REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Ukmergės šilumos ūkio nuomos sutarties nutraukimo byloje priimtas sprendimas, kad verslininko Virginijaus Striogos valdoma energetikos įmonių grupė „E energija“ po 6 metų bylinėjimosi atgaus apie 850 tūkst. eurų kompensaciją už kuro sąnaudos, paskolą ir nekilnojamo turto mokestį, bus aktualus kitiems šilumos ūkius nuomojančioms savivaldybėms, sako Ukmergės meras.

REKLAMA
REKLAMA

 

„Mes matome tą sprendimą kaip laimėjimą. Teismas atsižvelgė į mūsų argumentus ir formuoja praktiką - tai aktualu ne tik mūsų rajonams, bet ir kitiems, kurių šilumos ūkio nuomos sutartys eina į pabaigą, nes kai reikia žiūrėti, kas yra skolingas, tai atsiranda ginčai“, - BNS sakė Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas.

REKLAMA

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas praėjusią savaitę paskelbė, jog „E energijai“ priklausanti įmonė „Miesto energija“ turės gauti maždaug 850 tūkst. eurų kompensaciją, o dėl likusios maždaug 2,5 mln. eurų kompensacijos dalies turės iš naujo spręsti Apeliacinis teismas.

R.Janicko teigimu, Aukščiausias Teismas nurodė, jog negali būti kompensuojama už nusavintą turtą, kurio vertę apskaičiavo pačios bendrovės nusamdyti ekspertai. Dėl šios priežasties Apeliacinis teismas turės vertinti turtą, pasitelkę nepriklausomus ekspertus.

REKLAMA
REKLAMA

„Kalba eina ne apie visas investicijas, o apie būtiną turto pagerinimą. Negalima imti visų investicijų ir skaityti, kad tai turi būti atlyginta. Tikėtina, kad Apeliaciniame teisme vėlgi bus atsižvelgta į argumentus ir papildomos priteistos sumos nebus didelės“, - tvirtino meras.

Savivaldybės duomenimis, Aukščiausiasis teismas „Miesto energijai“ priteisė lėšas tik už nepadengtas kuro sąnaudas, nekilnojamo turto mokestį ir Finansų ministerijos paskolą. Dėl nusavinto turto kompensacijos dydžio iš naujo turės spręsti Apeliacinis teismas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu „E energijos“ vadovas Virginijus Strioga nesutinka su R.Janicko situacijos vertinimu ir teigia, kad šis teismo sprendimas nėra palankus savivaldybei.

„Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendime konstatuota, jog savivaldybė privalo kompensuoti už visas investicijas, nepriklausomai nuo sutarties nutraukimo pagrindo“, - komentare BNS tvirtino V.Strioga.

Vilniaus apygardos teismas pernai kovą nutarė, kad „Miesto energijai“ turi būti sumokėta 3,67 mln. eurų kompensacija, tačiau Apeliacinis teismas, nepriteisęs kitų „E energijos“ deklaruotų nuostolių, nurodė, kad sutartis buvo nutraukta dėl „Miesto energijos“ kaltės - netinkamo jos vykdymo, todėl jos nutraukimo pasekmės tenka pačiai „Miesto energijai“. Todėl šiemet vasarį kompensacija buvo sumažinta iki 1,97 mln. eurų.

REKLAMA

2000 metais laimėjusi konkursą, „Miesto energija“ 10 metų renovavo ir modernizavo rajono šilumos ūkį. Dalį bendrovės investicijų sudarė Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko paskolos lėšos. Tačiau 2010 metais savivaldybė vienašališkai nutraukė sutartį, nes „Miesto energija“ esą elgėsi nesąžiningai - jos tiekiamos šilumos kainos buvo per didelės.

LAT 2014 metais nutarė, kad Ukmergės valdžia pagrįstai nutraukė sutartį su „Miesto energija“, tačiau pastaroji turi teisę gauti kompensaciją už nacionalizuotą turtą bei investicijas.

Praėjusių metų pabaigoje Ukmergės valdžia ir „E energija“ bandė susitarti taikiai, tačiau deryboms žlugus ginčas vėl persikelė į teismus. Ukmergės rajono savivaldybė tapo pirmąja savivaldybe Lietuvoje, nutraukusis šilumos ūkio nuomos sutartį.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų