Tomas Kaukėnas Pjongčange pasiekė geriausią biatlonininkų olimpinių žaidynių rezultatą nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Vis dėlto, pats sportininkas po finišo neslėpė apmaudo – vieta galėjo būti dar aukštesnė.

Norėjo trenkti sau į galvą

27-erių lietuvis 10-ies kilometrų sprinto varžybose užėmė 17-ąją poziciją. T. Kaukėnas nugalėtojui pralaimėjo 44,7 sekundės.

„Viršijau savo paties lūkesčius, – iškart po finišo TV3 sakė T. Kaukėnas. – Padariau tikrai daug, bet dabar apėmė toks jausmas, kad vėl nepasinaudojau savo šansu. Gaila, kad nepataikiau paskutinio šūvio. Po jo norėjau susiimti už galvos, galbūt net trenkti sau į galvą už tokias kvailas klaidas.“

T. Kaukėnas po 3,3 kilometro šliuožė penktas.

Sportininkas išgarsėjo prieš ketverius Sočyje, kai ilgai buvo tarp lyderių, bet vėliau liko 23-as.

„Pjongčange oro sąlygos tikrai ekstremalios. Didžiulis šaltis. Reikėjo atiduoti daug energijos vien tam, kad prieš startą sušilčiau. Manau, neblogai pavyko tai padaryti ir pasirinkti aprangą. Galima sakyti, kad šiandien nugalėjau orą, bet ne save, nes pabaigoje padariau klaidą, – neslėpė apmaudo Tomas. – Pasiruošimas šioms žaidynėms buvo pilnas kliūčių ir iššūkių, bet, atrodo, susitvarkiau bei parodžiau, kad tikrai dar esu stiprus. Norėčiau perduoti linkėjimus ir padėkoti tiems, kurie stebi, palaiko bei tiems, kurie į mus žiūri piktai ir negatyviai. Svarbu, kad jiems esame įdomūs. Ačiū už neigiamus komentarus.“

Pietų Korėjoje iškart už T. Kaukėno liko keturiskart olimpinis čempionas, šių žaidynių atidarymo ceremonijoje Norvegijos vėliavą nešęs Emilis Hegle Svendsenas.

Džiaugėsi komandos draugo sėkme

„Džiaugiuosi už Tomą. Reikia kuo greičiau jį pasveikinti“, – po finišo šypsojosi kitas sprinto varžybose dalyvavęs lietuvis Vytautas Strolia.

Jis, kirtęs finišo liniją, krito ir ilgai nekilo, bandydamas atgauti kvapą. Lietuvis užėmė 49-ąją vietą bei pateko į pirmadienio persekiojimo lenktynes.

„Gaila dėl dviejų netaiklių šūvių. Tačiau du geriau nei keturi“, – juokėsi V. Strolia.

25-erių lietuvis abejose šaudyklos suklydo po kartą. Vytautas nugalėtojui pralaimėjo 53,6 sekundės.

Olimpiniu čempionu tapo 30-metis vokietis Arndas Peifferis, neprašovęs nė karto ir užtrukęs 23 minutes, 38,8 sekundės.

Antrąją vietą užėmė 27-erių čekas Michalas Krcmaras (atsiliko 4,4 sekundės), trečiąją – 28-erių italas Dominikas Windischas (+7,7 sek.).

Du aukso medalius praėjusiose olimpinėse žaidynėse laimėjęs ir Pjongčango žaidynėse Prancūzijos vėliavą nešęs Martinas Fourcade’as sprinto varžybose liko aštuntas. 29-erių biatlonininkas pirmojoje šaudykloje triskart suklydo bei buvo nukritęs į 56-ąją vietą.