Savaitgalį Kauno mariose baigėsi Švyturio RS-280 jachtų klasės buriavimo čempionatas. Ketvirtus metus iš eilės nugalėtojų taurę iškovojo jachtos "Arabela" įgula su kapitonu Raimondu Šiugždiniu.

Visas pirmenybes "Arabelos" įgula (Klaudijus Kliučinskas, Rimantas Vilkas, Linas Šiugždinis, Gintaras Žvinys ir Linas Grabnickas) plaukė itin stabiliai ir surinko vos 39 baudos taškus.

Iš dvidešimt trijų čempionato plaukimų "Arabela" laimėjo 8, septynis kartus buvo antra ir 3 kartus atplaukė trečia.
Švyturio RS-280 buriavimo čempionato sidabro medaliais pasipuošė "Raganosio" įgula, vadovaujama kapitono Sauliaus Pajarsko.

Šios jachtos buriuotojai (Rolandas Staševičius, Viktoras Smirnovas, Gintautas Milevičius, Algirdas Umbrasas) per sezoną 4 kartus finišavę pirmi, 3 kartus buvę antri ir 6 kartus - treti, surinko 59 baudos taškus.

Trečiąją vietą Švyturio RS-280 buriavimo čempionate, surinkusi 74 baudos taškus, užėmė čempionato debiutantė jachtos "Levante" įgula, vadovaujama kapitono Tauro Rymonio.

"Levante" įgula (Virginijus Rainys, Gediminas Jurevičius, Arūnas Vilkauskas, Rokas Kabašinskas ir Darius Liutkus) 4 kartus atplaukė pirma, kartą - antra ir 6 kartus finišavo trečia.

"Torando" įgula (kap. Audrius Jasinskas) nuo bronzos medalių laimėtojų atsiliko tik trimis taškais ir liko ketvirtoje vietoje.

Iš sezono pradžioje numatyto 31 Švyturio RS-280 buriavimo čempionato plaukimo dėl oro sąlygų šiemet įvyko tik 23 plaukimai.

Kitas Švyturio RS-280 jachtų klasės buriavimo čempionatas startuos 2008 metų gegužės mėnesį.