REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nespėjo G1 telefonas, naudojantis „Google Android“ operacinę sistemą, išvysti pasaulį, o žiniatinklio kolegos iš „Infosyncworld“ ir „Engadget“ jau jį išbandė ir paskelbė savo įspūdžius... Atidžiai apžiūrint G1 įrenginį, pirmiausia į akis krenta tai, jog nėra standartinio 3,5 mm ausinių lizdo. Viena iš šio telefono paslaugų suteikia galimybę atsisiųsti muziką iš „Amazon MP3“, išsaugoti telefone ir ją klausytis, tačiau kaip, jei nėra ausinių lizdo!? Vienintelis būdas prijungti laidinius ausinukus - pasinaudoti „ExtUSB“ jungties keitikliu į ausinių lizdą. Toks keitiklis  bus pridedamas naujose G1 telefonų partijų pakuotėse.

REKLAMA
REKLAMA

Vertinant G1 telefono išorę, abu žiniatinklio apžvalgininkai didelių priekaištų neturėjo: korpuso plastmasė pakankamai kokybiška, detalių broko nepastebėta, ekranas turi nemažą ryškumo atsargą, jautrus ir pakankami lengvas valdymas trackball rutuliuku, integruoto fotoaparato nuotraukų kokybė, esant normaliam apšvietimui, daugelį vartotojų tenkins. Pritrūkus vidinės 256 MB atminties, galima ją išplėsti pasinaudojant „microSDHC“ lizdu ir prie telefono pridedama 1 GB atminties kortele.

REKLAMA

Visų akys krypsta ne į G1 telefono technines charakteristikas, kurios nėra iškirtinės ir sukeliančios ilgalaikį susižavėjimą, o į programinę įrangą „Google Android“, kuri ir valdo šį įrenginį. „Infosyncworld“ pažymi, kad „Google“ operacinės sistemos sąsaja veikia labai greitai, o perjungiant vaizdą iš portretinio į landšaftinį (horizontalų) režimą „T-Mobile G1“ sparta tiesiog stebina.

Pagrindinė valdymo sąsajos koncepcija – „paslenkamas“ ekranas su įdiegtų programų piktogramomis. Dažniausiai naudojamų programų piktogramas vartotojas gali pasidėti telefono darbastalyje. „Android“ operacinėje sistemoje realizuotas „widgets“ įskiepių palaikymas. „Widgets“, tai mažos programėlės, kurios skirtos atvaizduoti kokią nors informaciją, pavyzdžiui, laikrodis ar „Google“ paieška. Vartotojas juos gali įjungti telefono ekrane, tačiau nenumatyta galimybė integruoti į telefoną kitų gamintojų sukurtus tokius įskiepius.

REKLAMA
REKLAMA

„Android“ taip pat turi žymiai patogesnį, nei „iPhone“, priminimų parodymą. Visi jie saugomi sąraše ir yra prieinami paspaudžiant piktogramą ant viršutinės korpuso dalies. Kiekvienas naujas priminimas, prieš įrašant jį į sąrašą, parodomas „bėgančios eilutės“ būdu.

Integruotas muzikos grotuvas su nepatogiu grojaraščio valdymu nuvylė „Engadget“ ekspertus. Be to šiame telefone nėra normalaus vaizdo failų grotuvo. „T-Mobile G1“ suderinamas tik su „YouTube“ filmukais. Nemokamą vaizdo grotuvą jau dabar galima atsisiųsti iš „Android Market“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Telefono naršyklė su „WebKit“ varikliu su savo užduotimi susitvarko puikiai, tačiau puslapių perslinkimas vykdomas su šiokia tokia gaištimi. „Google“ naršyklė palaiko paveiksliuko paspaudimą ir laikymą pirštu vėlesniam jo kopijavimui ar išsaugojimui, naršyklės adresų eilutėje galima kopijuoti nuorodą, o taip pat naršyklė atpažįsta adresus ir telefono numerius, kuriuos galima įkelti į adresų knygelę arba į „Google Maps“ programą.

„Infosyncworld“ apžvalgininkai liko patenkinti G1 navigaciniais sugebėjimais. Įdiegtas kompasas ir akselerometras suteikia telefonui galimybę „ Google Street View“ technologijos dėka rodyti ekrane virtualų pasaulį. Kai vartotojas yra gatvėje, ekrane parodoma supanti aplinka ir virtualios judėjimo krypties rodyklės. Šis „kompasas“ dirba realaus laiko režime, todėl vartotojui judant su telefonu visa vizualinė informacija yra pastoviai atnaujinama. Nežiūrint į tai, kad ši technologija dar nėra tobula (informacijos atnaujinimas kartais vyksta lėtai), ji yra dar vienas žingsnis priartinantis „padidintos realybės“ (Augmented Reality) technologijos įdiegimą buityje.

 



Remigijus Bukauskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų