REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Sukaupus bent minimalų kapitalą galime pasirinkti vieną iš trijų opcijų - santaupas galima išleisti, toliau taupyti arba investuoti ir jas auginti. Pirmuosius du pasirinkimus esame išbandę turbūt kiekvienas, visgi, ar žinote, kaip galėtumėte investuoti savo santaupas (net ir mažas) ir be didelių pastangų užsidirbti pinigų? 

Sukaupus bent minimalų kapitalą galime pasirinkti vieną iš trijų opcijų - santaupas galima išleisti, toliau taupyti arba investuoti ir jas auginti. Pirmuosius du pasirinkimus esame išbandę turbūt kiekvienas, visgi, ar žinote, kaip galėtumėte investuoti savo santaupas (net ir mažas) ir be didelių pastangų užsidirbti pinigų? 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mažos rizikos investavimo galimybės

Mažos rizikos investicija turi santykinai mažą galimybę prarasti investuojamų pinigų vertę arba negeneruoti potencialios grąžos, tad yra laikoma itin patikima ir paprastai yra naudojama norinčiųjų išsaugoti savo santaupas arba iš jų užsidirbti. 

REKLAMA

Vieni populiariausių mažos rizikos investavimo pasirinkimų - terminuotas ir kaupiamasis indėlis. Šio tipo taupomosios sąskaitos yra prieinamos kiekvienam banko sąskaitą turinčiam gyventojui, tad jų aktyvavimas yra greitas, o patikimumas yra labai aukštas. 

Kas yra terminuotas indėlis ir kaip jis veikia?

Terminuotas indėlis yra taupomosios sąskaitos rūšis, kuris paprastai siūlo didesnę palūkanų normą nei įprasta taupomoji sąskaita. Pasirinkus šį indėlį, įneštos lėšos sąskaitoje turi būti laikomos tam tikrą terminą, trunkantį nuo kelių mėnesių iki kelerių metų, kurio metu sąskaitos savininkas negali pasiimti lėšų, nebent sutinka sumokėti pinigų išėmimo mokestį. Nors sąlygos yra ne tiek lanksčios, kokias gali pasiūlyti kitos taupomosios sąskaitos, visgi už tai indėlininkui yra pasiūlomos didesnės palūkanos ir jis yra vėliau apdovanojamas didesne pinigine grąža per tą patį laikotarpį.

REKLAMA
REKLAMA

Kas yra kaupiamasis indėlis ir kaip jis veikia? 

Kaupiamasis indėlis – tai taupomoji sąskaita, leidžianti klientams atlikti vienkartinius ar reguliarius mokėjimus ir laikui bėgant auginti pajamas pagal nustatytą palūkanų normą. Svarbu paminėti, kad norint atidaryti kaupiamąjį indėlį paprastai yra būtina įnešti nustatytą minimalią sumą ir kaupiamasis indėlis siūlo mažesnes palūkanų normas nei kitų tipų indėlių sąskaitos, visgi šis pasirinkimas turi daugiau lankstumo pinigų išėmimo atveju. Pagrindinis kaupiamojo indėlio tikslas yra padėti žmonėms ilgainiui sutaupyti pinigų užsidirbant iš palūkanų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Terminuoto ir kaupiamojo indėlio ypatumai 

Terminuoto indėlio privalumai

  • Garantuota grąža: terminuoti indėliai dažnai siūlo garantuotą grąžos normą, kuri gali suteikti saugumo jausmą ir padėti planuoti savo finansinius tikslus.
  • Aukšta palūkanų norma: terminuotieji indėliai paprastai siūlo didesnę palūkanų normą nei įprasta taupomoji sąskaita, o tai reiškia, kad indėlininkai gali uždirbti daugiau iš savo investuotų pinigų per nustatytą terminą.
  • Mažos rizikos investicija: terminuotieji indėliai yra laikomi mažos rizikos investicija, kadangi pagrindinį indėlį garantuoja bankas ar kita oficiali finansų institucija.
  • Ilgalaikis taupymas: turint terminuotą indėlį, asmuo turi palikti lėšas sąskaitoje visą nustatytą periodą, o tai gali būti naudinga priemonė siekiant sutaupyti kuo įmanoma daugiau per trumpą laikotarpį.

Terminuoto indėlio trūkumai

REKLAMA
  • Ribota prieiga prie lėšų: indėlininkai paprastai negali pasimti lėšų iš sąskaitos nepasibaigus nustatytam terminui neprarasdami sukauptų palūkanų.
  • Investavimo galimybės praradimas: “užrakinę” savo pinigus į terminuotą indėlį, galite praleisti kitas pelningas investavimo galimybes, iš kurių galima uždirbti didesnę grąžą.
  • Palūkanų normos rizika: pasikeitus palūkanų normai jūsų investicijos vertė gali būti neigiamai paveikta, visgi nuo to apsisaugoti galite pasirinkę fiksuotą palūkanų normą. Saldo Bank terminuotas indėlis gali pasiūlyti šį naudingą pranašumą ir tokiu būdu padėti jums apsisaugoti nuo netikėto pinigų vertės praradimo ateityje. 

Kaupiamojo indėlio privalumai

REKLAMA
  • Patogumas: šią taupomąją sąskaitą galima naudoti kasdieniams finansams tvarkyti, pavyzdžiui, apmokėti sąskaitas, prisidėti dalį santaupų prie planuojamos kelionės ar išleisti pinigus pramogaujant mieste.
  • Lengva prieiga prie lėšų: indėlininkai paprastai gali bet kada išsigryninti pinigus iš taupomosios sąskaitos ir už tai nėra taikomas mokestis.
  • Mažos rizikos investicija: taupomosios sąskaitos laikomos mažos rizikos investicija, nes pagrindinį indėlį garantuoja bankas arba finansų įstaiga.
  • Uždirbtos palūkanos: taupomosios sąskaitos paprastai uždirba palūkanas už įneštas lėšas, tad laikui bėgant galite didinti investiciją ir tokiu būdu padėti santaupoms augti.
  • Kaupiamojo indėlio trūkumai
  • Žema palūkanų norma: kaupiamojo indėlio palūkanų norma paprastai yra mažesnė nei kitų rūšių indėlių, tad per tą patį terminą pavyks sutaupyti mažiau. 
  • Išėmimo limitai: kai kuriose taupomosiose sąskaitose yra ribojamas lėšų išėmimų skaičius per mėnesį arba per ataskaitų ciklą, o tai gali apriboti sąskaitos lankstumą.
  • Infliacijos rizika: ilgainiui uždirbtos palūkanos gali nepasivyti infliacijos augimo, o tai laikui bėgant gali sumažinti santaupų perkamąją galią.

Išvada: kokį indėlį pasirinkti?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei ruošiatės atidaryti taupomąją sąskaitą ir svarstote, kurį taupymo-investavimo būdą vertėtų pasirinkti, palyginkite pagrindines jų savybes bei pasirinkite jums tinkamiausią:

Terminuotas indėlis yra geras pasirinkimas tiems, kurie nori užsidirbti daugiau per trumpesnį laikotarpį (nuo keletos mėnesių iki kelerių metų) ir neturėjimas tiesioginės prieigos prie sąskaitos jiems nesukels papildomų nepatogumų. Pasinaudokite proga ir pasirinkite Saldo Bank terminuotąjį indėlį, kuris gali pasiūlyti didesnes nei vidutines rinkos palūkanas ir paprastą bei greitą sąskaitos aktyvavimą (spauskite čia ir sužinokite daugiau).

REKLAMA

Kaupiamasis indėlis paprastai siūlo mažesnes palūkanų normas nei terminuotas indėlis, visgi jis taip pat suteikia daugiau lankstumo pinigų išėmimo atžvilgiu, tad indėlininkai paprastai gali bet kada išsiimti pinigus iš kaupiamosios sąskaitos. Tai yra tinkamas pasirinkimas tiems, kurie nori turėti daugiau lankstumo valdant savo pinigus bei planuoja taupyti ilgesniam laikui (ilgiau nei kelerius metus). 

Santaupų investavimas yra patikimas būdas papildomai užsidirbti ir be didelių pastangų didinti savo turimą kapitalą. Pasirinkimas tarp kaupiamojo ir terminuoto indėlio priklauso nuo asmens finansinių tikslų, rizikos tolerancijos ir prieinamumo poreikių, tad pasirinkite būtent jums tinkamą variantą, o prireikus pagalbos, nedvejokite ir kreipkitės į finansų specialistą, kuris atsakys į visus jūsų klausimus ir padės tvirtai žengti link optimalaus taupymo. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų