19-metis Mykolas Alekna sudrebino ir aukščiausio lygio disko metimo sceną – lietuvis tapo pasaulio vicečempionu, o Andrius Gudžius iškovojo bronzą. Finale krito ir Virgilijaus Aleknos rekordas.

JAV, Judžino mieste vykstančiame čempionate debiutavęs M. Alekna geriausiu savo bandymu – ketvirtuoju – diską numetė 69,27 m ir tai atnešė sidabrą. 31-erių A. Gudžiaus tolimiausias metimas taip pat buvo ketvirtasis – 67,55 m.

Tai pirmieji Lietuvos medaliai šiame pasaulio čempionate. Disko metimo finale iš viso varžėsi 12 geriausių planetos sportininkų.

Auksą laimėjo 23-ejų slovėnas Kristjanas Čehas, pagerinęs pasaulio čempionato rekordą, anksčiau priklausiusį legendiniam Virgilijui Aleknai. Sportininkas trečiuoju savo bandymu diską nusviedė 71,13 m. Ankstesnis rekordas siekė 70,17 m, jį V. Alekna pasiekė dar 2005 m.

P. Čehas 71 m ribą šį sezoną pasiekė jau ne pirmą kartą. Penktu bandymu slovėnas dar kartą užfiksavo įspūdingą rezultatą – 70,51 m.

Lietuviai jau pirmais savo metimais diską švystelėjo virš 67 m ribos ir kurį laiką užėmė lyderių pozicijas, kol įspūdingo metimo neatliko P. Čehas.

Paskutiniai du abiejų mūsų atletų metimai buvo neįskaityti.

M. Alekna ir A. Gudžius už savo nugarų paliko olimpinį čempioną ir vicečempioną – švedus Danielį Stahlį (67,10 m) ir Simoną Pettersoną (67,00 m), atitinkamai užėmusius ketvirtą ir penktą vietas.

A. Gudžiui tai antras medalis pasaulio čempionatuose – 2017 m. jis buvo nuskynęs auksą. Tuo tarpu šįmet lyg viesulas į elitinių sportininkų ratą įsiveržęs M. Alekna debiutavo vyrų pasaulio pirmenybėse.

Abu Lietuvos sportininkai nepasiekė geriausių asmeninių sezono rezultatų. A. Gudžius šį sezoną diską toliausiai metė 69,39 m., M. Aleknos asmeninis rekordas – 69,81 m.

Kiek netikėtai už finalo ribų liko Tokijo olimpinių žaidynių prizininkas, austras Lukas Weishaidingeris, likęs dešimtas.