• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

"The New York Times" pirmadienį (07.14) paskyrė naują vyriausiąjį redaktorių, kurio pagrindinis uždavinys bus atkurti vieno įtakingiausių pasaulio laikraščių patikimumą ir gerą vardą, kurį suteršė plagijavimo skandalas.

REKLAMA
REKLAMA

"The New York Times Co." pranešime sakoma, daugiau kaip prieš mėnesį atsistatydinusį Howellą Rainesą (Havelą Reinsą) pakeis laikraščio skiltininkas Billas Kelleris (Bilas Keleris).

REKLAMA

"Esu pagerbtas ir džiaugiuosi galimybe vadovauti puikiausiam pasaulyje žurnalistų būriui, - sakė 54 metų B.Kelleris. - Ši žiniasklaidos organizacija yra nacionalinė vertybė. Padarysiu viską, ką galiu, kad išsaugočiau aukštus jos standartus ir integralumą".

B.Kelleris šio posto siekė dar 2001 metais, bet pralaimėjo H.Rainesui. Dirbti į "The New York Times" jis atėjo 1984 metais ir netrukus tapo užsienio korespondentu. Jis dirbo Maskvoje ir Johanesburge, o 1989-aisiais gavo Pulitzerio (Pulicerio) premiją už reportažus iš tuometinės Sovietų Sąjungos.

REKLAMA
REKLAMA

H.Rainesas ir jo dešinioji ranka Geraldas Boydas (Džeraldas Boidas) atsistatydino birželio 5 dieną, dėl gegužės 12-ąją kilusio skandalo, susijusio su tuo, kad vienas laikraščio žurnalistas sufabrikavo dešimtis istorijų ir klaidino tiek skaitytojus, tiek laikraščio darbuotojus.

Abu redaktoriai susilaukė griežtos kritikos po to, kai buvo pastebėta, kad buvęs "The New York Times" žurnalistas Jaysonas Blairas (Džeisonas Bleras) kelerius metus apsimetinėjo rašąs žinutes iš įvairių šalies vietų, nors iš tikrųjų nekeldavo kojos iš savo namų Niujorke, prisigalvodamas citatų ir plagijuodamas pranešimus iš kitų leidinių. Šis skandalas išprovokavo diskusijas ir apie visos žiniasklaidos etiką bei standartus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

H.Rainesas ir G.Boydas kritikuojami už tai, kad neatkreipė dėmesio į jauno juodaodžio reporterio J.Blairo klaidas ir kitų redaktorių pranešimus apie prastai parengtus jo straipsnius. Jie taip pat kaltinami tuo, kad nepaisydami šių faktų protegavo J.Blairą.

H.Rainesas į šį postą buvo paskirtas 2001 metais; jam vadovaujant laikraščio darbuotojai gavo aštuonias Pulitzerio (Pulicerio) premijas, tačiau minimas skandalas atskleidė vis didėjantį nepasitenkinimą jo vadovavimo stiliumi, kuris daugeliui nepatiko dėl šalto oficialumo, hierarchijos sureikšminimo bei pasirinktų reporterių stūmimo į žvaigždes.

REKLAMA

27 metų J.Blairas per beveik ketverius metus suklastojo dešimtis straipsnių, o iš darbo išėjo šių metų gegužę.Tuomet išėjo ir Pulitzerio premijos laureatas Rickas Braggas (Rikas Bragas), kuris buvo kaltinamas nesąžiningumu.

Precedento neturinčiame atsiprašymo straipsnyje, kuris buvo išspausdintas gegužės 11 dieną, buvo rašoma, kad J.Blairas apsimetinėdavo važinėjąs po šalį, nors tuo metu sėdėdavo savo namuose ir išgalvodavo spalvingas detales apie vietoves, kuriose nėra buvęs.

REKLAMA

60 metų H.Rainesas laikraštyje pradėjo dirbti 1978 metais. 1992-aisiais už savo apybraižą jis gavo Pulitzerio premiją. 52 metų G.Boydas, kuris vienu svarbiausių redaktorių buvo paskirtas 2001-aisiais, taip pat yra gavęs Pulitzerio premiją. Jis yra aukščiausiai karjeros laiptais pakilęs juodaodis laikraščio darbuotojas per visą jo istoriją ir buvo laikomas galimu kandidatu į aukščiausią postą.

AFP-BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų