REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyras neranda ramybės ir tvirtina, kad darbe patiria mobingą. Vyriškio teigimu, negalią turinčius asmenis įdarbinanti ir psichosocialinės reabilitacines paslaugas teikianti viešoji įstaiga jį verčia pasirašyti darbo sutartį, esą VšĮ „Rastis“ nori jį atleisti be išeitinės pašalpos. Tačiau pati viešoji įstaiga šiuos kaltinimus laiko nepagrįstais ir situaciją vadina nesusikalbėjimu.

Vyras neranda ramybės ir tvirtina, kad darbe patiria mobingą. Vyriškio teigimu, negalią turinčius asmenis įdarbinanti ir psichosocialinės reabilitacines paslaugas teikianti viešoji įstaiga jį verčia pasirašyti darbo sutartį, esą VšĮ „Rastis“ nori jį atleisti be išeitinės pašalpos. Tačiau pati viešoji įstaiga šiuos kaltinimus laiko nepagrįstais ir situaciją vadina nesusikalbėjimu.

REKLAMA

Į naujienų portalą tv3.lt kreipęsis skaitytojas skundėsi prastomis darbo sąlygomis viešojoje įstaigoje VšĮ „Rastis“ – pasak jo, darbovietė pasižymi chaotiška aplinka, netinkamu vadovavimu. Kaip teigė skaitytojas, jis turi negalią ir įstaigoje dirba pagal užimtumo didinimo programą (UDP) – jo teigimu, tokių darbuotojų įstaigoje yra dar keli. Galiausiai darbuotojas nusprendė įstaigos paprašyti naujos darbo sutarties, kurioje būtų sumažinamas darbo krūvis.  

„Dirbau keturias dienas per savaitę, bet valdžios moteriškės yra neadekvačios. Dvi ponios tarpusavyje nesusitaria, darbovietė yra itin chaotiška. Aš parašiau prašymą, kad sumažintų darbo krūvį iš 4 darbo dienų į 3, ypač vargino neadekvatus vadovavimas“, – teigė skaitytojas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak skaitytojo, netrukus po prašymo pateikimo, jis dėl traumos išėjo į nedarbingumą, o vėliau jam buvo pasiūlyta pasirašyti naują darbo sutartį.

REKLAMA

„Aš tada išėjau į nedarbingumą, nes buvo kojos sąnario uždegimas – negalėjau lankstytis ir klijuoti plytelių ant grindų. Tada grįžau iš nedarbingumo, užpraeitą penktadienį. Buvo pavaduotoja, ji man parašė žinutę, ateiti pasirašyti sutartį. Galvojau – o, pagaliau“, – pasakojo skaitytojas.

Pateikė kitokią darbo sutartį

Kaip teigė skaitytojas, kadangi prieš tai prašė darbo sutarties, kurioje būtų tik sumažinamas darbo krūvis, sutartį pasirašė jos neperskaitęs. O pasak jo, įstaigos pateikta sutartis buvo visai ne tai, ko jis prašė – užpildyta atgaline tvarka, be to, sutartis keičiamas iš neterminuotos, į terminuotą.

REKLAMA
REKLAMA

„Atėjau, nežiūrėdamas pasirašiau. Po to nusprendžiau atsišviesti, pasidaryti kopiją sau. Ir žiūriu, kad ten yra visai kitaip – ant senos sutarties prirašyta iš rankos, atgaline data, nuo spalio 1 d. Jos sakė, kad užimtumo tarnyba vertė keisti sutartis. Mane dabar reketuoja, reikalauja atiduoti darbo sutartis. Jų norai keičiasi turbūt kelis kartus per dieną. Duoda vieną darbą, paskui sako, davai bėk daryti kitą“, – patirtimi dalijosi skaitytojas.

Skaitytojo manymu, įstaiga taip elgiasi, nes nori jį atleisti, neišmokant išeitinės pašalpos.

„Direktorė teigia, kad ją privertė keisti darbo sutartį, nes pas ją buvo auditas. Nifiga ten nebuvo jokio audito. Ji nori permesti savo atsakomybę, o iš tiesų nori mane išmesti iš darbo, be išeitinės pašalpos“, – patirtimi dalijosi skaitytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak skaitytojo, įstaiga taip pat nesupažindino jo su pakeičiama darbo sutartimi.

„Pagal darbo kodeksą, jei darbdavys nori pakeisti darbo sutartį, jis turi darbuotoją supažindinti su darbo sutartimi, duoti 5 dienas apsispręsti. O dabar man tiesiog aklai pakišo“, – sakė skaitytojas.

Įstaigos atsakymas – darbuotojo atleisti nesiekiame

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su mobingu kaltinama įstaiga „VšĮ Rastis“. Į laiške užduotus klausimus atsakė direktorė Rūta Lukošaitytė. Situaciją jį apibūdino kaip „nesusikalbėjimo problemą“.

Pasak įstaigos direktorės, minėto darbuotojo atleisti nesiekia.

„Pirmiausia noriu patikinti, kad jūsų minėto darbuotojo mes nesiekiame atleisti iš darbo. Kadangi darbuotojas šiuo metu yra nedarbingume, jokie darbo sutarties sąlygų pakeitimai negalimi. Laukiame darbuotojo grįžtant po gydymosi. Manome, kad jis gali sėkmingai dirbti mūsų komandoje ir pasibaigus  UDP įgyvendinimui“, – laiške rašė direktorė R. Lukošaitytė.

REKLAMA

Jie patikslino, jog auditorius šiuo atveju yra ne darbo inspekcija, o Vilniaus savivaldybės Socialinės gerovės skyrius, kuriam teikiamos ataskaitos vykdant. Jie pasidalino Socialinės gerovės skyriaus išaiškinimu, pagal kurį pasibaigus UDP priemonių taikymui, įstaiga turi pakeisti darbo sutartį iš nwterminuotos į terminuotą.

„Jeigu sudaroma neterminuota darbo sutartis, tai  neatitiktų Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo nuostatų. Vadovaujantis Užimtumo įstatymo 20 straipsnio 3 bei 5 dalimis ir 48 straipsnio 2 dalimi, UDP taikomos asmenims, kuriems suteiktas bedarbio ar darbo rinkai besirengiančio asmens statusas. Užimtumo įstatymo 22 straipsnio 12 dalyje ir 24 straipsnio 4 dalies 1 punkte numatyta, kad darbo rinkai besirengiančio asmens ar bedarbio statusas panaikinamas ir registracija Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Užimtumo tarnyba) nutraukiama, kai atsiranda neterminuoti arba ilgesnės kaip 6 mėnesių trukmės terminuoti darbo santykiai ar darbo santykiams prilyginti teisiniai santykiai“, – išaiškinime rašė Socialinės gerovės skyrius.

REKLAMA

Pasak įstaigos, darbo sutartyje Spalio 1d. buvo nurodyta, nes UDP programos laikotarpis baigėsi lapkričio 30 d., tad nauja sutartis buvo sudaroma nuo sekančios dienos.

„UDP programos 2023 m. įgyvendinimo laikotarpis yra nuo Užimtumo didinimo programos patvirtinimo Vilniaus miesto savivaldybės taryboje dienos iki 2023 m. lapkričio 30 d“, – rašė R. Lukošaitytė.

Įstaiga taip pat teigė, jog darbuotojas su sutarties pakeitimu buvo supažindintas, tačiau vėliau neatėjo į pasiūlytą susitikimą su įstaigos direktoriumi.

„Darbuotojui buvo paaiškintos minėtos aplinkybės, ir patikinta, kad pasibaigus UDP įgyvendinimui lapkričio 30 d., darbuotojas nebus atleistas iš darbo, ir darbo sutartis bus pakeista į neterminuotą. Kaip jums yra žinoma darbuotojas pasirašė darbo sutarties pakeitimus. Vėliau darbuotojas sunerimo dėl tokio darbo sutarties pakeitimo ir apie tai išsakė Administracijos ir ūkio padalinio vadovui (savo tiesioginiam vadovui), kuris pasiūlė jam susitikti su direktoriumi. Paskirtu laiku į susitikimą su direktoriumi darbuotojas neatvyko“, – rašė direktorė.

Ypač tai aktualu medicinoje, todėl kad pilna turčių išlepintų vaikelių, kurie perka diplomus ir... nieko kito nesugeba, o tik nusipirkti vadovo kėdę bei žeminti kolegas
Dažnai darbovietėse yra mobingas, kas veža tam ir krauna darbus. Kiti nemoka, bet apsimeta mokantys ir sėdi rimtą veidą nutaise... O kuris aria ir aria vis labiau nes turi atidirbti už nedirbančius. Mūsų darbe taip ir yra, vadovai to nemato ir matyt nenori,o dar vaidina protingus vadovus.
Palaikome, linkime nesustoti, kovojant už savo teises!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų