Amerikietis Lensas Armstrongas (Lance Armstrong, "US Postal") penktą kartą iš eilės laimėjo labiausiai prestižines daugiadienes dviračių lenktynes "Tour de France".

Sekmadienį Paryžiuje, Eliziejaus laukuose, pasibaigusiose varžybose antrąją vietą užėmusį vokietį Janą Ulrichą (Jan Ullrich, "Telekom") jis aplenkė 1 min. 1 sek. Trečioje vietoje - Kazachstano atstovas Aleksandras Vinokurovas ("Telekom"). Jis nuo nugalėtojo atsiliko 4 min. 14 sek. Ketvirtąją vietą užėmė pirmajame etape raktikaulį susilaužęs kitas amerikietis Taileris Hamiltonas (Tyler Hamilton, CSC, atsiliko 6 min. 17 sek.).

31-erių metų L. Armstrongas tapo penktuoju dviratininku, laimėjusiu šias lenktynes, ir antruoju po ispano Migelio Induraino (Miguel Indurain), kuriam tai pavyko padaryti penkis kartus iš eilės.

Sprinterių įskaitoje pirmąją vietą užėmė australas Badenas Kukas (Baden Cooke, "FDJeux.com"), kalnų dviratininkų įskaitoje - prancūzas Rišaras Virankas (Richard Virenque, "Quick Step"), o jaunimo įskaitoje - rusas Denisas Menšovas ("iBanesto.com"). Iš 198 dviratininkų lenktynes baigė 147.

Paskutinįjį, 20-ąjį, etapą sekmadienį laimėjo prancūzas Žanas Patrikas Nazonas (Jean-Patrick Nazon, "Jean Delatour"), 152 km nuvažiavęs per 3 val. 38 min. 49 sek. ir finiše aplenkęs australus B. Kuką bei Robį Majuiną (Robbie McEwen, "Lotto"). L. Armstrongas finišavo 112-tas. Jis nugalėtojui pralaimėjo 15 sek.

Rezultatai.

XX etapas. 152 km.1. Jean-Patrick Nazon (Prancūzija/Jean Delatour) - 3 val. 38 min. 49 sek.2. Baden Cooke (Australija/FDJeux.com)3. Robbie McEwen (Australija/Lotto)4. Luca Paolini (Italija/Quick Step)5. Thor Hushovd (Norvegija/Credit Agricole)6. Stuart O'Grady (Australija/Credit Agricole) - tas pat laikas...

Galutinė įskaita.1. Lance Armstrong (JAV/US Postal) - 83 val. 41 min. 12 sek.2. Jan Ullrich (Vokietija/Bianchi) - atsiliko 1 min. 01 sek.3. Aleksandr Vinokurov (Kazachstanas/Telekom) - 4.144. Tyler Hamilton (JAV/CSC) - 6.175. Haimar Zubeldia (Ispanija/Euskatel) - 6.516. Iban Mayo (Ispanija/Euskaltel) - 7.067. Ivan Basso (Italija/Fassa Bortolo) - 10.128. Christophe Moreau (Prancūzija/Credit Agricole) - 12.289. Carlos Sastre (Ispanija/CSC) - 18.4910. Francisco Mancebo (Ispanija/iBanesto.com) - 19.15...