• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje gyvenantis 40-ies metų Alanas Dzeranovas yra ne tik trijų vaikų tėtis, TV3 laidos „Į sveikatą“ vedėjas, lektorius, bet ir sveikesnės gyvensenos, grūdinimosi praktikas, sporto treneris. Vyras mano, kad, žodis „sveikas“ šiais laikais neegzistuoja, tad jo siekiamybė būti sveikesniam.

Vilniuje gyvenantis 40-ies metų Alanas Dzeranovas yra ne tik trijų vaikų tėtis, TV3 laidos „Į sveikatą“ vedėjas, lektorius, bet ir sveikesnės gyvensenos, grūdinimosi praktikas, sporto treneris. Vyras mano, kad, žodis „sveikas“ šiais laikais neegzistuoja, tad jo siekiamybė būti sveikesniam.

REKLAMA

Vyras neslepia – pagrindinė jo veikla – šeima ir dėmesys jai. Alananas dalijasi, kad daugelis žmonių galvoja, jog veikla yra tai, už ką gauni pinigus, tačiau vyro pinigai – šeima.  

Prieš dešimt metų Alanas pakeitė savo gyvenimo kryptį. Vyras buvo profesionalus krepšininkas, tačiau suprato, kad profesionalus sportas ir sveikesnis požiūris į gyvenimą nėra susijęs. 

„Žinoma, abejuose dalykuose yra režimas, tačiau mano asmenine nuomone, tai yra du skirtingi poliai. Seniau neturėjau gerų mentorių, žinių, kaip veikia tam tikri mechanizmai, kurie užtikrintų gyvenimo kokybę“, – patirtimi dalijasi Alanas.  

REKLAMA
REKLAMA

A. Dzeranovas sako, kad atisradus naujiems gyvenimo tikslams, jis perėjo į kitą gyvenimo etapą: išėjo iš tradicinės darbo rinkos ir pradėti eiti savu keliu.  

REKLAMA

„Mano noras rasti kažką naujo, mane privedė prie sveikesnės gyvensenos propagavimo ir visa tai dariau per praktiką: įgaunu žinių ir viską išbandau su savimi. Svarbiausia išsirinkti gerus specialistus“, – sako sporto treneris.  

Vyras sako, kad prieš tai buvo krepšininkas, po to tapo šeimos vyru, dirbo stabilų darbą, augino savo gimusį sūnų, tačiau dėl patirtos traumos vyras nebegalėjo žaisti krepšinio. Trauma privertė vyrą ieškoti naujų sportavimo būdų.  

„Po to, kai man plyšo raumuo, tai pakeitė mano sporto pobūdį. Kai išbandžiau paprastą treniruotę ant kilimėlio  – tai pavirto į keliolikos tūkstančių sportuojančių žmonių grupės suformavimą.  

REKLAMA
REKLAMA

Tai privertė susimąstyti, ar tikrai esu gerame kelyje, bet pamatęs kiek man jau pavyko nuveikti, supratau, kad tai yra vieta, kur jaučiuosi itin gerai.   

Po pusantrų metų mečiau savo stabilų darbą ir pradėjau savo energiją skirti trenerio darbui, žinių gilinimui. Visa tai atvedė mane į sveikatingumo sektorių“, – sako Alanas.  

Kūno estetika – ne pagrindinis sveikesnės gyvensenos privalumas

Vyras sako, kad didžiausias sveikos gyvensenos privalumas – asmeninės sveikatos gerinimas.  

„Kai po prisijaukini sveikesnės gyvensenos principus, jautiesi daug geriau. Šiuos principus žino visi žmonės, tačiau ne visi žino ką su įgytomis žiniom daryti.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žmonės nuolat laukia ypatingos dienos, Naujųjų metų, dovanų, tačiau nesupranta, kad tai naudos neatneš. Per penkias minutes galima rasti norimą informaciją“, – pasakoja sveikesnės gyvensenos propaguotojas.  

Vyro teigimu, kai eini sveikesnės gyvensenos keliu, pradedi tikėti, kad esi sveikas, stiprus, ištvermingas, energingas – savivertė kyla labai greitai.   

„Taip pat padidėja energetinė, stabilesnė būsena – sveikesnės gyvensenos kelias visada padeda didinti asmens savivertę.    

Tai susiję su emocijomis ir fiziologine būsena. Pavyzdžiui, esi energingas dėl hormonų, organizme vykstančių cheminių elementų, poilsio ar kvėpavimo metų išsiskiriančių medžiagų.   

REKLAMA

Trečiasis privalumas – stipri sveikata, kuri susideda iš stipraus kūno, tvirto imuniteto, visapusiškai įdarbintos hormoninės veiklos, teisingomis amplitudėmis funkcionuojančių sąnarių.   

Kūno estetiką esu linkęs patraukti į antrą planą, nes mano nuomone tai – teisingo gyvenimo būdo šalutinis požymis.   

O vienas didžiausių privalumų – kažkam pavyzdys, o tai reiškia, kad savo artimųjų rate, visuomenėje turi aiškią  misiją. Su kažkuo gali turėti gerų pokalbio temų, o kažkam esi įkvėpimas bei pavyzdys savo vaikams“, – žiniomis dalijasi A. Dzeranovas.  

Sportas artimas nuo vaikystės  

Vyras neslepia, kad vaikystėje matė sveikesnės gyvensenos pavyzdį – jo mama yra kaime užaugęs gamtos žmogus, buvo orientacinio sporto propaguotoja. O tėtis – buvęs boksininkas, kuris vyrą visada skatindavo judėti ir sakydavo, kad tai gera gyvenimo kryptis.   

REKLAMA

„Tada, kai aš pradėjau užsiminėti aktyvesne gyvenimo veikla, mano šeimos nariai visada mane palaikė. Aš sau sakiau, kad nedarysiu jokio tiesioginio spaudimo, kad ir jie tai darytų.   

Nebuvo jokio spaudimo, tačiau einant šiuo keliu, pradėjau kelti savo sąmoningumo lygį: geriau valdyti emocijas, lyderiauti, didinti energetinį lygį, pradėjau vertinti žemiškus dalykus, valdyti karštą būdą.   

Šiandien visi mano šeimos nariai yra panašiame kelyje, nes mes su žmona darome tai, kas mums patinka, o vaikai gyvena tokiu pačiu režimu: eina anksčiau gulti, anksčiau keliasi, turi sveikesnės mitybos įpročius, daugiau juda salėje, kieme ar aikštelėse“, – pasakoja A. Dzeranovas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyras sako, kad jo žmona Agnė –  prie sveikesnės gyvensenos propagavimo prisijungė beveik nuo pat pradžių. Alano teigimu, jai puikiai sekasi, gerai jaučiasi, kartu dalyvauja grūdinimosi praktikose, stengiasi palaikyti harmoniją.  

„Turime įvairių šeimyninių įpročių, kuriuos propaguojame labai dažnai: sąmoningai einame į lauką, stengiamės judėti  

Mano sūnus yra profesionalus krepšininkas, dukra žaidžia tinklinį, o mažoji mėgsta labai daug judėti. Mūsų vaikai yra sveiki, retai vartojame vaistus, stipriname imunitetą“, – apie šeimyninį gyvenimą kalba sporto treneris.  

Sveikuolis (nuotr. Fotodiena.lt)

Grūdinimasis – neatsiejama Alano gyvenimo dalis  

Vyras sako, kad grūdinmasis yra labai didelė jo gyvenimo dalis. Nors jis buvo kviečiamas į įvairius mėgėjiškus grūdinimosi užsiėmimus, visada norėjo tai daryti profesionaliai.   

REKLAMA

„Grūdintis pradėjau palaipsniui: vėlyvu vasaros metu išsimaudydavau vandenyje, bėgiodavau per rasą. Norėdamas įgyti profesionalias grūdinimosi naudą, žmogus turi bent dvi minutes išbūti lediniame vandenyje.   

Jeigu žmogus, pradėdamas kažko imtis, pasako, kad tai darys visą gyvenimą – puiki motyvacija siekti savo tikslų. Kitu atveju, tai gali būti laikinas dalykas. O aš sėkmingai tai darau iki šiol ir tai yra mano džiaugsmas, ritualas.  

Kovo mėnesį planuoju sudalyvauti kas du metus Taline vyksiančiame pasaulio ledinio plaukimo čempionate“, – pasakoja Alanas.   

Kuo grūdinimasis naudingas žmogaus organizmui? 

Vyras primena, kad grūdintis galima ne tik šalčiu, bet ir karščiu: eiti į pirtis, saunas. Reikia mokytis būti ne komforto zonoje.   

REKLAMA

„Grūdinimasis – puikus antistresinis faktorius. Kai jauti stresą, gali išsimaudyti po šaltu vandeniu ir pastebėsi kaip stresas pamažu atslūgsta, nes kūnas galvoja tik apie tai, kaip išgyventi. O išlipus iš šalto vandens, užplūsta laimės hormonai – šioje emocijoje gali išlikti ilgai, o stresas nesugrįžta.   

Kalbant apie fiziologinius procesus, šaltis – stresas. Adrenalinas, kortizolis išsiskiria iš antinkščių ir veikia kaip stresorius, tačiau tai praktikuojant ilgą laiką, smegenys ir kūnas nejučia prie to pripanta.  

Tuomet streso hormonai į stresorių nebereaguoja taip stipriai – organizmas tokio lygio stresą gali lengviau pakelti ir kasdieniniame gyvenime iškylantis stresas, nedaro didelės įtakos“,  – pasakoja vyras.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyro teigimu antrasis grūdinimosi privalumas – tai vienas geriausių būdų susilieti su gamta,  pajausti pagarbą stichijoms. Vyro teigimu pradedi kitaip matyti paukščius, medžius, saulę. Tad šis ekstremalus būdas dar greičiau paskatina mėgautis gamtos privalumais.  

„Trečia, gera sveikata. Neseniai pajaučiau Covid-19 simptomus, tačiau per tris dienas mano organizmas nugalėjo šį virusą ir dabar esu visiškai sveikas. Mano sveikata yra geležinė, tad galiu sakyti, kad to pasiekti padėjo grūdinimosi menas.   

Norint išsiugdyti stipresnį imunitetą, reikėtų tai daryti bent jau tris mėnesius kiekvieną dieną. Tai padės sustiprinti imunitetą, išvengti autoimuninių ligų. Tai yra labai stiprus momentas, kai gali atsiriboti nuo kitų ir skirti laiko sau. Grūdinimasis – geras mokytojas, kuris priverčia tave pajausti vos naujus pojūčius. 

Jeigu tu jausi gamtą, jai nesipriešinsi – ji tave priims ir gydys, o jeigu vengsi – greitai nubaus“, – mintimis dalijasi A. Dzeranovas. 

Kai sulauks 100 metų,tada galima ir patarinėti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų