• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Geizeriai ir karšto vandens baseinai nuo senų senovės traukia ir stebina žmones savo unikalumu - karšto vandens trykštančiomis spalvotomis srovėmis. Jų vandens temperatūra gali siekti nuo maloniai šiltos iki itin aukštos – net 350 °C. Geoterminiai vandens baseinai perteikia ne tik nuostabų reginį, bet kai kurie jų garsėja gydomosiomis savybėmis. Karštųjų srovių yra visuose pasaulio žemynuose, siūlome susipažinti su 12 pačių įspūdingiausių geizerių ir vandens baseinų, rašo tinklalapis touropia.com.

REKLAMA
REKLAMA

12. Beppu, Japonija

Beppu (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Beppu (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Beppu regionas Japonijoje garsus savo natūraliais terminiais-mineraliniais vandenimis. Čia yra devyni geoterminio vandens baseinai, vadinami „Devyniais Beppu pragarais". Dėl skirtingų formavimosi laikotarpių ir mineralų visi devyni baseinai skirtingi, taigi ir pavadinti atskirais vardais. Vaizdingiausią reginį pamatysite prie "Blood Pond Hell" (liet. "Kraujo baseino pragaras"), iš jo trykšta karštas raudonas vanduo.

REKLAMA

11. Rincon de la Vieja, Kosta Rika

Rincin de la Vieja (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Rincin de la Vieja (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Rincón de la Vieja yra aktyvus ugnikalnis šiaurvakarinėje Kosta Rikos dalyje. Išvertus į lietuvių kalbą ugnikalnio pavadinimas reiškia "Senos moters slaptavietė" (angl.The Old Woman's Corner). Šis pavadinimas kilo nuo vietinės legendos, apie mergaitę ir jos mylimąjį, kurį jos tėvas įmetė tiesiai į ugnikalnio kraterį. Vulkano purve gausu mineralinių medžiagų, kurios turi vaistinių savybių ir naudojamos kosmetologijoje.

REKLAMA
REKLAMA

10. Geizerių slėnis, Rusija

Geizerių slėnis (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Geizerių slėnis (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Geizerių slėnis – tai ištisas geizerių laukas Rusijoje, Kamčiatkoje, antras pagal geizerių koncentraciją pasaulyje (po Jeloustouno). Tai vienintelis geizerių laukas visoje žemyninėje Eurazijoje. Šis slėnis 1941 metais buvo atrastas rusų mokslininkės Tatyanos Ustinovos. Nuo to laiko jis tapo vienu populiariausių turistų traukos centru Kamčiatkoje. 2007 metų birželį didžiulė purvo nuošliauža užpylė du trečdalius unikalaus gamtos kampelio. Slėnį teko uždaryti. Per tą laiką jame buvo įrengtos 2 sraigtasparnių nusileidimo aikštelės ir takai turistams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

9. El Tatijas, Čilė

El Tatio (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)El Tatio (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

El Tatijas – geizerių laukas šiaurės Čilėje, Andų kalnuose, įsikūręs 4 300 m aukštyje virš jūros lygio. Su apytiksliai 80 veikiančių geizerių, El Tatijas savo dydžiu nusileidžia tik Jeloustaunui ir Kamčiatkos Geizerių slėniui. Nepaisant atšiaurių oro sąlygų, daugelis žmonių nepraleidžia progos pasimaudyti šiame geoterminiame vandens srovių baseine.

8. Rotorujos geizeris, Naujoji Zelandija

Rotorua (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Rotorua (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Šalia Rotorujos ežero Naujojoje Zelandijoje yra įsitaisęs tokio paties pavadinimo miestas – visame pasaulyje garsėjantis savo geotermine veikla ir geizeriais. Pragarišką Rotorujos kraštovaizdį dabar sudaro apie 500 baseinų ir septyni aktyvūs geizeriai. Aktyviausias iš jų - Pohutu ("Didysis aptaškymas“), kuris į dangų sugeba iššauti net 30 metrų aukščio karšto vandens srovę.

REKLAMA

7. Huanglong (Geltonieji Kalnai), Kinija

Huanglong (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Huanglong (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Viena dažniausiai Kinijoje lankomų turistų vietų yra Huang kalnai, dar vadinami Geltonaisiais kalnais. Huang Shan, stūksantys Kinijos provincijos Anhui pietuose, garsėja karšto vandens baseinais, kriokliais ir dangų remiančiomis snieguotomis kalnų viršūnėmis. Jie ne mažiau stulbina savo nepaprastu grožiu, augalijos įvairove ir gyvūnijos gausa. Čia gyvena viena iš nykstančių gyvūnų rūšių – Didžioji Panda. Tinkamiausias metas aplankyti kalnus nuo rugsėjo iki spalio mėnesių.

REKLAMA

6. Haukadalur, Islandija

Haukadaluro geizeriai (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Haukadaluro geizeriai (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Haukadaluro slėnis Islandijoje stulbina didžiausiais ir garsiausiais geizeriais Islandijoje, tarp kurių yra Geysir (liet. Didysis Geizeris) ir Strokkur (liet. Strokuras). 10 000 metų senumo Didysis geizeris (Geysir) - tai garsiausia karštųjų versmių ir purvo klanų vieta Islandijoje. Anksčiau šis geizeris vandens ir garų fontaną iššaudavo į 70 m aukštį. Dabar jis yra nurimęs ir išsiveržia tik retkarčiais. Visai netoli Didžiojo Geizerio yra kitas - Strokkur geizeris, kuris išsiveržia maždaug kas 5-10 minučių. Nuo šio gamtos stebuklo pavadinimo kilo ir bendrinis žodis "geizeris".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Pamukalė, Turkija

Pamukkale (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Pamukkale (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Pamukalė išvertus iš turkų kalbos reiškia „Medvilninė pilis". Jos terasos susiformavo prieš kelis tūkstančius metų po žemės drebėjimo. Pamukalė visada buvo labai populiari gyvenvietė, kur visais laikais buvo tikima, kad čia trykštančios karštos versmės turi gydomųjų savybių. Šiandien regionas tapo gydomuoju kurortu, o kad vietovė turi gydomųjų savybių pastebėjo jau romėnai, kurie pastatė čia senovės miestą Hieropolį. Kad būtų išsaugotas šios vietovės grožis ir gydomosios galios, privažiavimas automobiliais čia yra griežtai ribojamas.

REKLAMA

4. Jigokudani beždžionių parkas, Japonija

Jigokudani bezdžionių parkas (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Jigokudani bezdžionių parkas (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Jigokudani ("Pragaro slėnis") - slėnis šalia Nagano gyvenvietės Japonijoje, garsėjantis savo karšto vandens šaltiniais ir geizeriais. Jo gydomąsias savybes vertina ne tik turistai iš Japonijos ir viso pasaulio, bet ir čia gyvenantys gyvūnai - Japonijos snieginės beždžionės. Karštame vandenyje jos maudosi ištisus metus, bet populiariausios jų maudynės žiemą, kuomet ir verta apsilankyti šiame parke.

3. Dalolas, Etiopija

Dallol (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Dallol (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Dalolas yra miestas vaiduoklis, šiaurės Etiopijoje, įsikūręs šalia Dalolo kalno ir ugnikalnio. Šis miestas yra rekordininkas – tai pati karščiausia planetos vieta. Metinė vidutinė temperatūra čia yra 34°C. Dalolas taip pat yra viena atokiausių pasaulio vietų. Į miestą nesidriekia jokie keliai, nevažiuoja transportas, jame negyvena žmonės.

REKLAMA

2. Žydroji lagūna, Islandija

Mėlynoji lagūna (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Mėlynoji lagūna (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Islandija garsėja natūraliai trykštančiomis karštosiomis versmėmis. Bene žymiausia jų – Žydroji lagūna. Tai didelis melsvai žalias geoterminių šaltinių maitinamas ežeras. Žydrosios lagūnos vanduo maišosi su šaltu jūros vandeniu. Vanduo, turintis ir gydomųjų savybių, visada būna 37-39°C šilumos. Dėl to čia yra įrengtas SPA centras ir visi norintys, žinoma už atitinkamą mokestį, gali pasinerti į šiltą lagūnos vandenį bei atgauti jėgas. Teigiama, jog Žydroji lagūna yra islandų sveikatos ir grožio šaltinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1. Jelousouno nacionalinis parkas

Yellowstone (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Yellowstone (nuotr. flickr.com) (nuotr. Gamintojo)


Jeloustounas (Yellowstone) – tai pirmasis nacionalinis parkas ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje, įkurtas dar 1872 metais. Parkas žymus savo nuostabiu kraštovaizdžiu – geizeriais bei karšto vandens versmėmis. Parke taip pat saugoma jo gyvūnija – čia gyvena bizonai, grizliai, lokiai, elniai bei vilkai. Parke esantys geoterminiai dariniai sudaro daugiau nei pusę viso pasaulio geoterminių reiškinių. Parko pavadinimas kilęs nuo geltonųjų uolų (Yellow stone), stūksančių Didžiajame Jeloustono kanjone.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų