REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tėvystės atostogų išėjęs J. Panka: antrais metais namuose su vaiku galėtų likti tėtis

Politikas siūlo leisti tėvams dalintis vaiko priežiūros atostogas

Rugpjūčio mėnesį politiko, Tautininkų sąjungos vadovo šeimą aplankė gandrai, ir dabar mėnesio tėvystės atostogų išėjęs vyras beveik visą savo laiką skiria sūneliui bei svarsto, kas paskatintų daugiau tėčių imti tėvystės atostogas. 

Rugpjūčio mėnesį politiko, Tautininkų sąjungos vadovo šeimą aplankė gandrai, ir dabar mėnesio tėvystės atostogų išėjęs vyras beveik visą savo laiką skiria sūneliui bei svarsto, kas paskatintų daugiau tėčių imti tėvystės atostogas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar nė mėnesio neturinčio Augustino tėčiu „dirbantis“ politikas tėvystės atostogų išėjo jau antrą kartą. „Vyresniajam, Vaitautui dabar jau treji. Kai susilaukėme jo, taip pat pirmą mėnesį buvau išėjęs tėvystės atostogų. Labai šaunus tas prieš kelerius metus priimtas įstatymas, kai „Sodra“ apmoka mėnesį tėvystės atostogų. Svarbu tik su darbdaviu susitarti, ir gali kartu dalintis tėvystės ir motinystės džiaugsmais ir sunkumais“, – sakė politikas.

REKLAMA

J. Panka teigia, kad remdamasis asmenine patirtimi gali pasakyti, jog „vaiko auginimas yra darbas“. „Ir tas darbas yra gana sunkus ir atsakingas. Daugelis žmonių ir net kai kurie politikai to nesupranta ir galvoja, kad jeigu pavyzdžiui, mama išeina motinystės atostogų 2 metams, tai čia didelė prabanga – ji sėdi ir nieko neveikia, o valstybei daug kainuoja. Bet iš tikrųjų tai labai svarbus ir atsakingas darbas, ir valstybė turėtų net daugiau prisidėti“, – sako jis, pabrėždamas, jog reikėtų sudaryti tokias sąlygas, kad tėvai galėtų neskubėti atiduoti mažylio į lopšelį.

REKLAMA
REKLAMA

„Ypač pirmi treji metai, kaip tvirtina psichologai, yra labai svarbūs – tuo metu formuojasi pagrindiniai asmenybės bruožai, charakteris, socializacija, ir jeigu tėvai tik bėga, skuba, o vaiką anksti atiduoda į lopšelį, jam trūksta tėvų dėmesio. Vėliau tai gali turėti įtakos asmenybės vystymuisi, nes vaikas gali jausti, kad svarbiausiu gyvenimo momentu jam trūko to tėvų dėmesio“, – sakė jis.

Politiko teigimu, prieš trejus metus išeiti mėnesio atostogų jam nebuvo sudėtinga. „Tada aš dirbau nedidelėje privačioje įmonėje, kolektyvas buvo kaip šeima, nes ir darbdaviai, savininkai kartu dirbo, tai labai draugiškai išleido. Būdavo skambučių tą mėnesį, jeigu kuris nors kolega nežinojo, ką daryti su kuriuo nors klientu, aš paaiškindavau. Nebuvau visai atitrūkęs nuo darbo, bet galėjau didžiąją laiko dalį skirti šeimai. Dabar, kai jau pusmetį dirbu savo vadovaujamoje politinėje partijoje, pats sau esu darbdavys ir taip pat iš namų telefonu dirbu. Atotrūkio nėra, o aš džiaugiuosi, kad galiu bent mėnesį visą dėmesį skirti šeimai, nes šeima yra ta vertybė, kuri, manau, pranoksta ir karjerą, ir finansinius pasiekimus“, – mintimis dalijosi J. Panka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po mėnesio vyras tikriausiai grįš į darbą, o su namuose naujagimiu liks mama. Pasak J. Pankos, šeimoje jie pakalba ir apie tai, kad auginti sūnų galėtų jis, tačiau mūsų visuomenėje sąlygos tam dar nepalankios.

„Nors galimybė išeiti tėvystės atostogų yra, ir kai kurie tėčiai ja pasinaudoja, mūsų visuomenė tam nepasirengusi. Ir Įstatymai kol kas nepritaikyti tam, kad mama galėtų visaverčiai dirbti ir maitinti vaiką krūtimi. Neprivažinės, jeigu dirba kur nors centre, o gyvena miegamajame rajone, keturis kartus per dieną maitinti, jei ji dirbs, o tėtis namuose prižiūrės mažylį. Galima, žinoma, iš buteliuko maitinti, bet vis dėlto natūralus maitinimas mamos pienu yra labai svarbus dalykas ir čia tėtis jau niekaip nepakeis mamos“, – sako jis.

REKLAMA

Antrais metais, kai vaikas maitinamas jau ne mamos pienu, su juo namuose galėtų likti ir tėtis, teigia J. Panka. Tačiau  tam reikėtų keisti ir kai kuriuos įstatymus.

„Dabar šeima turi pasirinkti, kuris išeina atostogų, bet jei būtų galimybė pasidalinti, kad vienus metus, pavyzdžiui, motinystės atostogų išeina mama, o kitus metus  – tėvystės atostogų eina tėtis, būtų daug geriau. Turėdami galimybę antrais metais auginti vaiką namuose tėčiai daugiau prisidėtų prie jo asmenybės formavimo, o mama iš darbo pasitrauktų ne dvejiems, o tik vieneriems metams ir sėkmingiau galėtų tęsti karjerą“, – mintimis dalijasi Tautininkų sąjungos lyderis.

Pabrėžęs, kad visuomenė turėtų būti draugiškesnė tiems tėčiams, kurie ryžtasi sustabdyti savo karjerą, J.Panka teigia manantis, kad labai daug priklauso ir nuo valstybės. Priminęs, kad iki šiol nesugrąžinti į prieškrizinį lygį sunkmečiu iki 70 proc. buvusio atlyginimo sumažinti pirmaisiais metais mokami pinigai, o antraisiais metais mokama tik 40 proc., jis siūlo: „Reikėtų tiek pirmais, tiek antrais metais, nesvarbu, kuris augina vaikutį, mokėti 80 proc. to šeimos nario buvusio atlyginimo. Tai būtų ir finansinis paskatinimas, nes šeima skaičiuoja kiekvieną pinigėlį“.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų