REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministerija svarsto grąžinti privalomą izoliaciją arba testą. Pasiskiepiję, tačiau sąlytį su sergančiuoju turėję asmenys privalės arba testuotis, arba izoliuotis 10 dienų. Apie naujus ribojimus prabyla ir valdžia – griežtės galimybių paso kontrolė, bus akylai tikrinamos kavinės, restoranai, viešbučiai, policija rengs reidus.

Sveikatos apsaugos ministerija svarsto grąžinti privalomą izoliaciją arba testą. Pasiskiepiję, tačiau sąlytį su sergančiuoju turėję asmenys privalės arba testuotis, arba izoliuotis 10 dienų. Apie naujus ribojimus prabyla ir valdžia – griežtės galimybių paso kontrolė, bus akylai tikrinamos kavinės, restoranai, viešbučiai, policija rengs reidus.

REKLAMA

O Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba fiksuoja pažeidimus kai kuriose pajūrio kavinėse – čia į galimybių pasus žiūrima pro pirštus.

Vos tik pro duris įžengusius lankytojus pasitinka policijos pareigūnai. Lapkritį policija griežtina galimybių pasų kontrolę, rengia reidus ir tikrina, kaip taisyklių laikosi kavinių, restoranų ar parduotuvių lankytojai bei savininkai. Radviliškyje įsikūrusios statybinių prekių parduotuvės vadovė tikina, kad žmonės ir pyksta, ir vis dar bando įeiti apsipirkti be galimybių paso.

„Pasipiktinusių tikrai yra ir klientūros sumažėjo kokiu 30 procentų – trigubai. Jie tiesiog neturi galimybių pasų, mato, kad yra skelbimas, jog aptarnaujame tik su galimybių pasais ir įėjimas jiems tiesiog uždraustas“, – sako Inga.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kad Vyriausybė jau netrukus griežtins galimybių paso kontrolę įspėja premjerės Ingridos Šimonytės patarėja Živilė Gudlevičienė. Esą dabartinė kontrolė yra nepakankama: žmonės per daug atsipalaidavo, o kai kurios maitinimo įstaigos žiūri pro pirštus – nebetikrina galimybių pasų. Praėjusį penktadienį policija rengė reidus prekybos centruose, po jų pradėti 38 ikiteisminiai tyrimai dėl naudojimosi svetimu galimybių pasu.

REKLAMA

„Kaip rodo mūsų patikrinimai, tikrai pasitaiko nemažai asmenų, kurie pateikia arba suklastotą, arba ne sau priklausantį galimybių pasą. Gauname signalų iš savo šaltinių, kad yra maitinimo įstaigos, kurios visiškai netikrina galimybių pasų. Tai patikrinsime ir maitinimo įstaigas“, – komentuoja policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Pažeidimus maitinimo įstaigose fiksuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Per paskutinį tokį kavinių ir restoranų patikrinimą Basanavičiaus gatvėje išaiškėjo, kad kai kurios maitinimo įstaigos nesilaiko prievolės prašyti galimybių pasų ir jų visiškai netikrina.

REKLAMA
REKLAMA

„Tiesiog atsakingi darbuotojai arba personalas įėjusių lankytojų nepaprašė pateikti galimybių pasų. Kaip žinome, turi būti pateikta informacija prie įėjimo ir jie patikrinami. Visi teisinasi dideliu vartotojų srautu, dideliu darbo krūviu, kad tiesiog nesuspėjo. Bet šitoje vietoje negali būti jokio pasiteisinimo“, – sako maisto produktų inspektorė Birutė Simutienė.

O Palangos verslininkai atranda gausybę pasiteisinimų.

„Visi teisinasi dideliu vartotojų srautu, dideliu darbo krūviu, kad tiesiog nesuspėjo. Bet šitoje vietoje negali būti jokio pasiteisinimo“, – tikina B. Simutienė.

Tiesa, viešbučių ir restoranų asociacija atšauna, kad maitinimo įstaigos griežtai laikosi taisyklių – nori dirbti saugiai ir neplatinti infekcijos. Todėl ragina policiją nukreipti resursus kitur, o ne į kavinių patikrą ir kontrolę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yra labai griežtai laikomasi visų taisyklių, yra baudos didelės ir niekas nenori prarasti licencijos – tiek viešbučiuose, tiek restoranuose. Aš nežinau, kokia situacija regionuose, kur ten vieni kitus labiau pažįsta. Bet didžiuosiuose miestuose yra tokia tvarka, kad didesnės būti negali“, – komentuoja viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

O sveikatos apsaugos ministerija jau kalba apie naujus sugriežtinimus. Jie paliestų tuos asmenis, kurie yra pasiskiepiję, tačiau turėjo kontaktą su sergančiuoju COVID-19. Tokie asmenys turėtų tirtis ne anksčiau kaip trečią dieną po kontakto, o jei asmuo testo atlikti nenorės, jam teks izoliuotis.

REKLAMA

„Vienas iš galimų scenarijų yra vakcinuotiems asmenims taikoma izoliacija iki neigiamo PGR tyrimo atsakymo. Tai yra svarstoma, tačiau šiuo metu dar sprendimai nėra priimti. Jeigu nesutinka testuotis, izoliuojasi 10 dienų po turėto kontakto“, – aiškina epidemiologė Ginreta Megelinskienė.

Tiesa, Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Kasiulevičius dar šiandien surengtoje diskusijoje pareiškė, kad didžiausia ketvirtos bangos valdymo klaida – sprendimas netestuoti pasiskiepijusių ir kontaktą su sergančiuoju turėjusių asmenų.

„Kas buvo padaryta – kvailystė didžiausia, panaikintas kontaktų testavimas ir izoliacija, jeigu tu pasiskiepijai nepriklausomai net nuo laiko, kada pasiskiepijai. Kas priima tokius sprendimus, kas įsako, taip negali būti“, – kalba profesorius Vytautas Kasiulevičius.

Jau dabar Sveikatos apsaugos ministerija svarsto, kad sprendimas dėl pasiskiepijusių ir turėjusių kontaktą su sergančiuoju testavimo ir izoliacijos galėtų būti priimtas kitą savaitę.

Tai viskas,aišku,žmonių genocidas,bet,kažkada,kažkas,turės atsakyti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų