REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šventiniu laikotarpiu penktadaliu padaugėja vagysčių parduotuvėse. Ilgapirščiai, pasak apsaugos darbuotojų, nori pavogti daugiau: iš lentynų griebia dešras, sūrį, lašišas, alkoholį, žaislus, kosmetiką.

Šventiniu laikotarpiu penktadaliu padaugėja vagysčių parduotuvėse. Ilgapirščiai, pasak apsaugos darbuotojų, nori pavogti daugiau: iš lentynų griebia dešras, sūrį, lašišas, alkoholį, žaislus, kosmetiką.

REKLAMA

Pasitaiko atvejų, kai vagiami ir prezervatyvai ar apatinis trikotažas. O taikiniais tampa ne tik parduotuvių lentynos, bet ir išsiblaškę pirkėjai. 

Vagystės parduotuvėse vyksta nuolatos. Viename vaizdo stebėjimo kameros įraše matoma, kaip vyriškis į kuprinę krauną saldumynus. Ne vieną, ne dvi pakuotes, o tiek, kiek telpa į kuprinę, tiesa, ne visos vagystės būna tokios akivaizdžios.

Kitame vaizdo įraše matosi, kaip mama stumia vežimėlį, kuriame ramiai sėdi ir jos atžala. Tiesa, šis nekaltas vaizdas slepia kur kas niūresnę realybę.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo sulaikyta moteris su vaiku, kuri pavogė virš 200 eurų vertės indų. Juos susidėjo į vaikišką vežimėlį“, – sako „Maxima“ atstovė Raminta Gecevičiūtė.

REKLAMA

Pardavėjai susiduria ir su keistesnėmis vagysčių istorijomis.

„Scan and go“ kasose vyras nesusimokėjo už dalį prekių ir pasirinko pavogti įdomesnį rinkinuką: tai buvo vyriškas apatinis trikotažas, prezervatyvai, moliūgų sėklų aliejus ir dantų šepetėlis“, – pasakoja „Maxima“ atstovė Raminta Gecevičiūtė.

Populiariausia prekė – alkoholis

Tiesa, apatinis trikotažas ir prezervatyvai nėra pačios geidžiamiausios vagių prekės.

„Populiariausia vagystės prekė yra stiprūs alkoholiniai gėrimai, brangūs gėrimai, jie yra realizuojami juodojoje rinkoje, antras pagal populiarumą yra sviestas“, – teigia „IKI“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Kalėdiniu laikotarpiu, gruodį, vagia įprastai. Tai yra ir kosmetika, ir žaislai, ir alkoholiniai gėrimai, bet dažniau pasitaiko vagia ikrus, buitinę techniką“, – pasakoja „Maxima“ atstovė Raminta Gecevičiūtė.

Prekybininkai akcentuoja, kad vagysčių parduotuvėse daugėja.

„2021 metais turėjome 7-is su puse tūkstančio vagysčių, pernai jau apie 13-a tūkstančių, na o šiemet per nepilnus dvylika mėnesių 15-a tūkstančių vagysčių“, – tvirtina „Maxima“ atstovė Raminta Gecevičiūtė.

„Vagysčių padaugėję apie 40 procentų lyginant su pandeminiu laikotarpiu“, – teigia „IKI“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žino, kiek vogti, kad išvengtų atsakomybės

Apsaugos bendrovės „GRIFS AG“ duomenimis, būtent šventiniu laikotarpiu vagysčių prekybos centruose padaugėja penktadaliu. Esą vagys, kaip ir visi kiti gyventojai, per šventes nori paišlaidauti, dėl to vagia daugiau.

„Reikalinga papildomų pajamų prieš šventes, apsipirkti dovanoms, pasiruošti tomis šventėmis. Tas suaktyvėjimas dėl to jaučiamas. Šiuo laikotarpiu padidėja vagysčių būtent prekių kaip dešros, sūriai, lašiša“, – sako „GRIFS AG“ Apsaugos departamento vadovas Žydrūnas Bukauskas.

Dažniausiai vagys puikiai žino, už kokią sumą pavogti prekių tam, kad pavyktų išvengti baudžiamosios atsakomybės.

REKLAMA

„Atsakomybė baudžiamoji yra nuo 150 eurų, todėl stengiasi vogti iki 150-ies eurų. Tačiau pasitaiko jau paskutiniu metu su įžūlėjusių vagysčių, kur gerokai viršija tas sumas – apie 400-500 eurų krepšelyje“, – tvirtina „GRIFS AG“ Apsaugos departamento vadovas Žydrūnas Bukauskas.

„Didžiausia problema, kad yra nebaudžiamumas, baudos yra labai mažos. Jos yra administracinės baudos. Vagys pakankamai gerai žino iki kokios sumos reikia vogti“, – sako „IKI“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė. 

Vagystė, sukčiavimas, svetimo turto pasisavinimas ar iššvaistymas, kai pagrobto, įgyto, pasisavinto ar iššvaistyto turto vertė neviršija trijų bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, tai yra 150-ies eurų, šiuo metu užtraukia baudą nuo devyniasdešimt iki keturių šimtų eurų. Pasak policijos smulkias vagystes dažniausiai atlieka pavieniai asmenys, neorganizuotai.

REKLAMA

„Priklausomi nuo narkotinių medžiagų, jiems reikia greito uždarbio, jie tiesiog eina į parduotuvę, kaip jiems atrodo, kuri yra geidžiamiausia, jie tą pasisavina. Jie nedelsiant yra identifikuojami“, – pasakoja Vilniaus policijos atstovas Oleg Bikbajev.

Perspėja ir kitus

Policijos departamento duomenimis, tyrimų dėl vagysčių iš prekybos vietų skaičius šiemet per 11-a mėnesių yra mažesnis nei pernai. Tačiau verta paminėti, kad pasak pareigūnų, ikiteisminis tyrimas dažniausiai nepradedamas, jei pavogta prekių suma neviršija 150-ies eurų: „Mes nematom šventiniu laikotarpiu kažkokio tai padaugėjimo. Smulkios vagystės vykdomos nuolat.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policija nemažai dėmesio skiria ir organizuotoms vagystėms. Pavyzdžiui, Vievyje, Naujojoje gatvėje du veidus pridengę jaunuoliai pardavėjai nurodė pakelti rankas aukštyn, ėmė „šeimininkauti“: pasirinko prekių ir automobiliu pasišalino. Policija sėkmingai sulaikė įtariamuosius. Pareigūnai dažniausiai gerai žino grupes ir asmenis, kurie parduotuves švarina organizuotai.

„Puikiai mums žinomi asmenys, kurie išėjo neseniai iš įkalinimo įstaigos ir imasi savo seno amato, užsiima žaibiškomis vagystėmis. Nėra kruopščiai planuojamos, tiesiog daužomas stiklas, įsibraunama, įvykio vietoje paliekama daug pėdsakų ir tuos asmenis mes galime identifikuoti. Iš tokių įdomesnių, tai net buvo plėšomi parkomatai“, – atvirauja Vilniaus policijos atstovas Oleg Bikbajev.

REKLAMA

Pareigūnai taip pat persėja žmones, esą vagys gali apšvarinti ne tik parduotuvę, bet ir jos klientus: dėl to specialistai pataria, neturėti daug daiktų su savimi, nedėti piniginės į galinę kelnių kišenę, kuprinę stengtis laikyti prie savęs, priekyje.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų