0

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė dramatiškai užsitikrino kelialapį į olimpiados ketvirtfinalį. Vienu didžiausiu pergalės prieš Tunisą kalvių tapo Renaldas Seibutis, lemiamomis akimirkomis pražudęs varžovus.

„Šiandien galbūt man pasitaikė, kad lemiamu metu pataikiau. Kitose rungtynėse gal kitiems seksis“, - kuklinosi du svarbius tritaškius į paširdžius afrikiečiams ketvirtajame kėlinyje dūręs krepšininkas.

Lietuvos rinktinė paskutinėse A grupės rungtynėse nelengvai 76:63 nugalėjo Tuniso krepšininkus.

„Džiaugiuosi, kad ištraukėme šias rungtynes, kurios nebuvo lengvos. Tokių ir nesitikėjome, nes Tunisas jau buvo įrodęs, kad gali žaisti prieš visus. Neradome savo žaidimo du, tris kėlinius. Kol jį atradome, buvome sudėtingoje situacijoje. Džiaugiuosi, kad ketvirtajame kėlinyje visa komanda gerai gynėsi. Atsiradus susikalbėjimui ir komandiniam žaidimui, ateina daug gerų dalykų“, - pridūrė R. Seibutis.

Olimpinis krepšinis: Lietuva – Tunisas (nuotr. SCANPIX)Olimpinis krepšinis: Lietuva – Tunisas (nuotr. SCANPIX)

Lietuvos komandos vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra tvirtino, kad dėl vangaus mačo galėjo būti kaltas atsipalaidavimas giliai pasąmonėje.

„Buvo sunku, kaip ir manėme. Nusiteikinėjome rimtai kovai, bet turbūt giliai pasąmonėje galvojome, kad esame stipresni ir turime laimėti. Tai lėmė mažesnę koncentraciją, klaidas. Tiek klaidų, kiek padarėme pirmoje pusėje, nepadarėme turbūt net prieš JAV rinktinę. Tunisiečiai pataikė, leidome atkovoti kamuolius puolime ir ėmėme buksuoti. Įtampa ėmė slėgti ne varžovus, o mus. Trečiame kėlinyje mus iš vėžių išmušė priešininkų aikštės gynyba. Vis dėlto radome, kaip prieš ją žaisti ir pataikėme keletą svarbių metimų, kuriuos atliko Simas ir Renaldas. Svarbiausia, kad mažiau klydome, energingiau ir geriau gynėmės, nebekalbėjome su teisėjais, o tai leido persverti rezultatą“, - apie rungtynes pasakojo K. Kemzūra.

Ketvirtfinalyje Lietuva susitiks su Rusija, kur, pasak K. Kemzūros, ką nors prognozuoti sudėtinga.

„Pasiruošime jie mus sudaužė, bet tiek jų, tiek mūsų nusiteikimas bus kitoks, o per vienerias rungtynes gali nutikti bet kas. Stengsimės, kad nutiktų mums geresni dalykai“, - tvirtino strategas.