REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šveicarijos kariuomenė uždraudė jos nariams tarnybos metu naudotis susirašinėjimo platforma „WhatsApp“, ketvirtadienį patvirtino kariuomenės atstovas spaudai.

Šveicarijos kariuomenė uždraudė jos nariams tarnybos metu naudotis susirašinėjimo platforma „WhatsApp“, ketvirtadienį patvirtino kariuomenės atstovas spaudai.

REKLAMA

Vietoj to pasiūlyta naudoti Šveicarijos susirašinėjimo paslaugą, kuri laikoma saugesne duomenų apsaugos požiūriu.

Draudimas taip pat taikomas kitų platformų, tokių kaip „Signal“ ir „Telegram“, naudojimui karių privačiuose telefonuose tarnybos ir operacijų metu.

Gruodžio pabaigoje vadai ir štabų viršininkai gavo el. laišką iš kariuomenės vadovybės, kuriame rekomenduojama kariams pereiti prie Šveicarijoje įsikūrusios „Threema“ naudojimo.

Rekomendacija taikoma „visiems“ karinių pajėgų nariams, įskaitant šauktinius, atliekančius karinę tarnybą, ir tuos, kurie grįžta į kvalifikacijos kėlimo kursus, naujienų agentūrai AFP pranešė kariuomenės atstovas spaudai Danielis Reistas.

REKLAMA
REKLAMA

Šveicarija žinoma dėl savo neutralumo, tačiau jos ilgametė pozicija yra laikytis „ginkluoto neutralumo“, todėl šalies gyventojams vyrams yra privaloma karo tarnybos prievolė.

REKLAMA

Klausimas dėl pranešimų siuntimo programėlių naudojimo tarnybos metu iškilo atliekant operacijas, skirtas padėti ligoninėms, bei įgyvendinant skiepijimo nuo CODI-19 programą, Šveicarijai mėginant suvaldyti pandemiją, pažymėjo D. Reistas.

Šveicarijos kariuomenė padengs keturių Šveicarijos frankų (3,85 euro) „Threemos“, kurią jau naudoja kitos Šveicarijos viešosios įstaigos, atsisiuntimo išlaidas.

Kitoms pranešimų siuntimo paslaugoms, tokioms kaip „WhatsApp“, taikomas JAV debesijos įstatymas, leidžiantis Jungtinių Valstijų institucijoms pasiekti JAV operatorių turimus duomenis, net jei jie laikomi serveriuose už šalies ribų.

„Threema“, turinti 10 mln. vartotojų, teigia, ji yra sparčiojo pranešimų siuntimo platforma, skirta generuoti kuo mažiau vartotojų duomenų. Ji negauna pajamų iš reklamos.

„Visa komunikacija yra užšifruota nuo pradžios iki pabaigos, o programa yra atvirojo kodo“, – sakoma bendrovės svetainėje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų