REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Greitai praturtėti norintys gyventojai renkasi paprasčiausią kelią – įsigyja loterijos bilietą. Tačiau vieniems pasiseka, kitiems – ne. O ir laimėtos sumos ne visus džiugina. Laimėti milijoną ar dar daugiau pasiseka tik nedaugeliui. Tačiau loterijos jau sukūrė net 70 naujų milijonierių.

Greitai praturtėti norintys gyventojai renkasi paprasčiausią kelią – įsigyja loterijos bilietą. Tačiau vieniems pasiseka, kitiems – ne. O ir laimėtos sumos ne visus džiugina. Laimėti milijoną ar dar daugiau pasiseka tik nedaugeliui. Tačiau loterijos jau sukūrė net 70 naujų milijonierių.

REKLAMA

„Loterijos sukūrė Lietuvoje 70 naujų milijonierių, o jiems buvo išmokėti 700 milijonų eurų“, – sakė Lietuvos loterijų asociacijos vadovas Andrius Karaliūnas.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena beveik 2,8 mln. žmonių. Loterijose laimėtus pinigus lygiai padalijus visiems gyventojams, kiekvienam išeitų vidutiniškai po 250 eurų.

„2023 metais minime atkurtos nepriklausomos Lietuvos loterijų trisdešimtmetį. Per šį laikotarpį mūsų šalies gyvenimas pasikeitė, tačiau loterijos, kaip ir nepriklausomybės pradžioje, taip ir dabar, išliko visuotinai mėgstama pramoga“, – sakė A. Karaliūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, šiuo metu Lietuvoje organizuojamos 199 loterijos.

„Loterijų bilietų kaina siekia nuo 0,2 euro iki 20 eurų. Didžiausias prizas siekė 24 mln. eurų. Beveik kiekvienas gyventojas kada nors yra nusipirkęs ar gavęs dovanų loterijos bilietą“, – sakė asociacijos vadovas.

REKLAMA

Anot jo, sėkmę loterijose lemia atsitiktinumas.

„Vis tik daugiausiai laimingų loterijos bilietų neperkama didžiuosiuose miestuose. Kartais žmonės nuvykę į kitą miestelį perka loterijos bilietus ir tikisi, kad jie bus laimingi. Tačiau to nuspėti neįmanoma.

Ir, jeigu žmogus jau bando numatyti tikimybes, žaidimas praranda pramogos elementą“, – pastebėjo A. Karaliūnas.

Jis atkreipė dėmesį, kuo skiriasi azartiniai lošimai ir loterijos.

„Azartiniuose lošimuose žaidėjas lošia prieš organizatorių. Tuo metu loterijose žaidėjai varžosi dėl prizo tarpusavyje“, – pastebėjo A. Karaliūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, loterijų pobūdis per 30 metų beveik nepasikeitė.

„Tačiau pasikeitė prizai, dabar galima laimėti prabangesnius automobilius. Bet pakilo ir bilietų kaina. Tačiau tai ne tas pats kas sviesto kainos didėjimas. Kai brangsta loterijos bilietai, didėja ir prizai“, – aiškino A. Karaliūnas.

Knyga apie loterijų istoriją

Pasak jo, loterijų istoriją norėjosi užrašyti. Todėl buvo išleista knyga „Loterijų kodas“.

„Loterijos kodas“ sudarytoja Asta Dovydėnaitė sakė, kad per 30 metų loterijos pasikeitė:

„Dabar geriau gyvename. Jeigu anksčiau žmonės norėjo laimėti televizorių, dabar jie nori laimėti butą Ispanijoje ar prabangų automobilį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors šiuo metu pramogų turime įvairesnių ir kur kas daugiau, loterijos populiarumo nepraranda. Tam tikros frazės jau tapo legendinėmis, pavyzdžiui, skambutis draugui arba salės pagalba. O kur dar „Teleloto“ vedėjo Sigučio Jačėno šaukiamas – Skambutis!“

Anot jos, darbas ties šia knyga buvo tarytum kelionė laiko mašina.

„Jos metu supratau, kad loterijų istorijai ir kultūrai galima būtų sukurti ištisą muziejų – tiek įdomios informacijos teko peržvelgti. Toli gražu ne visa ji tilpo į mūsų leidinį, tačiau svarbiausius faktus pavyko surinkti.

Jie liudija, jog loterijos yra neatsiejama lietuviškos populiariosios kultūros dalis, tam tikras atspindys, puikiai išryškinantis visuomenės nuotaikas ir madas, kitaip tariant, laiko dvasią“, – sakė A. Dovydėnaitė.

REKLAMA

Pasak jos, knyga turėtų sudominti besidominčius kultūros istorija, norinčius daugiau sužinoti apie pramogų ekonomikos ir verslo aspektus, loterijų žaidėjus ar tiesiog norinčius prisiminti daugelį smagių ar šiltų lietuviško gyvenimo istorijų ir smagiai praleisti laiką.

Loterijos suteikia džiaugsmo

Ilgametė loterijų TV laidų vedėja Laima Kybartienė sakė, kad loterijose laimėjimą lemia atsitiktinumas.

„Tačiau žmonėms kildavo įtarimų. Tada juos kviesdavome į studiją, kad jie pamatytų, kaip krenta tie kamuoliukai. Ir taip jie tapdavo loterijų dalimi. Dingdavo jų abejonės“, – tikino loterijų vedėja.

Pasak jos, norint laimėti reikia tikėti ir norėti.

„Loterijos užima svarbią vietą nemažos dalies lietuvių gyvenime, sukurdamos daugybę teigiamų emocijų, kurių liudininke ji yra jau daugelį metų – laukimą, netikėtumą, laimėjimo džiaugsmą ir lūkestį, kad kitą kartą pasiseks.

REKLAMA

Loterijos įkūnija vieną iš žmogiškų varomųjų jėgų – viltį, kad sėkmė vis dėlto mums nusišypsos. Tai ir galimybė mesti iššūkį atsitiktinumui patiriant tą sėkmės ir pergalės viltį, žinant, kad bent prieš atsitiktinumą kiekvienas yra lygus“, – mintimis dalijosi L. Kybartienė.

Anot jos, žmonės mėgsta pirkti loterijų bilietus prieš šventes.

„Žmonės pasitiki loterijomis. Dabar daugelis net sako, kad reikia nusipirkti loterijos bilietą, o, jeigu pavyks laimėti, pinigai bus skirti Kalėdų dovanoms pirkti“, – sakė L. Kybartienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų