REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmonės turi įdomų įsitikinimą, kad vienas dalykas, kurio mums negali duoti pinigai yra laimė. Juk laimės nenusipirksi, sako žmonės. Nors, žinoma, mes visi sutinkame, kad skurdas yra baisu, tačiau bendrai laikomasi nuomonės, kad po tam tikro pajamų lygio, daugiau pinigų negarantuoja geresnio gyvenimo, rašo „The Atlantic“.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau taip nėra. Ekonomistai Betsey Stevenson ir Justinas Wolfersas metų metus ginčijosi, kad vis dėlto turtingesnės šeimos yra linkusios būti laimingesnėmis ir kad nėra taško, nuo kurio ši taisyklė nustoja galioti.

REKLAMA

Šių mokslininkų nauja studija pateikia du grafikus, kurie įrodo akademikų teiginius. Pirmasis jų rodo, kad visose apklaustose šalyse, turtingesni namų ūkiai, teigė patiriantys didesnį pasitenkinimą gyvenimu.

Kitas grafikas labiau lygina skirtingas šalis, o ne skirtingus namų ūkius. Jame kiekvienas skrituliukas žymi skirtingą valstybę, kurių turtingiausios yra susigrūdusios dešinėje. Jei papildomos pajamos nelemtų didesnės laimės, tai kreivė turėtų dešinėje tapti tiesia. Tačiau vietoj to – ji kyla dar stačiau į viršų. Taigi didesnės sumos pinigų džiugina ne tik šeimas, jos lemia ir laimingesnes šalis.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ne visais atvejais daugiau pinigų lemia daugiau laimės. Nors pirmas grafikas parodė, kad JAV žmonės yra labiausiai patenkinti gyvenimu, bėgant metams jie darosi nelaimingesni. Kiti tyrimai teigia, kad žmonės, per metus uždirbantys daugiau nei 75 tūkst. JAV dolerių nesidžiaugia daugiau ar mažiau nei mažiau už juos uždirbantys asmenys. B. Stevenson ir J. Wolfersas taip pat yra ištyrę, kad nors JAV ekonomika nuo 1970-ųjų metų išaugo dvigubai bendra gerovė krito.

Mokslininkų teigimu, tai gali lemti tokios kylančios socialinės problemos kaip daugiau vienišų tėvų bei auganti pajamų nelygybė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų