REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš šešerius metus kikboksininkas Mantas Rimdeika tapo WAKO pasaulio taurės čempionu ir atrodė, kad Lietuva turės dar vieną šalį garsinantį kovotoją. Traumos pristabdė kaunietį, kuris pastaruoju metu ringe pasirodydavo tik epizodiškai, tačiau neseniai M. Rimdeika priminė apie save ir dabar sako – aš grįžau.

Prieš šešerius metus kikboksininkas Mantas Rimdeika tapo WAKO pasaulio taurės čempionu ir atrodė, kad Lietuva turės dar vieną šalį garsinantį kovotoją. Traumos pristabdė kaunietį, kuris pastaruoju metu ringe pasirodydavo tik epizodiškai, tačiau neseniai M. Rimdeika priminė apie save ir dabar sako – aš grįžau.

REKLAMA

Prieš porą savaičių M. Rimdeika po ilgos pertraukos grįžo į ringą turnyre Taline – pirmą varžovą nokautavo, o kitas atsisakė kovos finale prieš lietuvį.

„Buvo jaudulio, nes padaryta ilga pertrauka – toks keistas pojūtis. Kai eini sparinguotis, jausmas vienoks, čia jau visai kitoks, reikia nusiteikti psichologiškai. Jaudulys praėjo vos įžengiau į ringą, pradėjau dirbti ir viskas buvo gerai“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo M. Rimdeika.

Jam tai buvo pirma kova nuo pat 2019 m., kai KOK turnyre teisėjų sprendimu įveikė Fabio Kwasi.

Kovotoją ilgam pristabdė kelio trauma – per šiuos metus jis iškentė net tris operacijas, turėjo įveikti sunkias reabilitacijas.

REKLAMA
REKLAMA

„Prieš tris metus dalyvavau Europos muay-thai čempionate. Spirdamas padėjau atraminę koją ant ringo grindų esančio lipduko, kuris buvo slidus nuo prakaito ir kraujo. Kreivai ją padėjau, kritau ant jos visu svoriu, o koja visa persisuko. Nuplyšo raištis ir maždaug po trijų mėnesių padarė operaciją. Vėliau įvyko komplikacijos, pradėjo randėti sąnarys kapsulėje, tai blokavo kojos tiesimą, amplitudę, nėjo ištiesinti kojos per sąnarį.

REKLAMA

Po metų darė antrą operaciją, vis tiek kartojosi tas pats. Per visą tą laiką bandžiau sportuoti, mažiau spardytis, daugiau boksuotis, bet reikėjo vėl operuotis. Po trečios operacijos kaip ir geriau dabar. Chirurgai peržiūrėjo operacijų istoriją, paplatino sąnario kapsulę. Dabar kaip ir viskas gerai, pilnai dirbu su ta koja. Atrodo, kad ji net stipresnė nei anksčiau. Nemažai dirbau ties tuo ir ji veikia normaliai“, – sunkų kelią po operacijos nupasakojo M. Rimdeika.

Būtent KOK ringe įvyks ir tikrasis M. Rimdeikos sugrįžimas. Apšilęs mėgėjų turnyre jis pasirodys „KOK World Series in Kaunas“ renginyje, kuriame susirems su serbu Sasa Polugičiumi, kuriam jau yra pralaimėjęs prieš daugelį metų teisėjų sprendimu. Tiesa, tada kova vyko varžovo gimtinėje.

REKLAMA
REKLAMA

„Tada jis mane nustebino, nes yra gan stambus, bet labai greitas ir sprogstantis, kas nėra būdinga. Kaip suprantu, jis taip pat po pertraukos grįžta į sportą ir nemanau, kad bus pasikeitęs. Jis neprognozuojamas, nėra labai patogus, turėtų būti ganėtinai įdomi, intensyvi kova. Aš turiu ūgio, rankų ilgio pranašumą, turėsiu tam tikrą taktiką. Manau, kad viskas bus gerai“, – šyptelėjo jis.

Vėlesni tikslai ir ambicijos – patys aukščiausi. Pavyzdžiui, prasimušti į stipriausią pasaulio kikbokso organizaciją, kurios čempionu praėjusį savaitgalį tapo Sergejus Maslobojevas – „Glory“.

„Taip, taip, tai yra didžiausias tikslas“, – patvirtino jis.

Vasarą M. Rimdeika atšventė 31-ąjį gimtadienį. Sunkiasvorių karjeros įprastai trunka ilgai – aukščiausiu lygiu jie kautis gali sulaukę ir keturiasdešimties ar net būdami vyresni. Pavyzdžiui Gloveris Texeira UFC čempionu tapo būdamas 42-ejų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jaučiu, kad galiu dar daugiau nei galėjau prieš tai. Vieni rodo į mano amžių, sako, kad per senas šiam sportui, bet kai kurie sunkiasvoriai patį piką pasiekia būdami tik 35-erių. Manau, kad laiko man dar tikrai yra. Jaučiu, kad grįžau dar stipresnis, galvoje viskas kitaip susidėliojo, psichologiškai pailsėjau. Atrodo, kad grįžau visai kitoks kovotojas, todėl manau, kad ateityje turėtų viskas gerai dėliotis.

Po KOK nusimato gan rimta kova Dubajuje – konkretaus patvirtinimo dar neturiu, bet pasiūlymą esu gavęs gruodžio mėnesiui. Tikslas yra kopti aukščiausių turnyrų link“, – dar kartą patvirtino M. Rimdeika.

Kovotojas grįžta būdamas sunkesnis – dabar svoris siekia apie 110 kg ir būtent su tokiais skaičiais jis lips į ringą lapkričio 5 d. Anksčiau varžybinis M. Rimdeikos svoris siekdavo apie 101 kg.

REKLAMA

Kartu turėtume išvysti ir kitokį M. Rimdeiką nei jis buvo prieš traumas – sportininkas nesėdi vienoje vietoje, o lanko įvairius geriausius šalies trenerius ir bando pasiimti labiausiai sau tinkamus dalykus.

„Nuo gegužės mėnesio labai daug fiziškai dirbau, priaugau nemažai raumeninės masės. Dabar būsiu sunkesnis – svarbiausia, kad nedingtų greitis, dirbu ties sprogstama jėga, greičiu. 

Daug važinėju po klubus, nesėdžiu su vienu treneriu. Dirbau ir su Sauliumi Šeškevičiumi, Vidu Bružu, su broliais Lukošiūnais. Stengiuosi sportuoti mišriai, iš tų visų dalykų sustatau bendrą savo stilių, gerinu techniką, ištvermę. Mano kovos stilius yra šiek tiek pasikeitęs, daugiau akcentuotai dirbu rankomis, bet nepamirštu prijungti ir kojas“, – pasakojo jis.

REKLAMA

Įdomu tai, kad M. Rimdeikai kovos – tik hobis, be kurio gyventi sunku. Vyras jau seniai sukasi IT versle, turi savo įmonę.

„Kiti golfą žaidžia, tai man kovinis sportas yra hobis, – juokiasi jis. – Tai aistra, savęs įvertinimas, įrodymas, kad galima daugiau, geriau. Tai iš principo sau įrodymas, kad galu būti versle ir profesionaliai sportuoti. Man patinka iššūkiai prieš save, kitus. Šis sportas yra mano gyvenimo variklis, pasikraunu nuo jo ir verslui. Tuo pačiu gerai jaučiuosi, privalomai įšoku į tam tikrą discipliną. Sportas sustato režimą, discipliną ir tai man patinka, prideda gyvenimo kokybės“.

„KOK World Series in Kaunas“ lapkričio 5 d. bus galima stebėti naujos kartos televizijoje „Go3“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų