REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Internetines svetaines mėgstantiems kurti, o ir iš to gyvenantiems dizaineriams – puikios naujienos. Nebereikės gaišti laiko ilgiems pokalbiams su užsakovais aiškinantis, kokius pakeitimus kuriamoje svetainėje reikėtų atlikti. Trijų bendraminčių sukurta „TrackDuck“ programa kuriamoje svetainėje daromus pataisymus leidžia matyti iš karto.

REKLAMA
REKLAMA

Svetaines kurti galima greičiau

„TrackDuck“ programa – tai specializuota paslauga, skirta interneto tinklalapių dizaineriams ir administratoriams, palengvinanti jų bendravimą su klientais kuriant interneto tinklalapius.

REKLAMA

„Pasinaudojęs mūsų programa, vienas komandos narys arba klientas paprasčiausiai atsidaro svetainę, pažymi vietas, kurios jam nepatinka arba kurias reikia pataisyti, ir dizaineris programuotojas iš karto viską mato. Todėl kurti svetaines tampa dar greičiau ir paprasčiau“, – programėlės veikimo principus aiškina vienas jos sumanytojų Edmundas Balčikonis.

Edmundo ir jo bendraminčių iš Baltarusijos Yauheno Ivaškevičiaus ir Antono Šaučenkos sumanyta programėlė, sulaukusi ne vien didelio dėmesio, bet ir apdovanojimų, šiandien plačiai žinoma visame pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA

Pradžia užsienyje, ateitis – Lietuvoje

Edmundas neslepia esantis vienas iš tų, kurie laimės bandė ieškoti ir svečiose šalyse. Nemažai laiko praleidęs svečiose šalyje, kūrybingas vaikinas spėjo pamatyti pasaulio.

„Metai Škotijoje, pusmetis Švedijoje pagal Erasmus programą, 9 mėnesiai Indijoje, kur buvau atsakingas už vienos didelės kompiuterinius žaidimus ir žaidimų kompiuterius platinančios įmonės interneto rinkodarą, pora metų JAV, – skaičiuoja vaikinas.

Tačiau būtent gimtojoje Lietuvoje buvo žengtas pirmasis žingsnis programėlės kūrimo ir sėkmingo šiandienos verslo link, kai Edmundas nusprendė dalyvauti pirmą kartą mūsų šalyje organizuotoje pasaulinio ciklo konferencijoje – konkurse ,,Startup Monthly Vilnius“. Ten gimė idėja „GigBasket“, siūlanti patogesnę darbo paieškos sistemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po to laukė „Startup Monthly“ Silicio slėnio akseleratorius – naujų verslų nuo idėjos iki pirmųjų pajamų skatinimo programa, kurios metu teikiamos mentorių konsultacijos bei finansinė parama pradedantiems verslą bei pagalba jį plėtojant, kelionė į „Hakatoną“ kaimyninėje Baltarusijoje, Minske, kur Edmundas su verslo partneriais sukūrė „TrackDuck“ prototipą, vėliau – vizitas į Suomiją, kur komanda sukūrė naują programėlės versiją ir nutarė –toliau verslą vystys Lietuvoje.

„Namai yra namai. Aš nemoku suomiškai. Be to, man patinka čia gyventi. Suomijoje viskas vyksta lėčiau, viskas labai brangu. Lietuvoje mokesčiai mažesni, išlaidos maždaug 3 kartus mažesnės. Aš galiu gyventi Lietuvoje, o dirbti visam pasauliui“, – pasakojo pašnekovas.

REKLAMA

Vaikinas tikisi ne tik pats dirbti Lietuvoje, tačiau į gimtąjį kraštą privilioti ir daugiau po pasaulį pasklidusių lietuvių.

„Kuriu verslą ir noriu įtraukti į jį kuo daugiau lietuvių, kurie dabar yra išsibarstę įvairiose šalyse. Juo labiau, kad dirbant „startuolyje“ atsiveria galimybės augti, gauti ne tik atlyginimą, bet ir įmonės akcijų“, – sako jis ir prisimena, kad vienas jų stažuotojas grįžo į Lietuvą iš Škotijos.

Investicijos tapo postūmiu judėti pirmyn

Sėkmingam verslo vystymui reikalingų investicijų vienas iš „startuolių“ kūrimo Lietuvoje lyderių sulaukė grįžęs iš Suomijos į Lietuvą. Investicijos iš prancūzų rizikos kapitalo fondo „Kima Ventures“ ir lietuvių rizikos kapitalo įmonių grupės „Practica Capital“ stipriai prisidėjo prie „TrackDuck“ programėlės sėkmės. Tiek fondas „Kima Ventures“, tiek „Practica Capital“, administruojamas „Practica Seed Capital“ fondas į įmonę investavo po 100 tūkst. eurų.

REKLAMA

Edmundo teigimu, nors pasiteisino ne visi projektai, kuriuose jis dalyvavo, save realizuoti – kurti savo verslą ir savo ateitį namuose, o ne svetur, gali kiekvienas, nes jei turi gerą idėją, tikrai atsiras norinčių ją padėti įgyvendinti.

„Practica Seed Capital“ fondas yra vienas iš penkių rizikos kapitalo fondų, atsiradusių Ūkio, Finansų ministerijoms ir Europos investicijų fondui (EIF) pasirašius finansavimo sutartį ir įkūrus Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą JEREMIE kontroliuojantįjį fondą. JEREMIE fondo dėka šalyje atsirado daugiau galimybių investicijų gauti tiek pradedančioms, tiek pažengusioms įmonėms.

Saulė Marcinkevičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų