REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Swedbank“ Lietuvoje pristatė pirmąsias bekontaktes korteles

„Swedbank“ Lietuvoje pristatė naują atsiskaitymų technologiją – bekontaktes mokėjimų korteles. Jau nuo kitos savaitės tokias korteles galės užsisakyti jaunimo programos banko klientai, o spalį bus pradėtos leisti ir kitų tipų bekontaktės debeto ir kredito kortelės. Naujovė leis banko klientams greičiau atsiskaityti už nedidelius pirkinius, o prekybininkams palengvins jų aptarnavimą. Kiti šalies bankai tokias korteles ketina pasiūlyti artimiausioje ateityje.

„Swedbank“ Lietuvoje pristatė naują atsiskaitymų technologiją – bekontaktes mokėjimų korteles. Jau nuo kitos savaitės tokias korteles galės užsisakyti jaunimo programos banko klientai, o spalį bus pradėtos leisti ir kitų tipų bekontaktės debeto ir kredito kortelės. Naujovė leis banko klientams greičiau atsiskaityti už nedidelius pirkinius, o prekybininkams palengvins jų aptarnavimą. Kiti šalies bankai tokias korteles ketina pasiūlyti artimiausioje ateityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsiskaitant už mažiau nei 10 eurų, tokią kortelę pakaks tik priglausti prie kortelių skaitytuvo, PIN kodo įvesti nereikės. Numatoma, kad greitesni atsiskaitymai prekybos vietose padės mažinti eiles, o prekybininkams leis padidinti klientų srautų pralaidumą.

REKLAMA

„Stebėdami vartotojų nuotaikas matome, kad gyventojai į naująsias technologijas žiūri palankiai ir nori jas išbandyti. Mūsų inicijuota apklausa parodė, kad nors lietuviškų bekontakčių kortelių rinkoje dar nėra, daugiau nei pusė gyventojų jau yra apie jas girdėję, o 57 proc. iš jų norėtų tokią kortelę turėti asmeniškai. Šiuo metu bekontakčių mokėjimų technologija sparčiai populiarėja visoje Europoje, todėl matome palankų metą pradėti ją diegti ir mūsų šalyje,“ – teigia „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Dovilė Grigienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak banko lėšų valdymo pardavimų palaikymo departamento direktoriaus Deimanto Trumpicko, artimiausiu metu šalyje veiks apie tūkstantį skaitytuvų, turinčių bekonktatę funkciją.

Kiti šalies komerciniai bankai teigia tokias korteles taip pat ketinantys pasiūlyti.

DNB šiuo metu aktyviai plečia bekontakčius atsiskaitymus priimančių mokėjimo terminalų tinklą, o pačias korteles planuojame pristatyti kitų metų pradžioje“, - BNS sakė DNB atstovas spaudai Valdas Lopeta.

Infrastruktūrą naujiems mokėjimams teigia ruošiantis ir SEB bankas - jiems turi būti pritaikyti ne tik kortelių skaitytuvai, bet ir bankų programinė įranga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nuo šių metų diegiame bekontakčius sertifikuotus mokėjimo kortelių skaitytuvus prekybos vietose, ir dabar jau daugiau negu pusė SEB banko mokėjimo kortelių skaitytuvų yra paruošti tokiems atsiskaitymams. Iki šių metų pabaigos planuojame atlikti pakeitimus banko IT sistemose, kad tokie skaitytuvai galėtų priimti atsiskaitymus bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis“, - BNS teigė SEB banko Mokėjimo kortelių departamento direktorius Romas Čereška.

Anot jo, išleisti pirmąsias bekontaktes korteles bankas ketina kitais metais.

„Swedbank“ taip pat pateikia populiariausių mitų apie bekontaktes korteles sąrašą.

Netyčia priglaudus kelis kartus pinigų nenuskaičiuos

Vienas gajausių mitų – kad netyčia pakartotinai priglaudus kortelę prie skaitytuvo, pinigai bus nurašyti kelis kartus. Tokią priežastį nurodė 50 proc. nenorinčiųjų naudotis bekontakte kortele.

REKLAMA

„Tai nėra tiesa, nes bekontaktėse kortelėse yra įdiegta speciali apsaugos funkcija, užtikrinanti, kad net ir kelis kartus prilietus kortele skaitytuvą, vieno atsiskaitymo suma bus nuskaityta tik vieną kartą,“ – sako Deimantas Trumpickas, „Swedbank“ Lėšų valdymo pardavimų palaikymo departamento direktorius.

Jei priima paprastas korteles, atsiskaitysite ir bekontakte

Net 7 iš 10 apklaustųjų mano, kad bekontakte kortele atsiskaityti pavyks ne visur, nes kai kurie skaitytuvai esą priima tik standartines korteles. D. Trumpicko teigimu, dėl to nerimauti neverta – bekontaktė kortelė turi lustą, tad ja galima atsiskaityti visose prekybos vietose, kur priimamos standartinės kortelės. Tiesiog tuo atveju, jei kortelių skaitytuvas nebus atnaujintas, atsiskaitymas nebus bekontaktis. Tuomet kaip ir naudojant įprastą kortelę, ją reikės įdėti į skaitytuvą ir įvesti PIN kodą.

REKLAMA

Bekontakčių mokėjimų funkcija veikia laikant kortelę ne didesniu nei 4 cm atstumu nuo skaitytuvo. Skaitytuvą, kuris palaiko šią funkciją, leis atpažinti specialus visame pasaulyje naudojamas simbolis. Sėkmingai atliktą bekontaktį mokėjimą lydi garsinis signalas.

Lietuvoje be PIN kodo – iki 10 eurų

Yra manančiųjų, kad bekontaktės kortelės neturi PIN kodo arba jo niekada nereikia suvesti.

„Bekontaktės kortelės, kaip ir įprastos kortelės, turi PIN kodą. Tiesiog atliekant bekontaktį atsiskaitymą iki 10 eurų daugeliu atveju jo įvesti nereikia. Tiesa, gali pasitaikyti atvejų, kai mokant smulkią sumą bus prašoma PIN kodą įvesti, nes tai papildoma saugumo priemonė, padedanti užtikrinti, kad kortele tikrai naudojasi jos savininkas. Viršijus 10 eurų sumą PIN kodą reikės įvesti visada,“ – pasakoja D. Trumpickas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Banko specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad bekontakčių mokėjimų limitas skirtingose šalyse skiriasi. Keliaujant su lietuviška bekontakte kortele po užsienį, bekontakčiams atsiskaitymams bus taikomas šalies, kurioje atsiskaitoma, limitas. Pavyzdžiui, daugelyje Europos šalių šis limitas yra 25 eurai, Jungtinėje Karalystėje jis siekia 30 svarų.

Funkciją galima savarankiškai įjungti ir išjungti

„Swedbank“ atstovas prognozuoja, kad ateityje bekontakčių mokėjimų funkciją turės visos kortelės. Netrukus pasirodysiančiose „Swedbank“ bekontaktėse kortelėse ši funkcija bus įjungta automatiškai. Tačiau esant poreikiui ją bus galima bet kada išjungti ar vėl aktyvuoti naudojantis banko išmaniąja programėle arba interneto banku. Praradus tokią kortelę, kaip ir netekus įprastos kortelės, patariama nedelsiant ją blokuoti ir pinigai išliks saugūs.

REKLAMA

Prekybininkai jau ruošiasi

Deimantas Trumpickas teigia, kad Lietuvos prekybininkai jau pradėjo ruoštis bekontakčiams atsiskaitymams. Pirmieji ją pirkėjams pasiūlė smulkieji prekybininkai, kurie įsigijo „Swedbank“ išmaniuosius kortelių skaitytuvus. Taip pat planuojama, kad rudenį bekontakčiu būdu jau bus galima atsiskaityti „Narvesen“ ir „Lietuvos spaudos“ kioskuose visoje Lietuvoje.

„Pagal galiojančius tarptautinius reikalavimus visi kortelių skaitytuvai privalės būti atnaujinti iki 2020 metų. Tačiau mes rekomenduojame prekybininkams negaišti ir pradėti ruoštis tam jau dabar. Tokie laiką taupantys atsiskaitymai yra naudingi ne tik pirkėjams, bet ir patiems prekybininkams, nes padeda didinti klientų srautų pralaidumą ir mažinti eiles,“ – teigia D. Trumpickas. Pirmosios, jaunimui skirtos bekontaktės „Swedbank“ mokėjimo kortelės pasirodys rugpjūčio 22 d. Kitų tipų bekontaktes debeto ir kredito korteles „Swedbank“ numato pradėti leisti nuo spalio mėnesio. Norintieji gauti pranešimą apie galimybę užsisakyti bekontaktes korteles, gali jau dabar registruotis „Swedbank“ interneto banke.

Iš viso šiuo metu „Swedbank“ privatiems ir verslo klientams yra išdavęs 1,7 mln. debeto ir kredito mokėjimo kortelių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų