratai, arba – nauja piniginė. Pakeitę litus į eurus tikriausiai dažnas suskubsime keisti ir įpročius: perkantieji taupysime, parduodantieji – keisime kainas.

REKLAMA

Pasiteiravę turguje arba šalia parduotuvių gatvėje prekiaujančių žmonių, su kokiomis nuotaikomis jie laukia euro įvedimo, išgirdome gana netikėtų minčių. Atrodo, nekyla nė abejonės, kad į eurus versdami savo parduodamų daržovių ar kitų gėrybių kainas prekiautojai jas keis į didžiąją pusę. Tai atrodo logiškas sprendimas dėl dviejų priežasčių: visų pirma, dėl to, kad šiuo metu esančias „patogias“ kainas (1; 2; 3 litai) tiksliai konvertavus į eurus taps labai sunku skaičiuoti (0,29; 0,58; 0,87 euro cento), o visų antra, dėl to, kad, kitaip nei didieji prekybos centrai ar parduotuvės, turgaus prekiautojai nėra įsipareigoję kainas keisti sąžiningai, o apie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą tikriausiai nėra net girdėję.

Kainas mažins

Visgi turgaus senbuviai, ir taip gerokai pigiau nei prekybos centrai pardavinėjantys sodo gėrybes, pelnytis iš euro įvedimo kol kas neketina ir tik tyliai tikisi viena – kad žmonės nenustotų pirkti apskritai.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš manau, kad įvedus eurą bus labai sunku prekiauti, nes žmonės tiesiog bijos, dar labiau skaičiuos. Panašiai buvo ir kai iš „vagnorkių“ perėjom prie lito – atrodė, kad labai mažai tų pinigų beturim ir bijojom juos leisti…“ – sakė pensininkė Aldona, prekiaujanti prie Karoliniškių turgelio.

REKLAMA

Anot jos, retas čia prekiaujančių žmonių daug uždirba, nes brangiai kainuoja vietos nuoma, prekių atvežimas. „Obuolius, daržoves atsivežu iš už šimto kilometrų, netoli Ukmergės esančios tėvų sodybos. Specialiai vežti neapsimokėtų. O ir dabar parduodu tik tam, kad nežūtų“, – sakė moteris. Paklausta, kaip keis kainas atėjus eurui, ji sakė mažinsianti kainas dar labiau. „Jau dabar žmonės skundžiasi, kad kainos didelės, nors jos ir gerokai mažesnės nei parduotuvėje, o jei dar suapvalinsi į didesnę pusę, tai išvis niekas nepirks“, – sakė pašnekovė, pas kurią obuolių kilogramas, priklausomai nuo veislės, kainuoja 1–1,5 lito.

REKLAMA
REKLAMA

Euras nebaisus, bet lito – gaila

Avietėmis iš savo ekologiško ūkio ir grybais prekiaujanti ponia Ksavera jau iš anksto pasiruošė – šalia jos parduodamų gėrybių kainos parašytos tiek litais, tiek eurais. Indelis aviečių pas šią prekiautoją kainuoja 6 litus, o eurais užrašyta kaina – 1,74. „Čia tiksliai apskaičiuota“, – sakė ji, paklausta, kaip nustato kainas eurais. Moteris įsitikinusi, kad kainos eurais priklausys ne tik nuo paties prekiautojo ir nuo to, ar iš toli jis atsiveža prekes, bet ir nuo oro bei vietos nuomos kainos.

„Juk jei lis ir nebus žmonių, turėsim mažinti kainas, nes niekas nepirks. Aš nesiruošiu didinti kainų, skaičiuosiu tiksliai. O dėl patogumo, tai ir dabar nepatogu. Dažnai močiutė ateina ir sako: neturiu 6 litų, turiu 5,50 ar 5,30. Sakau – gerai, užteks ir tiek. Koks skirtumas, ar 2 eurai, ar pusantro, iš tų centų nepralobsi“, – sakė prekiautoja Ksavera.

Pašnekovė sako visiškai nebijanti euro įvedimo, jai neramu tik dėl vieno dalyko. „Kad bus euras, tai nieko, išgyvensim, kaip visi išgyvena. Štai, nuo „vagnorkių“ prie litų perėjom ir nieko neatsitiko, tik piniginių ėjom didesnių pirkti. Bet kad neturėsim savų pinigų – labai keista ir prie to dar negaliu priprasti“, – sakė moteris.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų